zeeland 125 meer buiten dan op eiland?' VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! S§E9 Ook buurtbemiddeling Vlissingen Museum Yerseke begint actie adoptie schilderij Geciviliseerde wereld Eindeloos genieten Een Zeeuwse kast van 400 jaar oud 'De mensen noemen je hier bij je naam' vanwege interieur aanpassing VLISSINGEN - In navolging van de gemeente Middelburg gaat ook Vlissingen aan de slag met buurt bemiddeling. Nog voor de zomer gaan buurtbemiddelaars-daadwer- kelijk aan het werk. De bemiddelaars richten zich op ir ritaties en lichte vormen van over last tussen buurtgenoten. De con flicten zijn te licht voor politie en justitie, maar kunnen wel escale ren als ze niet worden aangepakt. Door mensen met elkaar in ge sprek te brengen en samen tot een oplossing te laten komen, raken be woners ook meer betrokken bij hun buurt. Zo ontstaat een grotere samenhang in een wijk, maar wordt ook de werklast van politie en woningcorporaties verminderd. B en W van Vlissingen willen dat de Stichting Welzijn Middelburg de buurtbemiddeling in Vlissingen gaat trekken. YERSEKE - Het Oosterscheldemu- seum in Yerseke is deze week be gonnen met de actie 'adopteer een stuk restauratie van een schilderij van de bekende kunstenaar W.A.F.I. Vaarzon Morel'. Voor 25 euro of een veelvoud van dat bedrag kunnen mensen de res tauratie van diens kunstwerk 'Ge zicht op de haven van Yerseke' on dersteunen. De totaalkosten van de restauratie zijn begroot op 46.000 euro. Van dat bedrag is ech ter nu nog maar een fractie bin nen. Meer informatie over de actie is te vinden op: www.oosterscheldemuseum.nl. DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Witlof 1 kg 1,00 Bloemkool per stuk 1,00 Prei 1 kg 1,00 Bospeen per bos1,00 Komkommers 2 stuks1,00 Kleursla per stuk 1,00 U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) dinsdag 25 januari 2011 S Marianne en Paul Sibinga Mulder: „Projectontwikkelaars bouwden het gebied tussen de Kamperfoelieweg en het vliegveld van Nieuw Haamstede vol. Voor ons betekende dat het einde van buiten zijn." Paul Sibinga Mulder: „Ik ben dagelijks dankbaar voor wat we op deze plek beleven. Een kleine bonte specht die me aankijkt vanaf het terras. Een koppel reeën dat door de tuin loopt. Daar kan ik eindeloos van genieten." eiland. Zuiver gevoelsmatig had ik een band met Zeeland." Daarom bezocht het stel in 1959, na een tip van een kennis uit de bouwwe reld, Nieuw-Haamstede. Het bleek een schot in de roos. „Het was daar toen zo puur en leeg. Er was alleen een geitenboer, boomgaard en de vuurtoren." Paul en Marianne lieten er een huis bouwen waar zij heerlijke va kanties doorbrachten met hun vier jonge kinderen. „Na onze pen sionering zouden we er perma nent gaan wonen." Dat deden ze ook, maar slechts en kele jaren. Want hun woonomge ving, waar ze aanvankelijk overal vrij rond liepen met hun paarden, veranderde. „Projectontwikkelaars bouwden het gebied tussen de Kamperfoelieweg en het vliegveld vol. Het werd een geciviliseerde wereld met wegen en huizen. Voor ons betekende dat het einde van 'buiten zijn'." Het stel vertrok naar de Breedste- weg waar, naast de Vroongronden, een gebied van 1,7 hectare vrij kwam. Paul: „Dit is onze plek. Ik ben dagelijks dankbaar voor wat we hier beleven. Een kleine bonte specht die me, op drie meter af stand, aankijkt vanaf het terras. Een manke fazant die vlak bij het huis komt om van het paarden- voer te eten. Een koppel reeën dat iedere avond door de tuin loopt. Daar kan ik eindeloos van genie ten." Behalve van de Schouwse na tuur houden Marianne en Paul Sibinga Mulder ook van de Schouwse volksaard. „De mensen, zijn hier eerlijk en echt. Ze noe men je bij je voornaam en leven met de natuur", weet Paul. „Heel anders dan mijn kennissen in de stad, die ik wel eens aanduid als 'urbanen' omdat ze het verschil tussen een duif en mus niet we ten." Via rijvereniging Schouwse Rui ters, de golfclubs Grevelingenhout en Molenberg en buurtgenoten leerden Marianne en Paul in de loop van de jaren veel eilandbewo ners kennen. „_We komen regelma tig in het dorp. Onder andere voor lezingen en exposities in de Bewaerschole." Het stel besteedt dagelijks veel tijd aan de verzor ging van hun paarden en het schoonmaken van de stallen en bakken van deze dieren. Voor Paul Sibinga Mulder een zware klus sinds hij zijn heup brak, bij een val van zijn paard. „Toch willen we hier niet weg. Wanneer het werk echt te veel wordt is een klei ner huis in een mooi ringdorp een optie. Wel op Schouwen-Duive- land, want waar woon je meer bui ten dan op een eiland?" hun paarden Seven, Mientje en logeerpaard Spotje. „Dit is onze plek. Je hebt hier vrijheid." Niet alleen Paul Sibinga Mul der en zijn vrouw Marianne van der Goot hebben wat met Zee land. Dat is ook het geval met an dere leden van Pauls familie die haar wortels heeft in Groningen. De 400 jaar oude Zeeuwse kast, die een prominente plaats kreeg in de woning van Paul en Marianne getuigt daarvan. Paul: „Die kast is afkomstig uit de familie Storm- van 's Gravesande, van mijn moe der. De kast is puur Zeeuws. Het model is een voorloper van de Hol- foto Ronald den Dekker landse kussenkast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51