Raadtgever past tactiek Jury brengt dressuurruiters door scores in verwarring Peter de Pagter stuurt Vita naar overwinning Dammers van PWG doen goede zaken Oemoemenoe verslaat koploper Bulldogs Marcel de Nijs is de koning van de nacompetitie FINALE ATB CUP Edzard van Ewijk doet het rustig aan in de finale van de Zeeuwse ATB Cup. De inwoner van Wolphaartsdijk is al zeker van de eindzege en rijdt naar de derde plaats. maandag 24 januari 2011 door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - De fusie tussen ruiterclubs Allround en De Paarde bloem is nog niet gelukt. Bij de or ganisatie van hun springwedstrijd in Heinkenszand slaan de de Beve- landse clubs de handen wel ineen. Een samenwerking die duidelijk vruchten afwerpt, zo bleek zater dag uit het grote aantal starts in de manege van Stal Vermue. Met een spannende barrage zorgden de deelnemers in de klasse M en Z voor een fraai slot. Peter de Pagter toonde zich hierin met Vita de sterkste. Parkoersbouwer Stef Nelisse had een selectief parkoers uit de hoge hoed getoverd. Toch wisten zich in de klasse M/Z vijf combinaties voor de barrage te plaatsen. Michel le Evertse gooide met de ruin Qua- jong als eerste de knuppel in het hoenderhoek. De amazone uit Nieuw- en Sint Joosland stuurde de Quinar-zoon in 36,45 seconden foutloos rond. Ron Cleijsen be wees met Sharonda-B dat het snel ler kon. Hij stuurde de Hertbreaker-doch- ter als een raket in 34,67 seconden over het parkoers. Daarmee leek het voor de Brabantse combinatie kat in het bakkie. Maar men had buiten Peter de Pagter met Vita ge rekend. MIDDELBURG - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder heeft zater dag met 10-10-gelijkgespeeld tegen Den Haag. Dankzij dit resultaat is het vrijwel zeker dat PWG ook vol gend seizoen in de hoofdklasse mag uitkomen. Het was een enerverende wed strijd, al doet het grote aantal remi ses (acht in totaal) anders vermoe den. Het io-10-gelijkspel deed recht aan de krachtsverhoudingen: PWG gaf hier en daar onnodig punten weg. Zo liet Martin van Dijk na een grote fout een stand met een schijf meer nog remise lo pen. Ook de nederlaag van [os de Wild tegen de sterke Fred Ivens was te voorkomen geweest. Aan de andere kant moesten enkele PWG-ers alles uit de kast halen om een punt veilig te stellen. Dan ny de Jager bleef aan bord vijf met kunst- en vliegwerk overeind te gen Wim Bremmer en topscorer UIT ZAALVOETBAL Eerste klasse: Westkapelle 1 - SV Sloga 10-4, VAW 1 - Domburg ZV 1 3-11, Hydrofa - Mila- no Domburg 6-7, Meiveld - Engiplast/Uitrtn 1 6-3, No Spang - SC Baskensburg 3-4, Murre/de Visser - Taxi Centrale 1 2-4. Tweede klasse: Geen Idee 1-Garderen/Dekker 2-10, KWPD-Arnemuiden 5-1, Akkerdaas - Damen/Schelde 6-6, TA con trol systems - Domburg ZV 2 12-1, Hiwako - TSA brandpreventie 8-6. Derde klasse: Torna - Schinkel ass 4-4, ECL services - AFC 6-4, FC Logus - Van Boxtel te- gelw 2-3, FC Laurens - Zeeuwsche Stryders 3-5, Domburg ZV 3 - Engiplast/Uitrtn 2 1-11. Vierde klasse: PZN - MCD Dekker 3-6, VAW 2 - Thermo products 3-4, Taxi Centrale 2 - Job- se timmerwerken 5-3, Draadkrabbers - Agilent technolgs 4-4, Don risicobeheer - Gouwe Gheyt/SVB 2-4. MIDDELBURG De vrouwen van Oemoemenoe boekten een belangrijke overwin ning in de tweede klasse Zuid. Op sportpark Voorborch werd Bull dogs met klein verschil verslagen: 12-5. Door de zege staan de Middelburg se vrouwen nu tweede met een punt minder dan Bulldogs. Kersvers sevensinternational Jasmi ne van der Waal was weer erg be langrijk voor Oemoemenoe. Bij rust stond de thuisclub met 5-0 voor. www.pzc.nl/rudestats Met de dood of de gladiolen ging de ruiter uit Vlissingen met de veel power over de obstakels sprin gende Indorado-dochter van start. Het werden de gladiolen. De Pagter toonde zich driehon derdste sneller dan zijn rivaal uit Oudenbosch. „Toen ik de tijd van Cleijsen zag, wist ik dat het moei lijk zou zijn om die te verbeteren. Maar