zeeland 123 Fijnmazig borden verdwijnen uit straatbeeld bedrijven l'Escaut wil wijkplatforms opzetten voor Middengebied en Bossenburg Fietsknooppuntensysteem dinsdag 25 januari Het wemelt op Walcheren inmiddels van dit soort cijferbordjes. Samen vormen ze een fijnmazig route systeem. De cijfers verwijzen naar 'knooppunten' die fietspaden met elkaar verbinden. Ze vervangen de aloude fietsrouteborden van de ANWB. Het fietsknooppuntensysteem is zo fijnmazig dat het Routebureau van de VWs er al meer dan twintig nieuwe fietstochtjes mee heeft samengesteld. Fietsers kunnen er naar believen ook een eigen route mee uitstippelen. Daarbij, aldus ANWB-woord- voerdster Annelies Tichelaar, wordt voor deze 'mooie klassieke fietsrondjes' niet meer verwezen naar de eigen ANWB-bordjes, maar naar de cijferborden van Fiks, zoals het fietsknooppunten systeem wordt genoemd. Dat is zo fijnmazig dat het Route bureau er zelf al meer dan twintig andere fietstochtjes mee heeft sa mengesteld. Die worden beschre ven in wervend foldermateriaal. De geïnteresseerde fietser moet daar wel wat voor betalen. Maar daar staat tegenover dat die behal ve een Rammekens- of Mantelinge ritje nu bijvoorbeeld ook een Mi guel Indurain of Jacques Anquetil Route voor de wielen heeft. schroothoop, foto's Lex de Meester is afgelopen jaar de hoeveelheid verkeersborden teruggebracht met meer dan een kwart. Dit jaar wor den op veel plaatsen nieuwe bor den geplaatst die de bebouwde kom aangeven. Er zijn inmiddels ook scherpere re gels van kracht voor reclamebor den voor evenementen. Aan het provinciebestuur is gevraagd beter toe te zien op naleving van de landschapsverordening. Dat alles moet het 'uiterlijk aanzien van de gemeente verbeteren'. www.tmcwoonwinkels.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen wil dit jaar wijkplatforms opzetten voor de wijken Middengebied en Bossen burg. Via die platforms kunnen huurders directer meedenken en -praten over hoe de leefbaarheid van hun wijken kan worden verbe terd. Dat staat in het Jaarplan 2011 van de corporatie. Het plan voor de wijkplatforms be vindt zich nog in een heel pril sta dium, benadrukt Mischa van Sig- hem van l'Escaut. „Eigenlijk moe ten we de eerste stap nog zetten. Om te beginnen moeten we kij ken hoe het met ons woningbezit in die wijken staat, hoe het met de leefomgeving zit en wat we mo menteel aan klankbordgroepen hebben. Want we hebben een Huurdersvereniging, maar ook al klankbordgroepen die voor speci fieke complexen zijn ingesteld. Die kijken wel naar hun eigen flat, maar bijvoorbeeld niet naar de rest van de woonomgeving." Van Sighem wil dat in het tweede kwartaal van dit jaar duidelijk is of wijkplatforms wenselijk zijn, hoe die georganiseerd moeten worden en op welke manier ze gaan mee denken met de corporaties. Hoewel Van Sighem zich nog voor zichtig uitdrukt, is het jaarplan al wel vrij concreet. Zo staat er te le zen dat de enquêtes van de leef baarheidsmonitor de leidraad kun nen zijn voor de besprekingen. Eéns in de drie maanden kan er een bijeenkomst met de wijkplat forms zijn. Naar aanleiding van die gesprekken kunnen verbeter plannen worden opgesteld. De an dere wijkbewoners kunnen daar na via flyers geïnformeerd worden over de gemaakte afspraken. Omdat de gemeente vorig jaar de regie op zich heeft genomen waar het gaat om veiligheid en leefbaar heid, zal de gemeente eerst het plan nog moeten goedkeuren. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen Bij Isabelle van der Paal (I) en Yvon Bosschaart van de WV Domburg zijn inmiddels tal van Fiks-folders te koop met nieuwe fietsroutes, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23