PZC Zoeken naar andere plek coffeeshop Nee WALCHEREN 22 en 23 21 26 en 27 350 METER Pand Kleverskerkseweg ligt volgens nieuwe regel te dicht in de buurt van school Zoeken naar munitie in Veerse Kreek Carino Brand camping Oranjezon almanak SBiSi 1 W W AS «n IWIJ* Typische Walcherse fietsbordjes verdwijnen uit het straatbeeld 0*4 Dinsdag 25 januari 2011 Visafslagen hebben wél bestaansrecht Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De zoektocht naar een plaats voor een coffeeshop in Middelburg sleept aan. De werk groep uit de gemeenteraad dacht eerst nog te kunnen terugvallen op de optie Kleverskerkseweg. De plaats die in 2009 door de raad was aangewezen, maar op felle pro testen uit Arnemuiden stuitte. Maar een coffeeshop in het voor malige lesgebouw aan de Klevers kerkseweg staat op gespannen voet met het regeerakkoord van het kabinet Rutte. Daarin staat dat zich binnen een straal van 350 me ter van de coffeeshop geen school mag bevinden. De afstand tussen het Calvijn College en het pand waarin de coffeeshop zou. moeten komen is ongeveer 260 meter. PvdA-raadslid Peter de Doelder zei vorige week dat het voormalig les gebouw aan de Kleverskerkseweg nog een mogelijkheid zou zijn. Maar gisteren moest hij erkennen dat door de 350-meterregel deze optie alvalt. „We hebben het nagevraagd en het blijkt toch een harde richtlijn te zijn", aldus De Doelder gistera vond. Een meerderheid in de raad wil één coffeeshop in de gemeente Middelburg. Maar die meerderheid is verdeeld over de vraag wat de beste plaats is voor die coffeeshop. De meeste partijen hebben een voorkeur voor de binnenstad - een pand aan de Vlasmarkt was hier voor in beeld - maar binnen de Lo kale Partij Middelburg is grote weerstand tegen een coffeeshop in de binnenstad en in woonwijken. Het verdwijnen van de Klevers kerkseweg als adres voor een cof feeshop is goed nieuws voor comi té Arnemuiden Clean. De coffee shop zou komen te liggen aan de route die Amemuidse kinderen af leggen naar het voortgezet onder wijs. Vorig jaar overhandigde dit comité ruim 2600 handtekeningen tegen het plan. Voor Ronny Theune, woordvoer der van het comité, is het overi gens onbegrijpelijk dat de optie Kleverskerkseweg al niet eerder van tafel is gehaald, gezien de weer stand van een grote groep burgers uit de gemeente. Een nieuw op te richten stichting moet de coffeeshop in Middelburg gaan uitbaten. Het zal die stichting zijn die op zoek moet naar een pas sende locatie. Als voorbeeld dient een niet-commerciële coffeeshop in Zwijndrecht. VEERE - In de Veerse Kreek en in de Vest van Veere onderzoeken gespecialiseerde duikers deze week of er explosieven liggen. Eerder zijn op basis van historisch onderzoek en de- tectieonderzoek zeventien verdachte locaties gemarkeerd. De duikers kijken of er op die lo caties daadwerkelijk munitie ligt. Er wordt bij dit onderzoek niet gegraven. Als de indruk be staat dat er een projectiel zou kunnen liggen, wordt de Explosieven Opruimingsdienst inge schakeld. Die zal later het object verwijderen en op een veilige locatie tot ontploffing breng en. Het munitieonderzoek wordt uitgevoerd met het oog op de baggerplannen en herin richting van de oevers langs de Veerse Kreek en Vest van Veere. foto Lex de Meester Ronduit genieten in Vlissingen VROUWENPOLDER - Bij een brand op camping Oranjezon aan de Ko ningin Emmaweg in Vrouwenpol der is gisterochtend schade ont staan in een werkplaats. De brand brak even na tien uur uit. De oor zaak is niet bekend. De brandweer zette bluswagens uit Oostkapelle en Serooskerke (W) in en een lad derwagen uit Middelburg. Bij de brand kwam behoorlijk wat rook vrij. Een schadebedrag is niet be kend. Niemand raakte gewond. De werkdruk in het Walcherse be drijf is de laatste jaren behoorlijk op gelopen. De betrokkenheid van de werknemers is er echter niet minder op geworden. Ze klagen soms steen en been, maar uiteindelijk werken ze onverminderd keihard door en verza ken ze nooit. Alles voor de klant, is de gulden regel. Tijdens een recent werkoverleg met het voltallige perso neel kwam van de zijde van de direc tie een opvallend advies: „Jullie mo- Tip? redactie@pzc.nl gen wel eens wat vaker nee zeggen tegen verzoeken." De werknemers ke ken elkaar aangenaam verrast aan en lieten het nieuws langzaam tot zich doordringen. Eén collega was nog niet meteen overtuigd. Hij had een paar dagen eerder 'nee' gezegd te gen een opdracht van zijn direct lei dinggevende, maar die had hem zijn zin niet gegeven. De directeur vond dat volstrekt logisch. „Iederéén heeft het recht nee te zeggen. Ook bazen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21