Vita is een paard dat altijd vooruit wil. Ze denkt goed mee en wil geen fout maken. In het basis parkoers gaf ze me al een goed ge voel. En ze stelde me niet teleur", vertelt De Pagter. In de klasse L domineerden de Zeeuwse amazones. Carolein van de Plasse reed met de apart sprin gende iygo:dochter Delta Mossel Belladonna een foutloze rit in een tijd van 41,03 seconden. Kim Hui- ge toonde zich met Querlybet Hero ruim een tel sneller. Vervol gens leek Jane van Eijzeren haar heroptreden na enkele maanden rust met Dame Blanche met een overwinning te bekronen. De ama zone uit Oudelande sprong met de Clinton-dochter in 36,62 seconden foutloos naar de finish. Maar het venijn zat voor de Zeeuwse mei den in de staart. De Roosendaalse prof Geert Moe- rings stuurde de Cardento-dochter Bardesther in een bloedstollende rit in 34,95 seconden naar de zege. Daaf Kasse redde na een mislukte omsingeling maar net het vege lijf. Bij een io-8-achterstand stelde Ar- jo Kousemaker na een kleine zes uur spelen het wedstrijdpunt voor zijn ploeg veilig. Voor de eerste keer sinds 16 okto ber slaagde de Middelburgse dam club er in een wedstrijd te win nen. In Sint-Laurens kreeg Harder wijk 2 met 14-6 klop. Een belangrij ke zege voor de Zeeuwse eerste klasser, die nu nagenoeg veilig is. De Gelderse degradatieklant was geen partij voor de Middelburgers. Peter Schunselaar, Ad Trapman en Frans Blaas wonnen door combi naties, topscorer Piet Nieuwenhuij- zen hield aan een prima klassieke partij twee punten over en Wim Koppejan zegevierde dankzij een vleugelaanval. Het tweede team van PWG won met 14-6 van Verhaar Montage/DVA uit Alblasserdam. Dennis Raadtgever is duidelijk tevreden met zijn overwinning in de bossen van Westenschouwen. foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De laatste selec tiewedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap in de klassen L2 en Ml zitten erop. De tickets wer den zaterdag in de wedstrijd van de RV Se-Ros in manege De Een dracht in Vrouwenpolder ver deeld. Favorieten voor de titels val len moeilijk aan te wijzen. Door het grote verschil in waardering tussen de juryleden is dat moeilijk vast te stellen. Het blijkt steeds weer, het is moei lijk om de jury op een lijrite krij gen. Enkele procenten verschil op een proef met dertig onderdelen valt nog wel te billijken. Maar als dit, zoals zaterdag, vijf procenten of meer bedraagt en men boven dien qua plaatsing ook nog duide lijk van mening verschilt, dan vra gen de deelnemers zich terecht af of ze goed of slecht gereden heb ben. Zoals Christina Labudzik met de ruin Zaro in M2. Jurylid bij A beloonde de combinatie met 65,33 procent. Goed voor een derde plaats en twee winstpunten. Met een waardering van 58 procent, on voldoende voor een bonuspunt en een tiende plaats, had de jury bij C een heel ander oordeel. Geluk kig bleef dit voor de Domburgse combinatie voor deelname aan het ZK zonder nadelige gevolgen. De overwinning in M2 was voor Jessica Nijpjes met Amazing N. Een overwinning die de Middel burgse combinatie nodig had voor een startbewijs in de finale. Maar ook hier bedroeg het verschil tus sen beide juryleden liefst zes pro cent. Nijpjes zat er niet mee: „Het is op de valreep dat ik mij heb ge plaatst. Na tien maanden ben ik vorige week voor het eerst met Amazing weer op wedstrijd ge weest. Toen liep het van geen kan ten en eindigde ik als laatste. Noem dit maar een revanche op die prestatie van toen." In de klasse L2 ging de zege naar Devon Beneden met Living Zil- vano. De zestienjarige ruiter uit Yerseke stuurde de Livingsto- ne-zoon naar 64,83 procent. Hij plaatste zich hiermee overtuigend voor de eindstrijd. Beneden bleef Nathalie Poppe met Utah nipt voor. De combinatie uit Grijpsker- ke werd door de voorzitter van de jury op de eerste plaats gezet. Hier bedroeg het verschil met het twee de jurylid vijf procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72