sport 131 nu aan zware reeks Doelpuntenkermis in duel SVD-ZSC: 6-8 Terneuzense Boys niet langs tien man Stedoco Concurrentie pakt wel drie punten nn Bezoek onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog/ maandag 24 januari 2011 Hekkensluiter ARC won zaterdag op eigen veld met 2-0 van Katwijk en naderde Hoek tot op drie punten. Sparta Nijkerk won verrassend met 0-1 op hei veld van IJsselmeer- vogeis en heeft nu net als Hoek zeventien punten. FC Lisse haalde op eigen veld uit te gen SC Cenemuiden (5-0) en kwam óók op zeventien punten. Onderin verloor alleen CSV Apeldoorn, met liefst 8-2 bij koploper Rijnsburgse Boys. door Barry van der Hooft HOEK - Op een dinsdagavond, eind augustus 2010, maakte Nick de Jong zijn eerste en voorlopig enige twee treffers vóór Hoek. De Noord-Hollander bezorgde zijn nieuwe ploeg destijds een 2-1- overwinning op Capelle, leek een toegevoegde waarde voor de top- klasser te worden, maar zakte daar na ver weg. Zaterdag mocht hij tien minuten voor tijd als invaller komen opdraven en leek hij zes minuten later opnieuw de gevier de man te worden tegen Capelle. De Jong werd op maat aange speeld door Ferry Alfons, mocht met links aanleggen, maar mikte in het net van de ballenvanger. „Die bal stuitte net op toen ik schoot", keek De Jong na afloop zuur. De aanvaller is geen echte kil ler, maar hoefde zichzelf weinig te verwijten. Want vóór zijn entree had Hoek ook alweer een aantal kansen gehad die volgens het in middels bekende recept niet benut werden. Dat had soms met pech te maken, maar in veel gevallen toch vooral met een gebrek aan kwaliteit. „Een punt tegen Capelle is niet slecht", zei Alfons na afloop. „Maar het was weer een wedstrijd die je had kunnen winnen. Iedereen weet nu ook wel waardoor dat niet lukt. Volgens mij hebben we vandaag weer genoeg kansen gehad, maar we benutten ze niet." De bijna 34-jarige Alfons behoor de net als een week eerder tegen Sparta Nijkerk tot de beste spelers op het veld. De middenvelder was overal te vinden, raakte zoals altijd niet in paniek aan de bal, maar er gerde zich af en toe ook aan het ge brek aan inzicht bij medespelers. Met de bal aan de voet wilde hij na rust Mille Mendes de diepte in sturen. 'Go, go', riep Alfons, maar de kleine Braziliaan bleef onbegrij pend aan de zijlijn staan. „Het is een goed ventje hoor", zei Alfons over Mendes. „Hij moet alleen nog veel leren, vooral op tactisch ge bied. En hij wil nog altijd veel te vaak voor de actie gaan. Even op eigen helft twee man door de be nen spelen.... Dat kan dus niet, dat moet hij afleren." Mendes had zaterdag na vijf minu ten al de 1-0 op zijn voet, maar schoot wild en hard over. Nadat Stijn Mahieu daarna ook had ver zuimd de 1-0 op het bord te zet ten, stond Mendes aan de basis van de 0-1. Na een afgeslagen cor ner lag de bal voor zijn goede rech ter, maar besloot hij nog één keer te kappen. Balverlies leidde een snelle Capelle-counter in en nog geen vijftien seconden nadat Men des de bal aan zijn voet had lag die achter de kansloze Jörg van Nieu- wenhuijzen: o-r. 1 1 HOEK CAPELLE Van Nieuwenhuijzen Van der Burg Koné Tol 89.Delbeke Adelmund Van Nieuwstadt Molendijk Siereveld Koppelaar De Loof Visser Mendes Bosscha •v> 80. De Jong Rothman Dildick Vermunt Alfons Van Guldener Schot Richard Mahieu 69. Pattinama Roussel Doelpunten 26. Visser 0-1; 34. Dildick 1-1 Kaarten Capelle: Tol Scheidsrechter M. van der Roest (Alkmaar) Aantal toeschouwers 700 Hoek ontsnapte minuten later aan een