Zorgcentrum Tholen getroffen door schurft 'Waar woon je 241 zeeland Nieuwe eigenaren voor molen bij Serooskerke Bergers voorkomen ongeluk Gemeente Goes is nu een keer een titel kwijt BESMETTELIJKE ZIEKTE Cliënten en personeel hebben last van jeuk Zoeken naar munitie in Veerse Kreek DORPSBEWONERS Elke kern op Schouwen-Duiveland heeft zijn eigen sfeer. In deze serie vertellen mensen hoe ze het vinden er te wonen. dinsdag 25 januari 2011 - S£8®3> C.' door Rob Paardekam THOLEN - In zorgcentrum Ten An ker in Tholen is schurft uitgebro ken. Een aantal medewerkers en cliënten heeft veel last van jeuk. Bij drie van hen is inmiddels vast gesteld dat het om de huidziekte gaat. Later deze week worden me dicijnen verstrekt. De ziekte is binnengekomen toen Ten Anker zonder het te weten een besmette cliënt heeft opgeno men. Kort daarna kregen enkele bewoners en medewerkers last. Schurft is ongevaarlijk, maar be smettelijk. Het veroorzaakt veel jeuk. Hoeveel mensen precies besmet zijn geraakt, is niet duidelijk. Onge veer acht cliënten en tien mede werkers hebben klachten, maar de huidziekte kan pas echt worden vastgesteld als de scabiësmijt is ge vonden. Dat is (nog) niet bij ieder een het geval. Van drie medewer kers kan met zekerheid worden ge zegd dat ze schurft hebben. Toch gaat locatiemanager Joost Zielstra er vanuit dat iedereen met klach ten de ziekte heeft opgelopen. Volgens hem is schurft goed te ge nezen met een eenmalige dosis medicatie en een aantal hygiëne- maatregelen. De besmetting kan in dat geval binnen 24 uur ten ein de zijn. Het is wel belangrijk dat al le mensen die het medicijn krijgen dit gelijktijdig innemen. Aange zien het in Ten Anker om een klei ne 500 mensen gaat, is dit een he le operatie. Het gaat om alle cliën ten en hun zogeheten eerste con tactpersoon (iemand die vaak op bezoek komt) en om alle medewer kers en vrijwilligers. Ook de gezins leden van de medewerkers van de getroffen afdeling moeten de medi cijnen innemen. Zielstra had gehoopt dat de medi cijnen vandaag konden worden, in genomen, maar ze waren niet di rect leverbaar, omdat in meer zorg centra in het land sprake is van een uitbraak. „Ik verwacht nu dat we het donderdag of vrijdag kun nen doen", zegt hij. „Als iedereen daarna zijn bed verschoont, moe ten we in één keer korte metten kunnen maken met de mijt." Zielstra roept iedereen op de rust te bewaren. „Schurft is hinderlijk, maar niet gevaarlijk. Je kunt het vergelijken een uitbraak van hoofd- luis op school." Ten Anker heeft besloten om geen bezoekverbod in te stellen. Ook gaan de activitei ten zoveel mogelijk door. WBmmmmmSBXmmgSBSSOSBmÊmm VEERE - In de Veerse Kreek en in de Vest onderzoeken duikers deze week of er explosieven liggen. Eerder zijn op basis van historisch onderzoek en detectieonderzoek zeventien verdachte locaties gemarkeerd. De duikers kij ken of er op die locaties daadwerkelijk munitie ligt. Als de indruk bestaat dat er een projectiel ligt, wordt de EOD ingeschakeld. foto Lex de Meester SEROOSKERKE (W) - Uitspanning molen De Hoop bij Serooskerke is verkocht. De nieuwe eigenaars zijn de broers Frank en Arjan Caljouw. Zij hebben al het strandpaviljoen de Piraat bij Oostkapelle. Joep Vergroesen, die bijna tien jaar De Hoop draaide, opent morgen zijn nieuwe uitspanning in het Nieuw Zeelandse Taranaki, in de buurt van New Plymouth. De broers Caljouw zijn druk bezig met het aanpassen van De Hoop. Of de huidige naam blijft is nog niet duidelijk. Arjan: „Dat hebben we nog in beraad. De molen heet ook eigenlijk De jonge Johannes, dus ik denk dat we op iets anders uitkomen. Maar dat is nu nog niet zeker. We willen wél doorgaan in dezelfde sfeer. Dus niet drastisch het roer omgooien, maar er wor den wel wat zaken aangepast en toegevoegd." „Zo gaan we een mini-kinderboer derij opzetten. Dan kunnen de toe risten uit het Ruhrgebied ook eens een kip of een geit van dichtbij zien. Het woonhuis wordt bij het restaurant getrokken, dus dat wordt uitgebreider. Het terras zal dan ook een stuk groter worden." Het is de bedoeling dat de nieuwe eigenaars begin april de deuren openzetten voor publiek. Arjan: „Dan hebben we twee weken om te oefenen voor Pasen. We hebben nog meer plannen, maar die zitten nog in een beginstadium. Eerst maar kijken hoe we straks draaien. Daarna zien we verder." Joep Vergroesen zit op dit mo ment in Nieuw Zeeland. Volgens zijn echtgenote Anemoon opent hij woensdag de nieuwe uitspan ning in Taranaki. „Alles is daar klaar. Ik heb het gebouw ontwor pen en het is prachtig geworden. Het wordt spannend, we hebben nog meer ideeën. Misschien dat er in de toekomst ook een molen bij komt." door Marijke Vael CULTUUR DICHTBIJ Schouws Kamerkoor maakt sfeer bij heropening monumenten in kerk: www.pzc.nl/cultuurdichtbij UW MENING TELT De gemeente mag in mijn afvalcontai ner kijken. