241 zeeland Uitbraak van schurft in zorgcentrum Stadszicht II komt dit Ruilwinkel een uitkomst voor 4500 klanten Rijbewijskeuring voor 70-plussers dinsdag 25 januari 2011 TEN ANKER Ziekte te bestrijden met medicijnen door Rob Paardekam THOLEN - In zorgcentrum Ten An ker in Tholen is schurft uitgebro ken. Een aantal medewerkers en cliënten heeft veel last van jeuk. Bij drie van hen is inmiddels vast gesteld dat het om de huidziekte gaat. Later deze week worden me dicijnen verstrekt. De ziekte is binnengekomen toen Ten Anker zonder het te weten een besmette cliënt heeft opgeno men. Kort daarna kregen enkele bewoners en medewerkers last. Schurft is ongevaarlijk, maar wel besmettelijk. Het veroorzaakt veel jeuk. Hoeveel mensen precies be smet zijn geraakt, is niet duidelijk. Ongeveer acht cliënten en tien me dewerkers hebben klachten, maar de huidziekte kan pas echt wor den vastgesteld als de scabiësmijt is gevonden. Dat is (nog) niet bij iedereen het geval. Van drie mede werkers kan met zekerheid wor den gezegd dat ze schurft hebben. Toch gaat locatiemanager Joost Zielstra er vanuit dat iedereen met klachten de ziekte heeft opgelo pen. Volgens hem is schurft goed te genezen met een eenmalige do sis medicatie en een aantal hygië- nemaatregelen. De besmetting kan in dat geval binnen 24 uur ten ein- gaasmssmae MEEST GELEZEN THOLEN 1. Schurft in Thools zorgcentrum. 2. Verpauperd schip wekt ergernis. 3. Sportpark niet aan de Postweg. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto OUD-VOSSEMEER - Automobilisten van 70 jaar en ouder, die een ver plichte rijbewijskeuring moeten ondergaan, kunnen in 20U op 27 januari, 24 februari, 24 maart, 28 april en 30 juni terecht in De Vos- senkuil in Oud-Vossemeer. Daar zorgt Regelzorg op die data voor een keuringsarts. De keuringkos- ten zijn 35 euro. Klanten wordt ge adviseerd drie tot vier maanden voor het verlopen van hèt rijbe wijs een afspraak te maken via 088-2323300. Ook geldt het advies om ruim vantevoren naar de opti cien of de oogarts te gaan, zodat het zicht bij de aanvraag in orde is. de zijn. Het is wel belangrijk dat al le mensen die het medicijn krijgen dit gelijktijdig innemen. Aange zien het in Ten Anker om een klei ne vijfhonderd mensen gaat, is dit een hele operatie. Het gaat om alle cliënten en hun zogeheten eerste contactpersoon (iemand die vaak op bezoek komt) en om alle mede werkers en vrijwilligers. Ook de ge zinsleden van de medewerkers van de getroffen afdeling moeten de medicijnen innemen. Zielstra had gehoopt dat de medi cijnen vandaag konden worden in genomen, maar ze waren niet di rect leverbaar, omdat in meer zorg centra in het land sprake is van een uitbraak. „Ik verwacht nu dat we het donderdag of vrijdag kun nen doen", zegt hij. „Als iedereen daarna zijn bed verschoont, moe ten we in één keer korte metten kunnen maken met de mijt." Zielstra roept iedereen op de rust te bewaren. „Schurft is hinderlijk, maar niet gevaarlijk. Je kunt het vergelijken een uitbraak van hoofd- luis op school." Ten Anker heeft besloten om geen bezoekverbod in te stellen. Ook gaan de activitei ten zoveel mogelijk door. „Je moet elkaar echt langdurig aanraken om besmet te raken", zegt Zielstra. „Dat proberen we uiteraard wel zo veel mogelijk te voorkomen." BIJ NADER De informatieavond over borstkan ker die op 27 januari wordt gehou den, is niet, zoals vorige week werd gemeld, in het ziekenhuis in Goes, maar in het