tweede tegentreffer, om ver volgens met een knappe goal langsij te komen. Dwayne Dildick combineerde op de rand van het strafschopgebied met Mendes en schoot de bal knap binnen (1-1). Meteen na rust, één minuut en acht seconden om precies te zijn, miste de verder onzichtbare Céd- ric Roussel de kans op 2-1. Daarna golfde het spel op en neer, lag het middenveld vaak helemaal open, raakte Gertjan Rothman (Capelle) de lat en pegelde De Jong de bal hard naast. De teller van Hoek bleef daardoor op slechts vier ze ges staan. „Ik moet mijn verdedi gers een compliment geven", zei trainer Gaby Demanet. „Capelle is een ploeg met veel lengte, maar we zijn niet echt in de problemen geweest. Aan de andere kant laten we ook weer een paar goede kan sen liggen. Ik zie progressie en dat kunnen we ook gebruiken. Want we staan aan het begin van een zware reeks." Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij Spakenburg, daarna volgen duels met IJsselmeervogels, Katwijk, Rijnsburgse Boys, SC Ge- nemuiden, Flevo Boys en Excel- sior'31. Die serie resulteerde voor de winterstop in één gelijkspel en zes nederlagen op rij. Alfons: „Toch gaan wij het wel red den. Vooral in de laatste zeven wedstrijden gaat het er denk ik voor ons op aankomen." Morgen speelt Hoek het bekerduel met Rijsoord 2. Een aantal spelers krijgt rust en Demanet hoopt de twee nieuwe Belgen Sam Devinck en Kim van Brabander dan speel tijd te kunnen geven. Tegen Capel le waren ze nog niet speelgerech tigd. „Devinck is een goede voet baller en ik vind die Kim echt een versterking", zei Alfoijs. „We kun nen hem ook goed gebruiken. Dat hebben we vandaag tegen Capelle weer gezien." door Tom Vennink MIDDELBURG - SVD en ZSC druk ten een opmerkelijk stempel op de hervatting van de voetbalcompeti tie in de vierde klasse. Blunderen de verdedigers typeerden het duel, dat in een zelden vertoonde 6-8-stand (in het voordeel van ZSC) eindigde. Wemeldinge voetbalde foutloos te gen Wolfaartsdijk en won met 4-0. Achtervolgers Bevelanders en Arendskerke lieten punten liggen. Bevelanders kwam niet verder dan 2-2 bij Waarde, Arendskerke speel de 1-1 tegen Borssele. MZVC-Hoedekenskerke 0-4: MZVC en Hoedekenskerke hervat ten de competitie met een alleraar digste wedstrijd. Een tweede gele kaart van Sander de Vries kostte MZVC echter de kop. Na rust buitte Hoedekenskerke de man meer situatie vlug uit. Jermo Stoel opende de score en zag ook ploeggenoot Anne van het Veer profiteren van de vrijgekomen ruimte. Stoel zorgde ook voor 3-0. De vierde en laatste goal was het werk van Niels Otte. Apollo'69-Cadzand 4-1: Apollo heeft wat afstand genomen van de gevarenzone. De ploeg pakte zijn derde thuisoverwinning en heeft daardoor zeven punten meer dan hekkensluiter Cadzand. De wedstrijd ging gelijk op: San- der Nagelkerke scoorde namens Apollo, Christiaan Vercouteren na mens Cadzand. In een sterke fase van Apollo krikten leffrey Otten en Robin Braam de tussenstand op naar 3-1. Na rust was de wed strijd gelopen. Kees ]an Verstrate verzilverde een strafschop en no teerde de eindstand: 4-1. Waarde-Bevelanders 2-2: Waarde is er in geslaagd stand te houden tegen uitgesproken favoriet Bevel anders. Halverwege was de score zelfs 1-0 in het voordeel van de thuisploeg, dankzij een doeltreffen de vrije trap van Frank Lobbezoo. Frank van Halst bracht Bevelan ders op gelijke hoogte, maar moest even later toezien hoe Corné van Liere een counter van Waarde suc cesvol afrondde. Bevelanders legde er het bijltje