301 sport BC Vlissingen boekt eenvoudige zege Transfer Suarez voorlopig afgeketst BASKETBAL Smokkelhoek gaat nipt onderuit Driebanders 's Lands Welvaren winnen Jansen tweede in korte Mastboscross PSV moet Marcelo wekenlang missen AC Milan wil ook Mark van Bommel e Kameroense sa Kroatische dinsdag 25 januari 2011 Weblogs over hardlopen, voetbal en wielrennen www.pzc.nl/blogs mm m m door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen deden goede zaken in de eerste divisie door een ruime 50-83 zege bij Attacus. Hierdoor verstevigden zij hun tweede plaats, die op het einde van het sei zoen recht geeft op deelname aan de play-offs. Mannen. Attacus - BC Vlissin gen 50-83: In Veghel wilde BC Vlissingen revanche nemen voor de thuisnederlaag. Attacus was dit keer niet compleet, maar nam toch een 4-0-voorsprong. Daarna kwam BC Vlissingen op toeren en scoorde in het eerste kwart maar liefst dertig punten. In het tweede kwart drukte BC Vlissingen door naar een riante 32-51-voorsprong. In het derde kwart werd het Vlis- singse spel slordiger, maar dankzij sterk verdedigen bleef de marge ge handhaafd: 41-63. In het laatste kwart maakte BC Vlissingen het karwei bekwaam af en won zeer ruim met 50-83. Scores: Michel Bosters 27, Dorde Ka radzic 16, Dennis de Paauw 8, Sjors van de Poel 6, Stefan Schrier 6, Emilio Jang- bahadoer 5, Allard de Jong 5, Patrick Kompier 4, Benjamin Steenbeek 3 en Raylin Jimenez 3. Vossenberg-Smokkelhoek 56-54: Smokkelhoek liet verdedigend nog al wat steekjes vallen, waardoor Vossenberg na het eerste kwart met 28-16 leidde. In het tweede kwart schakelde Smokkelhoek over naareen zoneverdediging, waarbij Patrick Verduijn heer en meester was onder de borden. Vos senberg kon ook het schot van bui ten niet vinden, zodat Smokkel hoek terugkwam tot 35-32 bij rust. In de tweede helft namen de teams om beurten de leiding. Vos senberg nam in de laatste minuut een 56-54-voorsprong. Doordat de laatste aanval van Smokkelhoek niet werd afgerond bleven de pun ten in Oudenbosch. Scores: Mare Eversdijk 18, Michiel Schrier 10, Arjen de Boer 6, Ron Polder man 5, Patrick Verduijn 5, Nico Schroder 5 en Arno de Jonge 5. Vrouwen. BV Souburg-Barons 52-65: BV Souburg liet zich niet im poneren door Barons en nam door scores van Linda de Meij de leiding. Na 18-13 kwam Barons weer langszij en dankzij twee sco res in de laatste minuut ging de ploeg uit Breda rusten met een 29-32. In het derde kwart werd het verschil door twee driepunters op rij vergroot naar 33-40. BV Sou burg kon aanvallend niet door drukken. Scores: Linda de Meij 13, Gitta Zijlma 8, Nicoline Craste 7, Annegret Scheers 7, Nathalie Franke 6, Meianie Linden- berg 4, Immie Pattikawa 3, Shanice de Graaf 2 en Ilse Rijnberg 2. Kimbria - BC Vlissingen 70-64: In Maastricht nam BC Vlissingen een 9-23-voorsprong. Kimbria kwam via onderscheppingen terug tot 26-31 bij rust. In de tweede helft bleef BC Vlissingen op voor sprong tot 46-53. Tegen de press werd daarna veel balverlies gele den en Kimbria nam de leiding over: 59-55. BC Vlissingen bleef aanklampen tot 67-64. Doordat drie speelsters met vijf fouten naar de kant moesten, bleef Vlissingen met vier speelsters over, waardoor Kimbria de wedstrijd eenvoudig kon uitspelen: 70-64. Scores: Melanie Dolfing 18, Nanon Doeland 14, Fioor de Vries 10, Romana de Ridder 9, Dorien de Witte 7 en Mims Kole 6. ALBLASSERDAM Het driebandenteam van 's Lands Welvaren 1 won in de tweede divi sie enigszins verrassend van Ad Hordijk Biljart art. 1 met 2-6. Het was al weer van 27 oktober ge leden dat de Bevelanders nog eens wonnen. De beide Belgen