zeeland 125 jaar pas echt van de grond Motie voor tolvrije tunnel Bewoners krijgen geen sportpark voor de deur VEEL KOOPJES en EXTRA KORTING! SE? Taakstraf geëist voor afpersing Vlaamse archieven rijke bron voor Zeeuwse vorsers Taakstraf geëist voor inrijden op ex vanwe6e interieuraanpassinö dinsdag 25 januari 2011 DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND terneuzen - Coalitiepartijen CDA en de PvdA in Terneuzen zijn het toch nog eens geworden over een gezamenlijke motie over tolheffing voor de Westerscheldetunnel. CDA'er Jaap Scheele en PvdA'er Frank van Oorschot steggelden an derhalve week geleden over de wij ze waarop zij hun ongenoegen over de tolheffing wilden uiten. Dat willen ze juist nu doen, omdat de provincie de economische, de mografische en sociale effecten van tolheffing op Zeeuws-Vlaande- ren onderzoekt. Het CDA pleitte ervoor om extra tolinkomsten - door het opwaarderen van de tun nelroute tot internationale verbin ding - ten bate van Zeeuws-Vlaan- deren te besteden. De PvdA ging een stap verder. De sociaal-demo craten hamerden op het zo snel mogelijk tolvrij maken van de tun nel. Om een eensluidend geluid te la ten klinken, staken Scheele en Van Oorschot de koppen bij elkaar. Als uit het onderzoek blijkt dat een tol vrije tunnel gunstige effecten heeft op Zeeuws-Vlaanderen, drin gen zij aan op structurele midde len om de tolheffing vervroegd te beëindigen. De gemeenteraad be handelt de motie donderdag. middelburg - Het aandeel van een 19-jarige Goesenaar in een poging om in de avond van 9 mei twee jongens af te persen mocht dan wel gering zijn geweest, maar de officier eiste gisteren voor de recht bank in Middelburg een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelij ke celstraf van twee weken. De Goesenaar was met twee vrienden naar een hiphop feest geweest en na afloop namen zijn vrienden twee voorbijgangers te grazen. Een van hen werd tegen de muur ge duwd en kreeg klappen. Ook werd de twee jongens 'verzocht' vijf eu ro te geven. Tot een echte straat roof kwam het overigens niet, om dat er vrienden van de slachtoffers aankwamen en de Goesenaar met zijn kornuiten de benen namen. Uitspraak over twee weken. kapelle - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Ver eniging ontvangt zaterdag 29 janua ri Felix Waldack in De Vroone in Kapelle. Waldack maakt belangstel lenden wegwijs in de archieven en documentatiecentra van België, met name die in Oost- en West-Vlaanderen. Genealogen gaan veel verder terug dan de tijd dat de huidige landsgrenzen ont stonden. Zeeuwse families hebben niet zelden legio raakvlakken met families in Vlaanderen en Noord-Frankrijk. De lezing in De Vroone begint om 14.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. net zichtbaar. Dit jaar volgen wellicht 31 eengezinswoningen, een woonvoorziening voor gehandicapten en een woonzorgcentrum. foto's WillemMieras burgseweg, aan de uiterste zuid kant van het plan, de eerste vier woningen van de wijk verrezen. Volgens de wethouder staan meer projecten op het punt van begin nen. Woningcorporatie Stadlander (voorheen Castria Wonen) wil 31 eengezinswoningen bouwen, waar van er vijftien een schappelijk prijsje krijgen, en dus het predi kaat starterswoning krijgen. Voor de goedkoopste .huizen moet straks 166.500 euro worden neerge teld. De starterswoningen zijn in eerste instantie bestemd voor in woners van de gemeente Tholen of mensen die daar vandaan ko men en na hun studie terug wil len keren naar het eiland. Dan is er ook nog het plan van zorginstel ling Sjaloom. Die wil in Stadszicht II een woonvoorziening voor ver standelijk gehandicapten bouwen. Sjaloom heeft al lange tijd vormen van dagbesteding in de gemeente, maar opende onlangs pas de eer ste woonvoorziening in Sint-Maar tensdijk. Die in Tholen wordt de tweede. Na lang zoeken besloot Sjaloom te bouwen in Stadszicht II. In die wijk bouwt Stadlander ook nog een zorgcentrum voor de SVRZ. Hoek ziet alle genoemde plannen als zekerheden voor 2011. „Er staat dus heel wat te gebeuren." U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30- 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) Toekomstige bewoners van Stadszicht II hoeven niet lan ger te vrezen dat ze een sportpark voor hun deur krijgen. Nu leek die kans toch al niet zo groot, omdat de Tholense Boys waarschijnlijk verhuizen naar een plek ten noorden van de Nieuwe Postweg. De gemeenteraad moet daar echter nog een definitief be sluit over nemen. Een stuk grond aan de Postweg, achter het ge meentehuis, is tot nu toe steeds ge noemd als alternatief Burgemeester en wethouders stel len de raad nu voor om deze plek te laten vallen als alternatieve loca tie. Het stuk grond ligt immers pal naast de tweede fase van Stads zicht II. Potentiële nieuwe bewoners van de wijk zouden wel eens kunnen afhaken als de kans bestaat dat ze sportvelden voor hun deur krij gen. Dat risico willen B en W niet lopen. Ze geven mensen graag de zekerheid dat er geen sportpark bij Stadszicht II komt. Stadszicht I wordt door vrijwel iedereen als een groot succes gezien. door Ad Roos middelburg - Voor een poging zijn ex-vriendin zwaar lichamelijk letsel toe te brengen is gisteren op de zitting van de rechtbank in Mid delburg tegen een 35-jarige man uit Kortgene een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijk celstraf van twee maanden geëist. Op 5 september vorig jaar was er in Goes een evenement met Ame rikaanse auto's. De man trof zijn ex daar aan. Hij wilde met haar praten, zij niet met hem en snel ontstond er onmin. Zij liep weg en haar ex-vriend ging er met zijn auto achteraan. Volgens de ex-vriendin had hij drie keer gepro beerd haar aan te rijden. Een getui ge had verklaard dat de man hard was komen aanrijden en vol in de remmen ging toen hij haar op een tiental centimeters was genaderd. De man bestreed alle aantijgingen. Uitspraak over twee weken. Bospeen per bos1,00 Komkommers 2 stuks1,00 Kleursia per stuk €1,00 DEZE WEEK: Witlof 1 kg 1,00 Bloemkool per stuk 1,00 Prei 1 kg 1,00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41