361 sport Tjoba loopt achter Oranje Wit aan 's-Gravenpolder vrijwel zeker van klassebehoud KORFBAL Overgangsklasser Tjoba vindt zich na de nederlaag tegen OranjeWit op de ranglijst vlak bij een degradatieplaats terug. Vrouwen Oostkapelle klimmen op ranglijst Linders opvolger van Kiesenberg Zege waterpolosters De Stormvogel Twee keer brons op NK veldrijden Gelijkspel driebanders De Stene Brug Sranang verstevigt de koppositie maandag 24 januari 2011 Dennis Broerse neemt met acht treffers de helft van de productie van Tjoba voor zijn rekening. door JaapJan Ritsema Een speler van Tjoba laat zich onder de korf aftroeven door een speler van Oranje Wit. foto Willem Mieras BfflammasBaEMMiMMMB MIDDELBURG - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder heeft zater dag met 10-10 gelijkgespeeld tegen Den Haag. Dankzij dit resultaat is het vrijwel zeker dat de ploeg ook volgend seizoen in de hoofdklasse mag uitkomen. Het was een enerverende wed strijd, al doet het grote aantal remi ses (acht in totaal) anders vermoe den. Het gelijkspel doet recht aan de krachtsverhoudingen. PWG gaf hier en daar onnodig punten weg. Zo moest Martin van Dijk na een ernstige fout toch nog remise toe staan. Ook de nederlaag van Jos de Wild tegen de sterke Fred Ivens was te voorkomen geweest. Aan de andere kant moesten enkele PWG'ers alles uit de kast halen om een punt veilig te stellen. Dan ny de Jager bleef aan bord vijf met kunst- en vliegwerk overeind en topscorer Daaf Kasse redde na een mislukte omsingeling maar net het vege lijf Bij een 10-8 achter stand stelde Arjo Kousemaker na een kleine zes uur spelen het wed- strijdpunt voor zijn ploeg veilig. Voor de eerste keer sinds 16 okto ber slaagde de Middelburgse dam club erin te winnen. In Sint-Lau- rens kreeg Harderwijk 2 met 14-6 klop. Een belangrijke zege voor de Zeeuwse eersteklasser, die nu nage noeg veilig is. Peter Schunselaar, Ad Trapman, Frans Blaas, Piet Nieuwenhuijzen en Wim Koppe- jan wonnen. Het tweede team van PWG blijft het goed doen in de tweede klasse D. Zaterdag werd Verhaar Montage/DVA met 14-6 verslagen. Na een zege van Cor Boot, een ne derlaag van René Dusebout en vier remises stond het 6-6. Daarna gingen de trossen los en werd een fraaie zege geboekt. OOSTKAPELLE Het vrouwenelftal van Oostkapelle is zaterdag opgeklommen naar de derde plek in de eerste klasse. De overwinning (3-0) op Jodan Boys kwam na de openingstreffer van Annelien van Hecke nooit in ge vaar. Daarna scoorden Mieke Nieu- wenhuijse en Kelly van de Knaap op slot. Dankzij de zege gaat Oost kapelle concurrent SSS voorbij. RILLAND Ruud Linders is volgend voetbalsei zoen trainer van Rillandia. Hij is nu-nog trainer van zondag-vijfdek- lasser Kaaise Boys uit Fijnaart. Lin ders volgt bij Rillandia de Schouw- se oefenmeester Eddie Kiesenberg op, die naar Serooskerke vertrekt. Ron Amperse wordt de opvolger van Dennis de Nooijer bij Walche ren. Amperse traint nu Colijns- plaatse Boys. GOES - Tjoba moet op zijn tellen passen in de overgangsklasse. Na de nederlaag op eigen veld tegen Oranje Wit is de degradatiestreep angstig dichtbij. Een klasse lager kon TOP niet stunten bij Kinder dijk, waardoor de Zuid-Hollanders een gat van vier punten sloegen. Tjoba-Oranje Wit 16-22: Inte rim-coach Peter Joosse had zich in een propvol Sportpunt Zeeland iets anders voorgesteld van zijn coachbeurt, nu Chris van Put we gens Belgische interlandverplich tingen afwezig was. Na acht minu ten maakte de 0-4 al duidelijk wel ke kant het op zou gaan. Oranje Wit kon regelmatig vrijuit aanleg gen. De 6-16 na rust illustreerde de offday van Tjoba, dat het laatste kwartier benutte om de schade te beperken. