281 sport 1 juli Feyenoord zet Beenhakker op Feyenoord meldt zich voor spits Bas Dost FEYENOORD Technisch directeur Leo Beenhakker is door de di rectie van Feyenoord per direct op non-actief ge steld. Er is sprake van een vertrouwensbreuk. V. Houwelingen pakt veel zwemtitels Volendam wint periodetitel Ook Nerlinger bekritiseert Van Gaai Kim Clijsters bereikt kwartfinales Zware loting voor Fed Cup-team dinsdag 25 januari 2011 door Hans Leber Het salaris van Leo Beenhakker wordt tot 1 juli doorbetaald. ROTTERDAM - Feyenoord wil iets doen op de transfermarkt, ook al zijn de financiële mogelijkheden zeer beperkt. Afgelopen zaterdag bleek met het thuisverlies (o-i) te gen De Graafschap weer dat het elftal nieuwe aanvallende impul sen nodig heeft. De naam van de 21-jarige SC Heerenveen-spits Bas Dost zoemt rond, maar voor hem zijn meer kapers op de kust, waar onder Ajax. Dost zit bij Heerenveen meer op de bank dan hij in het veld staat en zou een slechte relatie hebben met trainer Ron lans. Hoewel hij afgelopen weekeinde een belang rijk doelpunt voor de Friezen scoorde, zou Dost open staan voor een vertrek omdat hij zich niet ge waardeerd voelt. Een transfersom kan Feyenoord niet betalen. Zeker geen drie miljoen euro, het bedrag dat afgelopen zomer door Heeren veen aan Heracles Almelo voor Dost werd betaald en wat de Frie zen (inmiddels financieel ook in de problemen) terug willen heb ben. De verwachte verhuur van Karim El Ahmadi aan Al-Ahli in Dubai, met een optie tot koop, zou de club wel wat lucht geven in de salarissfeer. door Rob Vermeulen HEERENVEEN - Tijdens het NK Mas ters in Heerenveen heeft zwem mer Cees van Houwelingen diver se titels in de wacht weten te sle pen. De Terneuzenaar was de snelste op alle korte vrijeslag afstanden, de 50 meter vrijeslag (25.38), 100 meter vrijeslag (55.81), 200 meter vrijeslag (2.03.78). Ook op de schoolslag onderdelen was de hoofdtrainer van de Schelde onge naakbaar. De 50 meter schoolslag (32.65), 100 meter schoolslag (1.11.46) en de 200 meter school slag (2.37.74) leverde goud op. Er deden nog meer Zeeuwen mee tij dens het kampioenschap maar zij wisten hun afstanden niet win nend af te sluiten. Tijdens de derde zwemwed strijd in het Speedocircuit in Ter- neuzen en Kapelle zijn enkele goe de tijden op de klokken gekomen. Jomme Bruijnzeel (Schelde) was op alle afstanden in de minioren zes categorie de snelste, op gepaste afstand volgden Lein Mulder (Stormvogel) en lens Ingelse (Luc- tor) en Pablo Mol (Stormvogel). Bij de meisjes minioren vijf ging het goud in Kapelle naar Geena Frederik (Stormvogel), in Terneu- zen waren Evelien van Kerckhove (Honte) en Fabiënne Michielsen (Schelde) de beste. [eroen Aerssens (Scheldestroom) en Melle van Gemert (Stormvogel) waren bij de jongens het snelst in de jongste leeftijdscategorie, de concurrentie volgde op respectabe le afstand. Lara de Jong (Schelde stroom), Lieke Tommei (Stormvo gel) en Kyra Marinissen (Luctor) verdeelden de prijzen bij de meis jes. Leo Beenhakker moet per direct weg bij Feyenoord. Er is een onwerkbare situatie ontstaan. VEENDAM FC Volendam heeft gisteravond de tweede periode gewonnen in de Ju- piler League. Een gelijkspel (o-o) bij BV Veendam was voldoende. In de titelstrijd verloren de Noord-Hollanders wel twee belang rijke punten. Volendam staat derde met elf punten minder dan koplo per FC Zwolle. AGOW kon Volendam nog bedrei gen, maar de ploeg uit Apeldoorn bleef bij Sparta steken op 3-3. FC Eindhoven boekte een zwaarbe vochten zege op RBC Roosendaal: 1-0. Invaller Ratko Vansimpsen maakte pas tien minuten voor tijd het enige doelpunt. Go Ahead Eag les liet zich thuis met 1-2 verrassen door Telstar. Fortuna Sittard won het belangrijke degradatieduel met Almere City FC: 1-0. BwmamssgasBammmmmismmmmm MUNCHEN Louis van Gaal is bij Bayern Mün- chen nu ook geconfronteerd met kritiek van sportdirecteur Christi an Nerlinger. Van Gaal had hem verweten naar buiten te hebben ge bracht dat aanvaller Franck Ribéry mogelijk langer is uitgeschakeld. „Dat hij zich daarover opwindt, vind ik belachelijk", zei Nerlinger gisteren in Bild Zeitung. Nadat president Uli Hoeness zich in het weekend al kritisch had uit gelaten over zijn coach riep nu Ner linger de Nederlandse coach tot de orde: „Hij moet weten dat bij deze vereniging ook andere personen verantwoordelijk zijn voor de spor tieve gang van zaken." De sportdirecteur meldde fijntjes dat hij de directe meerdere is van Van Gaal. MELBOURNE Kim Clijsters heeft zich gevoegd bij de laatste acht op de Australian Open. De Belgische tennisster, als derde geplaatst in Melbourne, versloeg de Russische Ekaterina Makarova in twee sets: 7-6 (3) 6-2. Clijsters neemt het nu op tegen de Poolse Agnieszka Radwanska, de nummer twaalf van de plaatsingslijst. „Ik ben het toernooi goed begonnen (tegen Safina) maar daarna kreeg ik het zwaarder met tegenstand sters die ik niet eerder had ont moet", vertelde ze. „Ook vandaag ging het niet soepel, maar ik knok te mezelf in de wedstrijd." Uiteindelijk overheerste tevreden heid bij Clijsters, die tot dusverre één keer (2004) de finale bereikte in Melbourne. foto Robert Vos/ANP RIJSWIJK Het Nederlandse Fed Cup-team komt in de kwalificatieronde van de Europees-Afrikaanse Zone vol gende week uit tegen tennissters van Roemenië, Hongarije en Let land. De wedstrijden worden ge speeld van 2 tot en met 5 februari in het Israëlische Eilat. Roemenië treedt aan met vier top 100-speel- sters, Hongarije met twee. „Dit is een heel zware loting", reageerde captain Manon Bollegraf die in haar selectie weer een plaats heeft ingeruimd voor Michaëlla Krajicek. „Het. zijn sterke landen met goede speelsters. We reizen met het sterk ste team af naar Eilat, maar we zul len echt ons beste tennis moeten la ten zien." Het Nederlands team be staat verder uit Arantxa Rus, Kiki Bertens en Richel Hogenkamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44