verkeerd uit sport 133 SPS kan buurman Vosmeer net niet de helpende hand bieden Yerseke houdt eerste achtervolger DFS op afstand door zege op Kapelle Kloetinge-trainer Houtepen maandag 24 januari 2011 'Eén lullig moment wordt ons fataal' door Jan Dagevos nieuw-lekkerland - De blessure tijd was al aangebroken toen Kloe- tinge zaterdag in de uitwedstrijd te gen Nieuw-Lekkerland via een vrije trap nog de mogelijkheid kreeg het onheil af te wenden. Bijna alle spelers trokken naar vo ren in afwachting van een hoge bal in de doelmond. Linksback Maarten van Rosevelt besloot ech ter anders en ranselde de bal in eens op het doel, met alle gevol gen vandien. De bal zeilde over. Weg kans, weg gelijkspel. Het moment was illustratief voor de weinig gelukkige middag die Kloetinge in Nieuw-Lekkerland be leefde. De Bevelandse hoofdklas ser maakte op cruciale momenten de verkeerde keuzes en kreeg hier voor een zware rekening gepresen teerd. Hoewel de tegenstander over 90 minuten niet beter was ge weest, keerde Kloetinge met een i-o-nederlaag huiswaarts. „Eén lul lig moment wordt ons fataal", mokte Kloetinge-trainer Cees Houtepen. De enige goal kwam voort na een inschattingsfout in het centrum van de defensie. Na dat Kloetinge zich in de 70e mi nuut op rechts liet uitspelen, hap ten Arjan van der Smissen en Mi chel Maaskant veel te snel toe, waarna Ruben Munoz plots oog-in-oog kwam te staan met doelman Jaco van der Schee. De middenvelder schoof de bal be heerst langs de keeper: 1-0. De treffer viel in een fase toen de thuisclub zijn spierballen toonde. Nieuw-Lekkerland, dat vier erken de basiskrachten vanwege schorsin gen moest missen, ving Kloetinge even over de middenlijn op, hield de ruimtes klein en speelde vlijm scherp. Kloetinge verbleekte en kwam nauwelijks meer aan combi neren toe. Het middenveld werd overgeslagen en dat was geen bes te keuze. Daan Esser werkte zich als vanouds een slag in de rondte, maar hij kon onmogelijk alle hoge ballen verwerken. En steun vanaf de flanken, waar Ingmar Quist en Etienne Mallie opereerden, kreeg hij nauwelijks. De trainer had er wellicht goed aan gedaan om Mallie uit zijn lij den te verlossen, maar hij mocht de 90 minuten vol maken. Mallie voelde zich op links niet in zijn ele ment, ook al omdat hij de fellé en aanvallend ingestelde Diejego Biek- man tegenover zich trof „Elke ploeg die hier komt heeft het moeilijk", stelde Cees Houtepen. „Nieuw-Lekkerland is een ploeg 'met veel strijd. We kwamen in de tweede helft wat power tekort, maar toch hadden wij hier niet hoeven te verliezen." De trainer verwees naar de eerste helft, toen Kloetinge het beste van het spel had. Dat betrof dan de eer ste twintig minuten, waarin Kloe tinge de bal vrolijk rond kon tik ken en kansen kreeg via Maarten van Rosevelt, Corné Schilperoort en Mark Schuit. Na die goede ope ningsfase werd Kloetinge slordiger. De Bevelandse ploeg had echter niks te vrezen, omdat Nieuw-Lek kerland zich als een mak schaap ge droeg. Na de rust kroop de thuisclub uit zijn schulp en leidde de fysieke kracht naar succes. Kloe tinge ging ten onder en richtte zich pas weer op bij een 1-0-achter- stand. Het leidde tot twee grote mogelijkheden via Daan Esser en Quist, maar de gelijkmaker bleef uit. Nieuw Lekkerland-Kloetinge 1-0 (0-0). 70. Ruben Munoz. Scheidsrech ter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: André Hol, Jelle Baan, Damiën Muller (allen Nieuw-Lekkerland), Michel Maas kant en Maarten van Rosevelt (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. Duel tussen spelers van Stavenisse (geel shirt) en Kogelvangers. foto Leo Adriaansen door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal behield Vosmeer door een 2-0-zege op WIK'57 koploper Halsteren in het vizier. Halsteren versloeg SPS door een late treffer met 2-1 en heeft twee punten voorsprong. Kruinin- gen, dat met 4-0 won bij Chrislan- dia, kruipt langzaam omhoog en staat nu vierde. Stavenisse verloor met 4-1 bij Kogelvangers. Halsteren-SPS 2-1: Matthew Kra mer zette koploper Halsteren na vier minuten al op 1-0. In de acht ste minuut bracht Michel Lisse- veld SPS alweer langszij. Daarna bleek opnieuw dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn. Het