Goes krijgt geen dottercentrum Haven in Zicht o PZC br A 10 en 11 - Zufj-re-ït ZiEKENHUISKWESTiE Minister haalt streep door ambities van Admiraal De Ruyter Ziekenhuis Tanker met gasolie vastgelopen zeeland seaports Boerderij vaart wel bij nevenactiviteit 'Aanslag is werk militante moslims' Kans krimpt op meerderheid voor missie Nanotechnologie is overal DINSDAG 25 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 20 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag bij uw krant de bijlage buiten BiMtmSi Pienter met diabolo's 'Vs Ik» WALCHEREN door Nadia Berkelder GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes moet de ambities definitief bijstellen. Het ziekenhuis krijgt geen eigen dottercentrum. Minister Edith Schippers (Volksge zondheid, WD) volgt het advies op van de commissie Van Rijn: de ziekenhuizen in Zeeland moeten samenwerken op één vergunning en er moet een goed zorgplan ko men voor de hele provincie. De beide ziekenhuizen willen nog niet toelichten hoe die samenwer king er uit gaat zien. Ze wachten met een reactie tot ze officieel be richt van de minister hebben ge kregen. Vorig jaar zomer werd al duidelijk dat het onwaarschijnlijk was dat het ADRZ toestemming kreeg voor een eigen dottercentrum. De Inspectie voor de Gezondheids zorg gaf toen voor de tweede keer een negatief advies omdat er in Zeeland te weinig patiënten zijn voor twee dottercentra. Daardoor kunnen artsen nooit het - voor de kwaliteit - vereiste minimumaan tal behandelingen per jaar halen. Het dottercentrum was voor het ADRZ een cruciaal onderdeel van de gewenste kwaliteitsverbetering, TERNEUZEN - Op de Westerschelde bij Terneuzen is gisteravond om zeven uur de Nederlandse bin- nenvaarttanker Zennestroom vastgelopen. De en kelwandige 110 meter lange tanker was met 3000 ton gasolie op weg van Antwerpen naar Gent. De tanker liep, vermoedelijk door een inschattings fout van de schipper, vast op het steenstort tus sen de voormalige Veerhaven en de Oostbuitenha ven. Sleepboten van Multraship en de Unie van Reddings- en Sleepdienst probeerden het schip di rect los te trekken, maar het schip zat muurvast. De stroming was te sterk om olieschermen rond het schip te leggen. Er werd wel een oliebestrij- dingsvaartuig naar Terneuzen gedirigeerd. Het schip liep vast bij afgaand water. Bergers overleg den in de avond met een operationeel team van de Veiligheidsregio over de aanpak. Rond midder nacht zou gepoogd worden de lading over te pom pen in een andere tanker, waarna bij opkomend water tegen vijf uur vanochtend gepoogd zou wor den de tanker vlot te trekken. foto Tim Koster Zie achterzijde 'Buiten'-katern: MIDDELBURG - Niet een te laag inko men, maar de wens meer contact met de burger te krijgen. Dat is een van de drijfveren voor boeren om een nevenactiviteit te begin nen, zoals een boerderijwinkel of camping. Het is één van de conclu sies uit een onderzoek naar 'multi functionele landbouw'. De inkom sten uit nevenactiviteiten maken 38 procent van het gezinsinkomen uit. En er is een positief effect op de agrarische ontwikkeling: om zet, grondgebruik en arbeidsinzet blijft behouden of groeit. pagina 2 en 3: opkikker pagina 3: commentaar Peuter moet spelen, niet leren (zie pagina 6) reageer op www.pzc.nl reacties* 453 Kabinet verbloemt risico's politiemensen Afghanistan WËKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊPi'K jSjSSjjens 13% samen met een betere intensive ca re en een spoedeisende hulp. In Terneuzen worden sinds vorig jaar april al patiënten gedotterd. Patiënten van boven de Wester schelde worden voor de behande ling nu nog verwezen naar Ant werpen of Breda, tot ergernis van de cardiologen in Terneuzen. MOSKOU - Zeker 35 mensen zijn gistermiddag gedood door een zelf moordaanslag op het internationa le vliegveld Domodedovo bij de Russische hoofdstad Moskou. Ruim 170 mensen raakten ge wond. Onder de doden bevinden zich twee Britten. President Dmitri Medvedev be zwoer dat hij de daders van de aan slag zou opsporen en straffen. In kringen van de veiligheidsdiensten wordt vermoed dat de daders mili tante moslims uit de Noord-Kau- kasus zijn. pagina 8 en 9: iedereen om me heen was op slag dood DEN HAAG - De kans dat GroenLinks instemt met de beoog de politietrainingsmissie in Afgha nistan is gisteren kleiner gewor den. Dat stelde GroenLinks-fractievoor- zitter Jolande Sap na afloop van een hoorzitting met deskundigen over de nieuwe missie. Ook de Christenunie bleek niet ge rustgesteld over de missie. pagina 5: GroenLinks: Nee tegen missie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "7 ióssussssso

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1