De weldaad van hete stenen Hot Stone massage. Kijk ook op: www.pzc.nl/wellness ...een weldaad voor lichaam en geest! Hot Stone massage is zoals het woord al zegt een massage met 'warme' stenen. De combinatie van warmte en beweging draagt bij aan de afvoer van afvalstoffen, het ontgiften van het lichaam maar zorgt bovenal vooreen weldadige ontspanning van het lichaam! "j* Wat draagt bij aan uw welbevinden en wat zeker niet? Ton Koopmans, zanger (Gebroeders Ko) Wellness:,,Ik ben een geluk kig mens, wanneer ik 's och tends een lekker baantje kan trekken in mijn zwembad" Nietes: „Als ik bij het op staan zie dat het regent, ben ik de hele dag chagrijnig." Zo'n zeven jaar geleden was daar opeens de hot sto- ne-massage. Deze typische wellness-massage heeft een vaste plek veroverd in beau tysalons en sauna's. door Ondine van der Vleuten pzc.nl/wellness Opmerkingen? Tips? ff Adverteren? Abonneren? redactie@pzc.nl wellness@pzc.nl www.pzc.nl/abonneren Na jaren waarin hotstone- massages bij wijze van spreken op elke straat hoek werden aangebo den, is de hype bedaard. Massage met warme stenen is nu een ge waardeerd onderdeel van het well- ness-aanbod in massage- en beau tysalons, sauna's en kuuroorden. Massages bevorderen de doorbloe ding van de huid. Daarnaast is een massage met warme stenen ont spannend. Verder claimen sommi ge masseurs genezende effecten, zoals een ontgiftende werking. Een behandeling kan het gehele lichaam beslaan, of delen daarvan. Met rug en benen is een masseur ongeveer een half uur bezig, een complete massage duurt een uur tot vijf kwartier. De prijzen die ge rekend worden verschillen, maar een goede vuistregel voor de well- nesswereld is: één euro per mi nuut. Hoe gaat zo'n hot stone-massage in zijn werk? De masseur legt de stenen in een warmwaterbad, waarin ze tot een graad of 45 wor den verwarmd. De stenen mogen nooit zo heet zijn dat er na een half uur nog rode plekken zijn. Hoe de massage verloopt, hangt af van de masseur. Sommige mas seurs werken graag met de handen en leggen bijvoorbeeld stenen op de rug, waarna ze met de handen de benen gaan masseren. Anderen masseren alleen met ste nen, waarbij steeds op twee plek ken tegelijk gewerkt wordt: terwijl op de ene plek met stenen wordt gemasseerd, verwarmen stenen op de andere plek het lichaam vóór. Afhankelijk van de achtergrond lerlei formaten. Met de grootste worden bijvoorbeeld de buik of het heiligbeen verwarmd, de klein ste zijn voor het gezicht en de te nen. Idealiter zijn de stenen in rivier beddingen op in de zee op natuur lijke wijze gladgeschuurd. Lava- of basaltstenen hebben de prettige ei genschap dat ze goed warmte vast houden. Voor het effect van de massage zijn, naast de warmte, ook de vorm, het gewicht, de structuur en de uitstraling (het oog wil ook wat!) van belang. Hotstone-masseur John Keet, een van de eerste die in Nederland met hotstones ging werken, waar schuwt op zijn website dat massa ges met warme stenen soms af te raden is: bij oudere mensen en kin deren is het vanwege de dunnere huid oppassen. Warme stenen moeten niet gebruikt worden op ontstekingen, bestraalde of ver brande huid en bij infecties. Ook bij koorts is het af te raden en zo zijn er nog wat contra-indicaties (zie www.massagestenen.nl). Minder bekend dan de boeken- of bioscoopbon, maar net zo leuk: de Nationale Massage Cadeaubon. Kijk op www.massage.nl voor meer informatie. Wat vindt u? Wat bekende persoonlijkheden vin den van wellness kunt u dagelijks le zen. Op onze website kunt u ook zien en horen wat mensen op straat daarvan denken. Let bij de keuze van een salon op de hygiëne. De stenen moeten goed schoon gehou den worden; teenstenen kunnen schimmelinfecties overbrengen en moeten extra goed gereinigd wor den. Voor een hele lichaamsmassage zijn tientallen stenen nodig, in al- foto Mechteld Jansen van de masseur worden de basis principes van de hotstone-massa- ge vermengd met bijvoorbeeld sportmassage, shiatsu, triggerpoint- massage (kneding van 'spierkno- pen') of massage die gericht is op het energetisch systeem van chak- ra's en meridianen. Tegen inlevering van deze voucher 10% KORTING op een Hot Stone massage van 25 of 55 minuten! Niet geldig in combinatie met andere acties en aanbiedingen, geldig tot en met maait 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20