bij neer en kwam hals over kop toch nog tot een gelijkspel via een tref fer van Frank van Halst. Wemeldinge-Wolfaartsdijk 4-0: Wemeldinge pakte de draad uitste kend op tegen Wolfaartsdijk. De eerste kans was weliswaar voor de bezoekers, maar al snel volgde een offensief van Wemeldinge en een tweetal doelpunten van Niels Ko- le. Wolfaartsdijk richtte zich daarna nog eenmaal op, maar moest defi nitief buigen toen Dennis Wisse een soloactie fraai afrondde en Remy Bruijnooge de vierde treffer voor z'n rekening nam. Dat Niels Kole een strafschop miste in de tweede helft mocht niet meer ba ten. SVD-ZSC'62 6-8: De verdedigers van SVD en ZSC hebben zichzelf collectief voor schut gezet in de eerste competitiewedstrijd na de winterstop. Het duel gaat de boe ken in als een ellenlange aaneenrij ging van onthutsende fouten. Dat ZSC twee doelpunten meer maak te dan SVD was eigenlijk bijzaak. De aanvallers, die waren wél ont waakten uit hun winterslaap, had den nagenoeg vrij spel. Namens ZSC scoorden Robin Provoost (2x), Don van Vliet, Arjan Smal- heer (3X), Jos Erades en Kasimier Snoek. De eerste treffer van Arjan Smalheer was de spectaculairste in dat rijtje. Bij SVD waren Roderick van Nieuwaarden en Bas de Kraker bei den goed voor drie doelpunten. ZSC houdt dankzij deze besmeur de zege uitzicht op de titel. 's-Heer Arendskerke-Borssele 1-1: Arendskerke en Borssele zijn met remise aan het laatste deel van de competitie begonnen. Bors sele kwam in de eerste helft via Jas per van Houcke op voorsprong, maar de ploeg voelde de hete adem van Arendskerke in de nek. Een kwartier voor tijd maakte Wouter de Kort de gelijkmaker. In de slotfase verzuimde Arends kerke herhaalde malen de overwin ning binnen te slepen. Zo stond Avner van der Westen onder meer oog in oog met de Borsselse doel man, maar kwam hij niet tot sco ren. Kyle Doesburg (rood shirt) dreigt door te breken over links. De aanvaller zou zijn ploeg voor de rust op een 2-1-voorsprong brengen. foto Willem Mieras TERNEUZEN - Hoewel Terneuzense Boys vooraf getekend zou hebben voor een punt in het duel met Ste doco (1-1), leverde het elftal van trainer Karl Vergouwen zaterdag een wanprestatie. In het eerste halfuur had de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser met 3-0 moeten achterstaan. Boven dien speelde de thuisploeg bijna 55 minuten lang tegen tien man, nadat linksbuiten Pascal van Del den van Stedoco rood zag vanwe ge een overtreding op de via de lin kerflank doorgebroken vleugelver dediger Frank van Kouteren. Merk waardig genoeg kantelde de wed strijd na die fase niet. In de 72e minuut werd het o-i via Sam Versluis, die al dan niet van uit buitenspelpositie vrij voor Boys-doelman Nick Heyman kon afwerken. De ingevallen Marco Faassen schoot diep in de blessure tijd raak uit een voorzet van zijn broer Tim, waardoor de thuis ploeg toch nog een punt haalde. Stedoco had op dat moment slecht negen man over omdat aan voerder Lion Blok (enkel) en San- der Vink (schouder) het veld moes ten verlaten en de bezoekers nog maar één keer konden wisselen. Dauwendaele-Alblasserdam 1-3 (0-1). 23. Dennis Herremans 0-1 (straf schop), 51. Ahmut Kuyucu 0-2, 61. Jo- han de Vries 0-3, 68. Christian Kiala 1-3. Zaamslag-WGZ 2-1 (1-1). 3. Michael Dell'avo 0-1, 44. Tommy Tissink 1-1, 85. Jorin Missu 2-1. Schelluinen-Bruse Boys 0-1 (0-1). 16. Tom-Blomaard 0-1. Roda Boys-GPC Vlissingen 1-1 (0-1). Grigor Sahakjan 0-1, Michel Kooijman 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 81