Keuzes van Kloetinge pakken 321 sport Nieuwdorp blijft na zege meedoen in top VC Vlissingen kan verder omhoog kijken TheGunners slaat gat met Krabbendijke Kloetinge verliest de belangrijke wedstrijd tegen Nieuw-Lekkerland met 1-0 en mist de aansluiting met de subtop. Vierde titel snelschaken Joey Grochal maandag 24 januari 2011 HOOFDKLASSE B ZATERDAG Kloetinge leed bij Nieuw-Lekkerland de zesde competitienederlaag. Er werd tot nu toe vier keer gewonnen. MIDDELBURG - De tweede plek in de derde klasse is na zaterdag ver weg voor Krabbendijke. Voor ei gen publiek werd met 1-0 verloren van The Gunners. Noad verkleinde het gat naar Krab bendijke tot twee punten dankzij een zege op Seolto (0-2). Tholense Boys won na vier maanden weer eens; FSV werd met 2-0 verslagen. Rillandia-WHS werd afgelast van wege het overlijden van oud-secre taris Jan Moerland van Rillandia. Krabbendijke-The Gunners 0-1: Krabbendijke verloor van de num mer twee, The Gunners uit Breda. De ploegen deden niet onder voor elkaar. Een door Herman Stuivers bekroonde aanval zette de bezoe kers vlak voor rust op 0-1. Krab bendijke trachtte met de schot kracht van Elco Jansen en Evert van Houte de 1-1 uit het vuur te slepen. Dat mislukte waardoor het punten- verschil tussen de twee titelkandi daten tot vijf opliep. Seolto-Noad'67 0-2: Noad was su perieur vanaf de -eerste minuut. De 0-1 van Frank den Engelsman was dus geen verrassing. Ook de tweede goal hing al lang in de lucht. Die viel halverwege de twee de helft: Arjan van Dijke zorgde met een dieptepass voor het voor bereidende werk, Stefan van der Peet klaarde het klusje: 0-2. Tholense Boys-FSV 2-0: De Boys boekten eindelijk weer eens een overwinning. De laatste driepun ter dateerde van eind september. Het thuispubliek moest tachtig mi nuten wachten op de bevrijdende treffer. Die kwam op naam van Niels Hopmans en was dubbel en dwars verdiend. In de extra tijd zorgde Nick de Lang voor de 2-0. Beek Vooruit-Smerdiek 4-0: Smerdiek zakte naar de laatste plaats door verlies tegen de directe concurrent. De mannen uit Sint Maartensdijk hadden moeite met het kunstgras, maar nog meer met de tegenstander. De eerste helft eindigde bij 1-0 (doelpunt Geert Brusselers). De tweede helft liep het van geen kant: 4-0 Michel Maaskant (rechts) had zijn handen vol aan spits Jelle Baan van Nieuw-Lekkerland. foto Rob Kanwninga door Tom Vennink MIDDELBURG - Nieuwdorp blijft zich bemoeien met de strijd om de topposities in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg versloeg DFC met 2-1. Nieuwdorp-DFC 2-1: Ferhan To- pal maakte een eind aan een tam me beginfase. Zijn. uithaal kaatste terug van de lat en belandde voor de voeten van Janick van As, die 1-0 binnentikte. Het thuispubliek juichte een kwartier voor tijd voor een tweede goal van Van As. De ar biter had echter voor een hands bal gefloten en legde de bal op de stip, van waar Niels Mulder alsnog voor 2-0 tekende. DFC scoorde nog via Davut Sahan, maar kon Nieuwdorp niet bedreigen. Zwaluwe-SSV'65 1-1: SSV begon sterk aan het nieuwe kalenderjaar. Zwaluwe werd vanaf het eerste fluitsignaal met de rug tegen de muur gezet, met als gevolg een voorsprong voor SSV via Christi- aan Boon. Kansen op 0-2 liet de ploeg onbenut, waarna Zwaluwe terug in de wedstrijd kwam. Ar nold Loomeijer legde de gelijkma ker in het net. SSV kwam goed weg doordat Loomeijer en consorten niet vaker gebruikmaakten van uitgelezen mogelijkheden. Serooskerke-Dinteloord 0-1 (0-1Jac- co de Gast 0-1. AZW-Oostkapelle 1-1 (0-0): Gert-Jan Kolijn 1-0, Frank Dekker 1-1. WC'68-De Noormannen 4-1 (2-1): Bart Vane 1-0, Bart Vane 2-0, Mark Min- derhoud 2-1, Ramon Suijkerbuijk 3-1, Ramon Suijkerbuijk 4-1 (strafschop). Duiveland-Arnemuiden 5-0 (1-0): Dennie Ie Comte 1-0, Ronald Zwager 2-0, Wilmar van der Sande 3-0, Wesley Goud 4-0, Barry Steenpoorte 5-0. ZIER1KZEE - Voor de vierde keer (de laatste drie keer op rij) heeft Joey Grochal het snelschaakkam pioenschap van Schouwen-Duive- land op zijn naam geschreven. De speler van de Goese schaakvereni ging bleef de concurrentie ruim voor. Het toernooi was niet sterk bezet in vergelijking tot eerdere edities. Grochal was dan ook met de af stand de grote favoriet. Hans Aan- geenbrug ging na drie ronden aan kop omdat Grochal tweemaal een puntendeling toestond aan de voor het Rotterdamse Charlois Eu ropoort spelende Lendert van den Ouden. Nadat Aangeenbrug tegen diezelfde Van den Ouden punten had laten liggen en de onderlinge confrontatie met Grochal in het voordeel beslist werd van de Goe- senaar, was het een gelopen koers. De laatste ronde kende Grochal geen problemen meer MIDDELBURG - De voetballers van zondag-eersteklasser Vlissingen hebben gisteren drie punten uit Brabant meegenomen. Best Voor uit werd met 2-0 verslagen. Vol gens Vlissingen-trainer Roy Hen- driksen leverden zijn jongens een fantastische teamprestatie. De wedstrijd begon een half uur la ter, omdat Vlissingen-grensrechter Johan le Conté onwel werd in de bus. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht en maakt het naar om standigheden goed. Vlissingen heerste tegen Best Voor uit vanaf de eerste minuut. Halver wege de eerste helft viel de ver diende openingstreffer. Uit een in gooi kopte Thomas Ragut de bal door naar Jonathan Constancia die Sinan Coban vrij voor de keeper zette: 0-1. Na rust schiep Vlissingen zich nog meer kansen. De bevrijdende 0-2 bleef echter achterwege. Die viel pas in de extra tijd toen Khalid el Hattach de 0-2 binnenschoot. Door de overwinning stijgt Vlissingen naar de vijfde plek in de zondag-eerste- klasse. Met RCS gaat het aanmerkelijk minder goed. De ploeg uit Sou burg staat na de 4-1-nederlag op ei gen veld tegen Geldrop vaster op de laatste plaats. RCS kwam na een half uur nog wel op voorsprong via loey van der Zweep, maar lang duurde dat niet. Al voor rust boog Geldrop de achterstand om in een voorsprong (1-2) en in de slechte tweede helft maakten de bezoekers aan alle on zekerheid een eind. Naast de nederlaag incasseerde RCS ook nog eens vijf gele kaar ten, het gevolg van de steeds toene mende frustraties over de slechte resultaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82