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ANTWERPEN - Bergers van Multra ship uit Terneuzen en de Unie van Redding- en Sleepdienst uit Ant werpen voorkwamen gisteren dat de tanker Calendula 12 uit Rotter dam aan de Ledeganckkaai in Ant werpen kapseisde. Het schip was afkomstig van BASF, toen het bij het rondgaan voor de kaai plotseling slagzij maakte naar stuurboord. De be manning zag kans het schip vast te maken aan de kade. Direct snel den bergers toe. Toen de tanker na enkele uren plots overhelde naar bakboord, werd direct begonnen met het lossen van de 1800 ton py- rolyse-olie. Er werden ook pom pen aan boord gezet om met na me de voorpiek en de voormachi nekamer droog te pompen. In de loop van de middag lag het schip weer recht. Je ziet aan het licht dat het voor jaar wordt," zegt hij met een beweging naar de Schouwse lucht, waartegen de bomen in zijn tuin zich als zwarte silhouet ten aftekenen. Paul Sibinga Mul der is een natuurmens. Geen sier- tuin om de ruime woning aan de Breedsteweg nabij Haamstede, waar hij sinds 1994 woont met echtgenote Marianne van der Goot. „Toen we hier kwamen was deze plek verwilderd tot een oerbos met opschot van eiken, wilgen, el zen. Een voortzetting van de Vroongronden waaraan het grenst." Paul en Marianne lieten in die ruige natuur alleen de ruimte creëren die nodig was om een huis te kunnen bouwen en stallen voor hun paarden. Die lopen nu soms tot op het ter ras bij de woning. „We hadden er een die zelfs zijn neus af en toe naar binnen stak. Dat was een huispaard. Dan kwam hij wat vra gen", lacht de 86-jarige paardenlief hebber, die dergelijke vragen af leest aan de lichaamstaal van zijn dieren. Behalve met paarden en on gerepte natuur heeft Paul Si binga Mulder iets met 'eilan den'. Wellicht omdat hij zijn jeugd doorbracht op Tarakan, een eiland in noordoost Borneo waar zijn va der, tijdens de Eerste Wereldoor log een bereden legerofficier, bij Koninklijke Shell werkte. De na tuur in de overzeese gebiedsdelen 'maakte diepe indruk op de jonge Paul, die op 12-jarige leeftijd door zijn ouders naar Nederland werd gestuurd voor een goede schoolop leiding in Groningen, de stad van zijn familie. In de loop van zijn leven was hij onder andere actief als vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht en car gadoor in de scheepvaart. „Ik regel de dat er scheepslading was." Hij was directeur van Texels Eigen Stoomboot Onderneming (TESO) en directeur van Slavenburgs' bank. Functies waarvoor Paul Si binga Mulder en zijn echtgenote, die werkte als projectleider echo- grafieopleidingen, in steden als Amsterdam, Rotterdam, Bergen aan Zee en op Texel woonden. Daarbij werd al vroeg duidelijk dat ze geen stadsmensen waren. Paul: „Ik verlangde er naar om in de na tuur te wonen, het liefste op een Marianne en Paul Sibinga Mulder met wammtÊÊtÊmaKmÊtmassmmBBimmÊüsammmmÊKm door Frank Balkenende GOES - Goes is een titel kwijt. Eén jaar mocht de Bevelandse centrum gemeente zich inspirerendste mil lenniumgemeente van 2009 noe men, maar Goes heeft de trofee nu overgedragen aan Nieuwegein. Wethouder Loes Meeuwisse had de trofee onlangs netjes in een plastic tasje afgeleverd bij de Vere niging van Nederlandse Gemeen ten. De VNG koos Nieuwegein als opvolger van Goes. Voorzitter An- nemarie Jorritsma reikte de prijs vrijdag uit. Goes voerde de titel sinds begin ja nuari 2010. Ze was in 2008 de tweede Millennium Gemeente van Zeeland. Terneuzen had net iets eerder besloten aan te haken de VNG-campagne. Doel is om op lokaal niveau de acht millennium- doelen van de Verenigde Naties vorm te geven. Dan gaat het onder meer om eerlijke handel, verbete ring van het milieu, armoedebe strijding en ontwikkelingssamen werking. Goes hield in 2009 een Afrikajaar en er loopt een project met de Oegandese gemeente Ka- muli om een afvalinzamelsysteem op te zetten. Goes onderzoekt mo menteel of de financiering daar van op de tocht komt te staan door rijksbezuinigingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50