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Dirk-Jan Westmaas 4, Johanneke Vleu gel 3, Manon Braam 1 Kinderdijk-TOP 19-16: In gevecht om de koppositie kwam TOP moeizaam op gang in Alblasser- dam. Halverwege de eerste helft ke ken de Arnemuidenaars tegen een 7-3-achterstand aan. „We zaten er kort bij, maar Kinderdijk liet zien als collectief net iets meer in huis te hebben", aldus TOP-coach Edwin Coppoolse. De koploper ge bruikte veel schijven in de aanval- sopzet, scoorde op de belangrijke momenten en. TOP deed wat het kon en haakte lang aan. De (te recht) afgekeurde strafworp die de 17-15 had kunnen betekenen was het breekpunt. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Anita de Ridder, Corné Bezemer, Leon van Bel- zen, en Remco Bezemer 2, Jordi Meul- meester en Anne Meulmeester 1. Fortis-Pemix 12-8: Door de vertra gend lange aanvallen van Pernix VLISSINGEN De vrouwen-waterpoloploeg van De Stormvogel, een samensmel ting met het Goese De Ganze, ver sloeg zaterdag Brunssum met 8-6. Met gastspeelsters Saskia van der Hooft en Rowena Witkamp (De Schelde) liep de ploeg in de derde periode van 3-3 uit naar 7-4. Bij 7-6 werd het spannend maar veertig se conden voor tijd werd het 8-6. LANDGRAAF Tijdens het NK veldrijden in het Limburgs Landgraaf heeft Shirin van Anrooij uit Kapelle de derde plaats behaald in categorie 2. Deni- se Gunst uit Yerseke behaalde de zelfde plaats in de categorie 7. Beide rijdsters waren betrokken bij een valpartij in het begin van de wedstrijd maar wisten toch terug te komen en een podiumplaats te veroveren. kon Fortis andermaal haar verdedi gende klasse etaleren. Ondanks een flinke hoeveelheid gemiste kansen in de openingsfase kwam de achtste overwinning op rij nooit in gevaar. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Rens van den Driest 3, Esther Kasse en Elze Blankenburg 2, Remco Crucq en Patrick Koppejan 1. Swift-Maassluis 7-17: Twintig mi nuten deed Swift mee. „Qua spel was het helemaal niet verkeerd", vond coach Marianne Marinnis- sen. Opgelegde kansen wilden er echter niet in. Scores Swift: Richard Geldof 2, Paul van den Berg, Bas Gunter, Roel Kloot wijk, Sascha Theunissen en Eefje van den Berg 1. Blauw Wit-Togo 15-15: Op voor beiden vertrouwde grond (Sport punt Zeeland in Goes) verdeelden Blauw Wit en Togo de punten eer lijk. Een juiste weerspiegeling ook van krachtsverhouding vonden beide coaches. De voorspong bij rust (8-5) voor Blauw Wit was ver diend, op basis van de inhaalslag van Togo de einduitslag ook. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 4, Marco de Jonge en Edwin Bommeljé 3, Basti- aan Rijk en Claudia Timmermans 2, Ja- net Verboom 1 Scores Togo: Kevin de Waele 7, Niek Meerman en Corné van Rooijen 2, An ouk Hazelaar, Wendy Uitterhoeve, Jan-Kees Goossens en Marcel Viergever 1. Olympia-Ondo 9-6. Scores Ondo: Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu, Annemie- ke Koppelaar, Lianne Lorier en Niki Geervliet 1. Stormvogels-Al! Ready 10-9: Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Frank Peene en Niek Peene 2, Linda de Witte, Loura Kleinepier en Emmely de Visser 1Scores All Ready: Henk de Graaf en Robert den Oude 2, Bram Bolle, Stefan Peeren, Jacco de Loof, Esther Snoek en Manon Torensma 1. SPRUNDEL De driebanders van De Stene Brug haalden in de derde divisie tegen Aartsbouw 2 een 4-4-gelijkspel. De borden drie en vier zorgden voor de oogst bij de Bevelandse be zoekers. De kopmannen moesten het erbij laten zitten. De remise ver baasde niemand want de gasthe ren verblijven op dezelfde hoogte op de ranglijst als De Stene Brug. VALKENSWAARD De zaalvoetballers van FM Sranang verstevigden de koppositie in de hoofdklasse door in Valkenswaard IFCV/KC Design te verslaan: 5-8. De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand. De thuisploeg ver dedigde goed. Rosanno Acton scoorde vier keer. De overige tref fers kwamen op naam van Jihad Azzagari (2x), Ugur Kahveci en Iby El-Uarichi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 86