381 sport Raadtgever past tactiek Jury brengt dressuurruiters door scores in verwarring Orion schiet liefst veertig keer raak Belangrijke winst voor volleyballers Mytilus Gemakkelijke winst kaderteam FINALE ATB CUP Edzard van Ewijk doet het rustig aan in de finale van de Zeeuwse ATB Cup. De inwoner van Wolphaartsdijk is al zeker van de eindzege en rijdt naar de derde plaats. Brons Tessa Baaijens in kür op muziek maandag 24 januari 2011 Marcel de Nijs is de koning van de nacompetitie www.pzc.nl/rudestats door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Orion hadden er gisteren zin in. Ze vermorzelden Groene Ster 2 met liefst 40-24. Vrouwen. EMM-White Demons 16-22: EMM blijft in de hoek waar de klappen vallen. Zonder de ge blesseerde Petula Brasser was de herstelde Marieke Riemens èèn van de weinige lichtpuntjes bij EMM. Tot de pauze wist de ploeg de schade beperkt te houden: 8-10. Daarna zakte het zelfvertrouwen naar een bedenkelijk niveau. Scores EMM: Marieke Riemens 6, Daniëlle Carol en Xaira Nijsen 3, Ariska Tax 2, Anouk Provoost en Lisanne Cujé. Mannen. Desk-Delta Sport 22-23: Een zwaarbevochten zege van Del ta Sport, dat de ziekenboeg lang zaam leeg ziet lopen. Kenneth Mel- laart was het goudhaantje bij de blauwhemden. Bij 22-22 wurmde hij zich door de Brabantse defen sie en maakte de winnende treffer. Scores Delta Sport: Jimmy Niemans 8, Pieter Boot 4, Jordy Loo, Guido de Graaf en Kenneth Mellaart 3, Guust Sluijs 2. Mannen EMM-Blauw Wit 13-16: Het groeiproces van de laatste we ken had tegen Blauw Wit be kroond moeten worden met een zege. Maar de Brabantse hekken sluiter was met andere bedoelin gen naar Middelburg afgereisd. De ploeg kreeg wel hulp van EMM. Dat miste heel veel kansen, waar onder zeven strafworpen. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Marcello Tax en Mayron Bouwmeester 2, Len Stroy, Ruben Notebaart, Tijs de Vos en Jerry Aertssen. Sv. Orion-Groene Ster 2 40-24: De Bevelandse equipe haalde ver nietigend uit. De geroutineerde be zoekers kregen door het moorden de tempo geen poot aan de grond. „Het mooie is dat we dit tegen goeie ploeg doen," lachte trainer Jansen na afloop. „Er stond een brok ervaring tegenover ons." Heerle 2-Delta Sport 2 26-26: Het spel van de reserves zit de laatste twee duels in de lift. Vooraf was voor de remise getekend. Vooral de vizieren van Peter Lefèvre (10) en Rick Evertse (6) stonden na mens de bezoekers scherp. Ook ta lent Jorben Sprong deed met drie treffers een aardige duit in het zak je. Tien seconden voor tijd zagen de Zierikzeeënaars de winst door de vingers glippen. Scores Delta Sport: Peter Lefèvre 10, Rick Evertse 6, Leon van de Sande 5, Jorben Sprong 3, Tim Vleeshouwer en Arjo Nieuwkoop beiden 1 middelburg - De volleyballers van Mytilus wonnen de belangrijke uit wedstrijd tegen Voko met 2-3. Ook de mannen van WS'92 presteer den goed in Oosterhout, waar ze tegen Voko 2 speelden: 0-4. Voko Irodion-Mytilus 2-3 (25-22, 25-14, 21-25,22-25,11-15): Een wed strijd met twee gezichten, waarin Mytilus gezien de omstandighe den goede zaken deed. De Goese ploeg klaagde steen en been over de bal die door de thuisploeg werd gebruikt. „Passend waren we de eerste twee sets compleet van slag, omdat de bal enorm dwarrelde", zei Peter Verburg. Na twee setne derlagen kwam de ommekeer. „We hadden afgesproken alle bal len bovenhands te passen, waar door het aanvallend beter ging." Met meer agressie nam de Goese formatie het initiatief Dat leidde tot een zwaar bevochten zege. Voko Irodion 2-WS'g2 0-4 (22-25,13-25,16-25, 22-25): Hoewel de thuisploeg niet sterk speelde, hadden de Vlissingse mannen het niet altijd gemakkelijk. De fouten- last was onnodig hoog, waardoor KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren won in eigen huis het vooraitge- speelde duel tegen Wellse Vaert met 7-1. Van strijd was