sport 137 Vosmeer pakt verdiend punt bij Renesse: 2-2 Rugbyers Tovaal steeds dieper in problemen Luctor'88 raakt verder achterop Rolstoelbasketballers hebben weinig moeite in de promotiedivisie HW'24 op gelijke hoogte met Zeelandia maandag 24 januari 2011 middelburg - Oemoemenoe blijft na de 36-17 zege op concurrent Delft meedoen om de prijzen in de tweede klasse Zuid. Voor To vaal daarentegen worden de voor uitzichten steeds somberder. Na de 24-0-nederlaag in Delft tegen DSR-C 2 bezetten de Goesenaren de tiende plaats in de derde klasse Zuidwest. In de eindstand heeft die klassering degradatie tot ge volg. Oemoemenoe kwam in het thuis duel tegen Delft, dat dit seizoen voor het eerst in de tweede klasse opereert, via Yedney America al vlot op een 5-0-voorsprong. Via Quinten van Dijk en twee benutte conversions van Laurent Legrand liepen de Middelburgers halverwe ge de eerste helft uit naar dikver diende 14-o-voorsprong. Vlak voor rust bracht Delft de spanning enigszins terug, maar na de break stelde de thuisclub snel orde op za middelburg - Koploper Zeeland Sport is met een 6-1-overwinning op Lewedorpse Boys overtuigend aan de tweede seizoenshelft begon nen in de vijfde klasse B. Onder aan de ranglijst wist Renesse tot tweemaal toe de voorsprong in het duel tegen Vosmeer niet vast te houden; het werd 2-2. Renesse-Vosmeer 2-2: De thuis ploeg had een prima start, maar verzuimde verder uit te lopen dan de 1-0 die na een halfuur op het bord stond. Het was Vincent Goe- degebuure die vanaf elfmeter raak schoot. Het laatste kwartier van de eerste helft bracht spektakel: Eerst was er de gelijkmaker van Joshua van Willigen, vervolgens de 2-1 van Vincent Goedegebuure en daarna kon bij beide ploegen een speler gaan douchen na direct rood. Bij de thuisploeg was dit Torsten Verseput, die korte tijd la ter werd gevolgd door Danny Drie huis van de bezoekers. Met tien te gen tien waren de beste kansen na rust voor Renesse. De laatste twin tig minuten kwam Vosmeer fel op zetten, wat leidde tot de gelijkma ker van Benjamin Suurland: 2-2. Kwadendamme-FC Moerstraten 1-0: Een veldoverwicht' voor de thuisploeg leverde slechts één doel punt op; in de 30e minuut was het Mariusz Mosiej die van dichtbij een aanval over de linkerflank af rondde: 1-0. Na rust was Kwaden- damme minder bij de les, maar toch kwamen Martijn Zuidhof en Mariusz Mosiej (tweemaal) oog in oog met de Brabantse doelman, zonder tot scoren te komen. Nieuw Borgvliet-Hansw. Boys 2-2: Nadat de bezoekers via een ei gen doelpunt op voorsprong wa ren gekomen (0-1), verzuimde Ba rend Schik om na een halfuur van af de stip de 0-2 aan te tekenen. Mede hierdoor kon Patrick Goos- sens kort hierna gelijkmaken: 1-1, tevens de ruststand. Tien minuten voor het einde bracht Keesje van de Velde, volgens velen na een bui tenspelsituatie, de thuisploeg op voorsprong: 2-1. Vijf minuten later bezorgde de mee opgekomen ver dediger Ernest van Bussel zijn ploeg een punt: 2-2 de eindstand. Volharding-Corn Boys 0-1: Corn Boys had weliswaar het beste van het spel, maar liep zich lange tijd stuk op de stugge defensie van de thuisclub. Pas na zeventig minu ten spelen vond Stijn Eggermont de ruimte die hij zocht: 0-1. middelburg - Doordat Zeelandia Middelburg het eerste duel na de winterstop verloor bij Internos (2-1), moeten de Middelburgers de tweede plaats op de ranglijst nu de len met HW'24 dat met 3-0 won in Steenbergen. Onderaan de rang lijst leverde het treffen tussen Axel en SC Gastel geen doelpunten op. Internos-Zeel. Middelburg 2-1: In een spannende wedstrijd waren de bezoekers voetballend wat ster ker tegen een goed verdedigend In ternos. Beste kans was kort voor rust voor Rachid Moesant, wiens inzet naast het doel eindigde: 0-0 halverwege. Een sterke start van In ternos leverde een kwartier na rust de openingstreffer op van Jo- rick Beijers: 1-0. In de 74e minuut maakte Morad Bobouh met zijn zestiende seizoenstreffer vanaf de stip gelijk: 1-1. Enkele minuten later bracht Ra chid Moesant, eveneens vanaf de stip, Internos opnieuw op voor sprong: 2-t. In een spannende slot fase wisten de Brabanders de voor sprong met kunst- en vliegwerk vast te