zeeland 123 Naaiateliers W Kruiningen staat op de bres voor tolerantie Johanneskerk Kruiningen decor van herdenking watersnoodramp 1953 Politiebureau weer open na vuurwerkbom Twirlsters scoren vijf maal goud op NK Dirk Draulans over evolutie in de HeyZon Integratie gaat net als liefde door de maag dinsdag 25 januari 2011 De tweede groep slachtoffers van onverdraagzaamheid die de stichting wil helpenbestaat uit vrouwen die in de burgeroorlog verkracht zijn. Door hen te helpen aan naaiateliers, krijgen zij een nieuw bestaan. Mensen die sportspullen, bruikbare computers of andere ondersteuning willen geven aan het schoolproject van de stichting Tolerantie Benimpuhwe, kunnen die 's zaterdags ook kwijt bij de voetbalkantine van Kruiningen. aSÜHSHit door Lilian Dominicus kruiningen - Op dinsdag 1 februa ri vindt in de Johanneskerk in Kruiningen een herdenkingsdienst plaats ter nagedachtenis aan de wa tersnoodramp uit 1953. Tijdens deze herdenking zullen de namen van de 64 slachtoffers uit Kruiningen worden genoemd door kinderen van de drie basis scholen. Er wordt een ooggetuigenverslag uitgesproken en burgemeester Jan Huisman zal een overdenking voorlezen. Zanger Bei Cock levert een bijdra ge in de vorm van een eigen ge dicht. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door de Koninklij ke Harmonie E.M.M. en Crescen do. Aan het eind van de bijeen komst is er voor iedereen gelegen heid om bloemen of kransen te leggen bij het herdenkingsbeeld in de tuin van de Johanneskerk. Na dien is er gelegenheid voor een kopje koffie. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. De herdenkingen op Schou- wen-Duiveland worden elk jaar drukker. Zo kreeg het Watersnood museum een hausse aan bezoekers na die nationale herdenking. „En elk jaar komen er weer men sen mensen naar de herdenkin gen", zegt oud-directeur van het Watersnoodmuseum en oud-Oos- terlander Jaap Schoof De omgeving van het Watersnood museum in Ouwerkerk is dinsdag het toneel van de centrale herden king op Schouwen-Duiveland. De plechtigheid bij de caissons begint om 11.00 uur. Na de kranslegging houdt burge meester Gerard Rabelink een toe spraak. Daarna wordt het Schouws volkslied gezongen, gevolgd door de Last Post, één minuut stilte en het zingen van het Wilhelmus. Herdenkingen zijn ook in Ooster- land, Nieuwerkerk, Sirjansland en Serooskerke. KAPELLE Het politiebureau in Kapelle is weer open. Rond de jaarwisseling ontplofte er een vuurwerkbom die voor 15.000 euro schade aanrichtte. Het bureau moest worden gesloten om de boel te herstellen. Het colle ge van burgemeester en wethou ders van Kapelle zette een prijs van 1000 euro op het hoofd van de bommenlegger, die het volgens het college specifiek op het bureau ge munt had. De uitgeloofde beloning leverde nog niets op. 'S-HEERENHOEK Twirlvereniging The Showgirls uit 's-Heerenhoek heeft een succevol NK achter de rug. De twirlsters wisten afgelopen weekeinde in Nieuwegein tijdens de Nederland se Kampioenschappen Baton Twir- len vijf gouden en een bronzen me daille te bemachtigen. Het A-team dat al een aantal jaren de titel ver dedigt en afgelopen zomer nog 6e werd op de EK in Engeland, wist de titel NK en de gouden plak weer binnen te halen. BIEZELINGE Bioloog, schrijver en programma maker Dirk Draulans spreekt tij dens de tweede filosofieavond van de Culturele Raad van Kapelle, over de evolutie van mens en dier op aarde. Hij doet dat op woensdag 2 februari in de HeyZon in Biezelin- ge. De Belg Draulans werkte als evolutiebioloog mee aan de televi sieserie de Reis van de Beagle. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en de entree kost 6,50 euro. GOES De multi culti kookgroep van de stichting Variant in Goes begint vrijdag 27 januari weer met de maandelijkse kookavonden. Om an dere culturen te leren kennen via traditionele gerechten, komt er el ke maand een andere gastkok die iets uit zijn of haar land bereidt. De gasten betalen 7,50 euro en hel pen opruimen. De bijeenkomst wordt gehouden in De Oase en be gint om 18.30 uur. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl L Clement Ugilipuhwe: „Ik geloof in Jezus Christus én in voetbal!' foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39