eerste duel tussen de twee teams eindig de in 0-0. Zowel Halsteren als SPS lieten voor rust kansen liggen. In de tweede helft drong Halsteren wat meer aan, maar een goal bleef lang uit. Pas in de 89e minuut be zorgde Alwin de Nijs SPS alsnog de vierde seizoensnederlaag. Chrislandia-Kruiningen 0-4: Door een.eigen doelpunt van Ray mond Sas kwam Kruiningen goed koop aan de leiding. Op slag van rust zorgde Arno van de Berge uit een vrije trap voor de 0-2. Na een prachtige Kruiningse aanval bracht Wesley Buur de 0-3 op zijn naam. Ad Lokerse maakte er daarna ook nog 0-4 van. Vosmeer-WIK'57 2-0: Vosmeer kreeg in de eerste helft na een over treding op Rachid Bouhoudane een strafschop. Vanaf de stip schoot de aanvoerder zijn ploeg zelf naar de voorsprong. WIK'57 kon mee in het spel van Vosmeer, maar de meeste kansen waren voor de thuisploeg. In de 85e mi nuut besliste Hassan El Helw het duel, dat goed geleid werd door scheidsrechter C^akir, definitief Stavenisse-Kogelvangers 1-4: Voor rust zorgde Joey Nieuwdorp voor de 0-1. In de tweede helft schoof Stavenisse-speler Erik de Rijke de bal vrij voor de Kogelvan gers-doelman naast. In plaats van 1-1 werd het vervolgens via Anne Willem de Rooij 0-2. Met een knappe kopbal bracht De Rijke Sta venisse wel terug in de wedstrijd, maar uit een strafschop zorgde De Rooij daarna voor de 1-3. Even la ter tekende hij ook voor de vierde Willemstadse goal. Zierikzee - Brouwershaven 0-0. Rode kaart (2x geel): 62. Björn Boot (Zierik zee). BW'63 - Mevo 2-2 (1-0). Erhan Akcay 1-0, Rachid Achahbar 2-0, Daniël Lod ders 2-1, Pieter van de Neut (straf schop) 2-2. Vrederust - DVO'60 1-6 (0-4). Martijn van Steen 0-1, Sander de Jong 0-2, Ro bin Simons 0-3, Jeffrey Jurgens 0-4, 1 -5 en 1 -6 Ko de Jong 1 -4. door Klaas Verspoor middelburg - Met twee treffers was Yerseke-speler Rody Bakker de belangrijke man in de Beveland se derby tegen Kapelle. De koplo per was met 4-1 te sterk. Heinkens- zand ging met 2-1 onderuit tegen De Meeuwen en Colijnsplaatse Boys verloor ondanks een o-i-voorsprong met 5-1 bij DFS. Yerseke-Kapelle 4-1: Rody Bakker zorgde al in de openingsfase voor de 1-0 en na 35 minuten tekende Elco de Schipper, na een fraaie één-twee met Niels Poleij, voor de 2-0. Via Marco den Deurwaarder, die profiteerde varï onoplettend heid in de defensie van Yerseke, kwam Kapelle terug tot 2-1. Vlak voor rust tilde Bakker met zijn tweede goal het verschil toch weer naar twee treffers. In de 50e minuut gooide Arjen de Koeijer, na een snelle counter van de thuis ploeg, de wedstrijd op slot. Yerse ke blijft koploper met twee pun ten voorsprong op DFS en drie op VCK. De Meeuwen-Heinkenszand 2-1: Na achttien minuten schoot Maar ten Griep namens de bezoekers een strafschop via doelman Den- nie Oosse op de paal. Nog voor rust gleed de attente George Lank- haar uit een voorzet De Meeuwen naar 1-0. In de 65e minuut werkte Maarten Brasser op aangeven van Vincenzo Lorello de 2-0 binnen. In blessuretijd scoorde Martijn Si- monse nog wel tegen, maar dat was te laat om De Meeuwen te ver ontrusten. DFS-Colijnsplaatse Boys 5-1: Na tien minuten kwam Colijnsplaatse Boys door een treffer van Pascal Hoogerheide op een o-i-voor- sprong. Naarmate de eerste helft vorderde nam DFS het heft steeds meer in handen. In de 29e minuut werd DFS-aan- voerder Vincent Bakker niet aange pakt door de bezoekers. Na een sla lom, een actie die op eigen helft begon, schoot Bakker DFS naar de 1-1. In de 54e minuut stond Pieter de Munnik na een voorzet van Ke vin Veerhoek op de juiste plaats: 2-1. Lennart Padmos zorgde daar na voor 3-1 en 4-1. Patrick Ver boom tekende voor de laatste tref fer. Domburg-SKNWK 1-4 (0-0). Wilco de Valk 0-1, Patrick Kodde 1-1, Robert Padmos 1-2,1-3 en 1-4. VCK-Spui 4-1 (0-0). Erik Damen (e.d.) 0-1, Marcel Corbijn 1-1, Bouwen Lege- mate 2-1, Jesse van der Meulen 3-1, Erik Goudt 4-1. Veere-Nieuwland 2-1 (1-0). Ricardo Telussa 1 -0, Corné van Belzen 1 -1 René-Michel Gerritsen 2-1. Bertus Siereveld (gele sokken) van Colijnsplaatse Boys probeert DFS'er Pie ter de Munnik van de bal te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema .ouwer$£

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83