ziekenhuis in Vlissingen. Een informatieavond- over borstkanker en erfelijkheid wordt wel in het Goese ziekenhuis gehouden, maar pas op 19 mei. Bei de bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Het thema in Vlissingen is: chemo-, immuno- en hormoon therapie en de bijwerkingen daar van op de langere termijn. Aan de Luchtenburgseweg staan de eerste vier woningen van de wijk Stadszicht II. Rechts is het gemeentehuis nog door Rob Paardekam Nul interesse was er toen de gemeente eerder de ze maand acht kavels wilde verloten in de wijk Stadszicht II in Tholen. „Dat was een domper", erkent wethou der Peter Hoek. Toch blijft hij gelo ven in het succes van de wijk. „In 2011 zal er heel wat worden ge bouwd." Volgens de wethouder is het te ge makkelijk om de uitgebleven be langstelling voor de vrije kavels he- lemaal toe te schrijven aan de eco nomische crisis. Waar het dan wel aan ligt? „Dat blijft koffiedik kij ken", stelt Hoek. „Het ging om vrij ruime en daardoor dure kavels, van vier- tot zeshonderd meter en nog groter. Dat is voor veel men sen misschien net iets te veel. Ook het feit dat het Westerpoort Colle ge aan de overkant van de weg ligt, speelt wellicht een rol. Veel mensen wonen misschien liever aan de andere kant van de wijk, waar het uitzicht wat vrijer is." Hoek zegt de kwestie de komende tijd te willen analyseren. Daarna besluit het college hoe het verder moet. Het kleiner maken van de kavels zou een optie kunnen zijn, maar zover is het nog niet. „We willen geen overhaaste beslissin gen nemen", stelt Hoek. Belangstellenden kunnen zich ove rigens nog altijd melden bij de ge meente. Aangezien van een loting uiteraard geen sprake meer is, zijn ze in dat geval zeker van een stek je. „Ze hebben de kavels voor het uitkiezen", aldus Hoek. Maar de tweede fase van Stads zicht is veel meer dan de acht ka vels aan de Zwink en de Spin. Zo zijn aan de kant van de Luchten- Stadlander realiseert in Stadszicht II 31 eengezinswoningen. door Mieke van der Jagt GOES - Zonder geld kun je ook rijk worden. Dat hebben al duizenden mensen in Goes zich gerealiseerd. Janna Listing was de 4500ste. Zij liet zich vorige week inschrijven bij de Ruilwinkel in Goes en ver diende prompt een huldiging met een grote struik bloemen. Die werd haar gisteren overhan digd door burgemeester René Ver hulst, het 4500-zoveelste lid. Bij de Ruilwinkel aan de Couwer- vestraat in Goes heb je geen geld nodig om aan spullen te komen. Je verdient punten door spullen of diensten aan te bieden, die je dan weer kunt besteden aan andere spullen of diensten. Speciale vra gen en bijzonder aanbod, kunnen met een kaartje op een prikbord bekend worden gemaakt. Janna Listing liet zich inschrijven omdat haar kleindochter op ka mers gaat. „Hier kan ik nuttige spullen voor haar halen en zelf heb ik genoeg troep om punten mee te verdienen." De burgemeester hoefde ook niet veel meer te leren over hergebruik van goederen. Trots toont hij zijn horloge: „Bij de Emmaüsgangers; veel goedkoper dan het bandje." De Ruilwinkel is van maandag tot en met vrijdag geopend van 13 tot 17 uur. Elke eerste zaterdag van de maand is de winkel tussen 10 en 16 uur open. De winkel fungeert voor de 35 vrij willigers en de klanten ook als ont moetingsplaats. Janna Listing snijdt met hulp van burgemeester René Verhulst de taart aan die speciaal voor haar huldiging is gemaakt. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40