amper spra ke omdat de tegenstander met slechts drie man aan de start ver scheen. Jan Goudzwaard voegde al na 5 beurten daar twee punten aan toe. Danny Walhout speelde gelijk en Peter de Bree rondde eenvoudig af in slechts dertien beurten. de thuisploeg drie sets kon aan klampen. Toch keerde WS'92 ver diend met de volle buit naar huis. Dat was vooral de verdienste van een sterk collectief. Voko Irodion-WS'92 3-1 (25-20, 11-25, 26-24, 25-17): De Vlissingse vrouwenploeg had moeite met het type bal waarmee de thuisploeg speelde. „Hij bleef een beetje han gen als je passte", zei Maaike Besse- link. Na verlies in de eerste set leek WS het lek boven te hebben. Een afgetekende zege in de tweede set kreeg echter geen vervolg. De thuisploeg trok in het derde be drijf nipt aan het langste eind. Die tik dreunde in de vierde set na. Sarto 3-BOK 3-1 (25-20, 25-16, 25-13,21-25): Hoewel er niks te ver liezen viel, speelde BOK drie sets lang erg gelaten. BOK gunde de thuisploeg het initiatief BOK werd met een goede opslag onder druk gezet, waarna Sarto zich in aanvallend opzicht kon uitleven. Na drie setnederlagen op rij gooi de BOK alle schroom van zich af Met een betere opslag werd het ini tiatief genomen en de eer g Dennis Raadtgever is duidelijk tevreden met zijn overwinning in de bossen van Westenschouwen. foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt AMSTERDAM Dressuuramazone Tessa Baaijens le verde met de merrie Riana tijdens Jumping Amsterdam een goede prestatie. De amazone uit Goes scoorde met haar paard in de tweede kwalifica tiewedstrijd om de BMC Centaur Cup voor aangepaste sporters in de kür op muziek 69,83 procent. Dat was goed voor een fraaie derde plaats. VROUWENPOLDER - De laatste selec tiewedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap in de klassen L2 en M2 zitten erop. De tickets wer den zaterdag in de wedstrijd van de RV Se-Ros in manege De Een dracht in Vrouwenpolder ver deeld. Favorieten voor de titels val len moeilijk aan te wijzen. Door het grote verschil in waardering tussen de juryleden is dat moeilijk vast te stellen. Het blijkt steeds weer, het is moei lijk om de jury op een lijn te krij gen. Enkele procenten verschil op een proef met dertig onderdelen valt nog wel te billijken. Maar als dit, zoals zaterdag, vijf procenten of meer bedraagt en men boven dien qua plaatsing ook nog duide lijk van mening verschilt, dan vra gen de deelnemers zich terecht af of ze goed of slecht gereden heb ben. Zoals Christina Labudzik met de ruin Zaro in M2. Jurylid bij A beloonde de combinatie met 65,33 procent. Goed voor een derde plaats en twee winstpunten. Met een waardering van 58 procent, on voldoende voor een bonuspunt en een tiende plaats, had de jury bij C een heel ander oordeel. Geluk kig bleef dit voor de Domburgse combinatie voor deelname aan het ZK zonder nadelige gevolgen. De overwinning in M2 was voor Jessica Nijpjes met Amazing N. Een overwinning die de Middel burgse combinatie nodig had voor een startbewijs in de finale. Maar ook hier bedroeg het verschil tus sen beide juryleden liefst zes pro cent. Nijpjes zat er niet mee: „Het is op de valreep dat ik mij heb ge plaatst. Na tien maanden ben ik vorige week voor het eerst met Amazing weer op wedstrijd ge weest. Toen liep het van geen kan ten en eindigde ik als laatste. Noem dit maar een revanche op die prestatie van toen." In de klasse L2 ging de zege naar Devon Beneden met Living Zil- vano. De zestienjarige ruiter uit Yerseke stuurde de Livingsto- ne-zoon naar 64,83 procent. Hij plaatste zich hiermee overtuigend voor de eindstrijd. Beneden bleef Nathalie Poppe met Utah nipt voor. De combinatie uit Grijpsker- ke werd door de voorzitter van de jury op de eerste plaats gezet. Hier bedroeg het verschil met het twee de jurylid vijf procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88