houden. Steenbergen-HVV'24 0-3 (0-0). Mi- chal Szczawinski 0-1, Randy Msutili 0-2, Michal Szczawinski 0-3. ken. Radhja Jagesar en Ruben de Wolf voerden de voorsprong op tot 24-5, waarna Yedney America nog twee keer veel te snel was voor de Delftse verdedigers: 36-5. In de slotfase liet Oemoemenoe de teugels vieren, waarna de gas ten nog twee keer konden scoren. Eindstand: 36-17. Tovaal was in de eerste helft gelijk waardig aan de reserves van DSR-C, maar echte kansen leverde dat niet op. Na rust vielen Koen Spaas en Marijn Riemens kort na elkaar uit met blessures. Ze wer den vervangen door Maarten Buijs en Koen Bruijnes, maar de omzet tingen in de driekwartlijn brach ten zoveel onrust, dat de Delftse studenten simpel konden profite ren. In het tweede gedeelte van de tweede helft wist DSR-C 2 nog vier tries te drukken en daarmee ook nog een kostbaar bonuspunt binnen te halen. Eindstand: 24 - 0. door Jos van Belzen middelburg - Vierdeklassers Sluis kil en Robur hielden elkaar via een 2-2-eindstand in evenwicht. Patrijzen-Jong Ambon werd na 65 minuten gestaakt. In de vierde klas B raakte Luctor'88 achterop door een doelpundoos gelijkspel op eigen veld tegen Odio. Patrijzen-Jong Ambon 0-0: Een sterke start van de thuisploeg lever de mogelijkheden op voor Edwin Capello en Mario Mulder die ech ter niet tot scoren wisten te ko men. Gaandeweg de eerste helft namen de Middelburgers het initia tief over. Na twintig minuten in de tweede helft was er een op stootje na een overtreding van een Patrijzen-speler op Martin Waisa- py. De gemoederen liepen hierna zo hoog op dat scheidsrechter Ha- rinck besloot de wedstrijd direct definitief te staken. Luctor'88-Odio 0-0: Bij de aftrap ontbraken bij de thuisploeg drie basisspelers. Eén daarvan, Serge de Blaaij, zou na blessureleed weer zijn opwachting maken maar brak eerder deze week zijn arm op meerdere plaatsen en is dus voorlo pig uitgeschakeld. In de wedstrijd golfde het spel op en neer, maar meer dan enkele kansjes voor beide ploegen leverde dit niet op. Zowel de thuisploeg als de gasten konden zich na af loop vinden in de puntendeling. Sluiskil-Robur 2-2: Na een doel puntloze eerste helft opende Ouas- sim Hamoudi kort na rust uit een vrije trap de score namens de be zoekers: 0-1. Even later leidde bal verlies tot een uitval van Robur waarna Nicky Scholten de voor sprong voor zijn ploeg verdubbel de: 0-2. Sluiskil leek op weg naar de achtste nederlaag van dit sei zoen, maar de aansluitingstreffer van Shegbert van Uijtrecht in de 85e minuut gaf de ploeg weer moed. Drie minuten later schoot Aides Valdo uit een hoekschop de gelijkmaker binnen (2-2). In de slotfase kregen beide teams nog een kans, maar het bleef bij 2-2. door Koen de Vries kapelle - De rolstoelbasketballers van RBVM hebben zaterdag wei nig moeite gehad om zich op de tweede plaats te handhaven van de promotiedivisie. De Zeeuwse ploeg met zijn wor tels in Middelburg versloeg tijdens de toernooidag die het zelf organi seerde in sporthal Groenewoud in Kapelle achtereenvolgens SC Anti lope 2 uit Utrecht (49-16) en JBC Noorderhaven uit Den Helder (42-20). Goesenaar Mark Aalders werd topscorer van het toernooi. De RB- VM-speler zorgde in totaal voor 39 punten. Tegen Antilope was hij goed voor 21 punten, tegen Noor derhaven maakte hij er 18. RBVM aast op promotie naar de hoogste klasse, de eredivisie. Dat moet gerealiseerd worden in het fi naleweekend, aan het eind van de competitie. AchiIIes'81 uit Eindhoven is nu mog de klassementsleider, maar die ploeg moet in de tweede ont moeting verslagen kunnen wor den. „We verloren de eerste wed strijd van Achilles omdat we niet compleet waren", vertelt Mark Aal ders. „Dat was volkomen onnodig. We moeten die ploeg makkelijk kunnen verslaan. RBVM hoort thuis in de eredivi sie, vindt Aalders. Zijn ploeg was aan het begin van het seizoen in een oefenwedstrijd zelfs te sterk voor Landsmeer, de huidige lands kampioen. Mare Tasma (rechts) probeert een schot van een speler van Noorderhaven te blokken. Links zijn ploeggenoot Ben nie Dingemanse. foto Willem Mieras w Oemoemenoe in de aanval tegen Delft. sm foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87