van de ploeg Luc Peeters en Ronald van Geyt won nen hun partij net als invaller Frans de Koek. Rinus Pankow verloor zijn partij. BREDA Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Souburg, heeft op de korte Mastboscross over 3 kilometer de tweede plaats behaald. Jansen fi nishte slechts 2 seconden na Guus Jansen. Bij de meisjes D hielden de Scheldesportmeisjes Waoby Jones en Maaike de Kreek elkaar goed in evenwicht op de 1600 meter. Jones was de snelste in 5 minuten en 24 seconden op de 5e plaats, De Kreek volgde op 3 seconden. EINDHOVEN Trainer Fred Rutten van PSV kan de komende weken geen beroep doen op Marcelo. De verdediger viel zondag in de beginfase van de uitwedstrijd bij VW-Venlo (0-3) geblesseerd uit. Medisch onderzoek leerde gisteren dat de Braziliaan de binnenste band van zijn linkerknie heeft be schadigd. Marcelo mist dus mor gen het bekerduel met kampioen FC Twente. MILAAN AC Milan wil zich komende week ook nog met Mark van Bommel versterken. De koploper van de Se rie A heeft de aanvoerder van het Nederlands elftal van de belangstel ling op de hoogte gebracht. AC Milan hoopt deze week nog overeenstemming met Bayern Mü- nchen te bereiken. Het contract van Van Bommel loopt aan het einde van het sei zoen af. AMSTERDAM - Ajax en Liverpool hebben de onderhandelingen over een transfer van Luis Suarez afge broken. Beide clubs hebben giste ren afgesproken voorlopig niet ver der te praten. Een woordvoerder van de Amsterdamse club bevestig de dat het verschil tussen vraag en aanbod daarvoor veel te groot is. Een zware delegatie van Liverpool maakte gisteren in Amsterdam dui delijk dat het Suarez onmiddellijk wil inlijven. De leiding van Ajax veegde het bod van de Engelse werkgever van Dirk Kuijt en Ryan Babel snel van tafel. Beide clubs willen de inhoud van de bespre kingen niet openbaar maken. Damien Comolli, directeur voetbal- strategie van de Engelse club, liet vorige week doorschemeren dat hij de verbintenis van Suarez, die loopt tot de zomer van 2013, voor 15 miljoen euro wil afkopen. Trainer Frank de Boer maakte toen al duidelijk dat de spits alleen voor een „absurd hoog bedrag" uit Amsterdam vertrekt. Hij verwees naar Edin Dzeko, die twee weken geleden voor ruim 30 miljoen eu ro van VfL Wolfsburg naar Man chester City vertrok. „Dat is mis schien wel een absurd bedrag", stelde hij. De Boer wil het seizoen graag met Suarez afmaken. Mou- nir El Hamdaoui valt van het ene in het andere kwaaltje en Mido, een andere aanvaller, leverde zijn contract in de winterstop in. De opvolger van de vertrokken Mar tin Jol zag bovendien Urby Ema- nuelson naar AC Milan verhuizen. Luis Suarez Felix Binicewicz /bron Rudy 8oogert Dwayne Dildick honderdste doelpuntenmaker van Hoek Stijn Mahieu j Nederlandse E Belgische o Nigeriaanse H Bosnische LS Sierraleoonse Burundese a Ivoriaanse ir*1 Cuineese f~l Congolese totaal De Belgische voetballer Dwayne Dildick was zaterdag tegen Capelle (1-1) de honderdste speler die voor Hoek scoorde op het hoogste amateurniveau. Een kleine 22 jaar geleden was de Kroaat Milan Ruzie de maker van de eerste goal van Hoek. Hoewel twee buitenlandse voetballers de eerste en de honderdste doelpuntenmakers waren, hebben de meeste doelpuntenmakers bij Hoek de Neder landse nationaliteit. De meeste doelpunten zijn ook van Nederlandse makelij. Rieno van Oost Bel Jacky Lambert Ned Ronald van Sliedregt Ned Sam Ysebaert Bel David Destorme Bel Ferry Alfons Ned Ceertjan de Smet Ned Stijn Mahieu (foto) Bel Geert de Poorter Bel vetgedrukte spelers nog actief bij Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46