EMM de das om 37 TOP buigt het hoofd voor Kinderdijk Zege voor Oemoemenoe Ron Amperse nieuwe trainer van Walcheren maandag 24 januari 2011 KORFBAL Arnemuidenaren verliezen van koploper legde kansen wilden er niet in. Te gen twaalf treffers van twee Maas sluis- mannen was het vechten te gen de bierkaai. Scores Swift: Richard Geldof 2, Paul van den Berg, Bas Gunter, Roel Kloot wijk, Sascha Theunissen en Eefje van den Berg 1 Olympia-Ondo 9-6: Aan het pui ke spel van invallers Thomas Mesu en Anita Geschiere lag het niet, maar zonder de geblesseerde Ro nald Wisse leed Ondo het eerste puntverlies. Verdedigend stonden de bezoekers goed, aanvallend wer den open kansen onbenut gelaten. Op 5-4 kreeg Ondo het deksel op de neus en zag Olympia niet meer terug. Scores Ondo: Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu, Annemieke Koppelaar, Lianne Lorier en Niki Geervliet 1. Blauw Wit-Togo 15-15: Op voor beiden vertrouwde grond verdeel den Blauw Wit en Togo de pun ten -eerlijk. Een juiste afspiegeling ook van krachtsverhouding von den beide coaches. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 4, Marco de Jonge en Edwin Bommeljé 3, Bastiaan Rijk en Claudia Timmermans 2, Ja- net Verboom 1. Scores Togo: Kevin de Waele 7, Niek Meerman en Comé van Rooijen 2, An ouk Hazelaar, Wendy Uitterhoeve, Jan-Kees Goossens en Marcel Viergever 1. Stormvogels-All Ready 10-9: De spanning was voelbaar in dit duel in de onderste regionen. Stormvo gels was All Ready de baas qua veldspel, maar had moeite met de vertaafslag naar doelpunten. Op 8-4 leek het dat euvel te boven, maar viel stil. Op 8-9 kreeg All Rea dy de zaal stil. In de laatste tien mi nuten herstelde Stormvogels knap en haalde alsnog de eerste benauw de punten binnen. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 3, Frank Peene en Niek Peene 2, Linda de Witte, Loura Kleinepier en Emmely de Visser 1 Blauw Wit. equipe van interim-trainer Jos Ae- rtssen de schijn er serieus tegen aan te gaan: 7-8. Maar veel verder kwam EMM niet. Via 9-12 bleef het gaatje uiteindelijk steeds drie punten tot het eind van de rit: 13-16. „Het zijn bijna allemaal jon ge gasten die de ploeg moeten dra foto Lex de Meester gen", keek de stevig balende Aerts- sen terug. „Het is geen excuus want buitenom dat is er gewoon vandaag te veel gemist." Scores: Kevin Meulmeester 5, Marcello Tax en Mayron Bouwmeester 2, Len Stroy, Ruben Notebaart, Tijs de Vos en Jerry Aertssen. Een speler van Tjoba laat zich aftroe ven in de lucht. doende was voor een resültaat dat op meer dan de tweede plek uit zicht geeft. Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Anita de Ridder, Comé Bezemer, Leon van Bel- zen, en Remco Bezemer 2, Jordi Meul meester en Anne Meulmeester 1 Fortis-Pernix 12-8: Door de lange aanvallen van Pernix kon Fortis an dermaal haar verdedigende klasse etaleren. In de eerste minuten ver zopen de Souburgers in de kan sen, de rest van de partij moest er gedisciplineerd naar een gaatje ge zocht worden. De achtste overwin ning op rij kwam geen moment in gevaar. Scores Fortis: Niels Bebelaar en Rens van den Driest 3, Esther Kasse en Elze Blankenburg 2, Remco Crucq en Patrick Koppejan 1. Swift-Maassluis 7-17: Twintig mi nuten deed Swift mee. „Qua spel was het helemaal niet verkeerd", verexcuseerde coach Marianne Ma- rinnissen zich voor de score. Opge door JaapJan Ritsema GOES - De huid werd duur ver kocht, maar de korfballers van TOP moesten hun meerdere erken nen in kampioenskandidaat Kin derdijk. De tweede plaats lijkt het hoogst haalbare doel voor de Arne- muidse eersteklasser. Tjoba ging op eigen veld onderuit tegen Oran je Wit. Tjoba-Oranje Wit 16-22: In een bomvol Sportpunt Zeeland je ploeg weggespeeld zien worden. Interim-coach Peter Joosse had zich iets anders voorgesteld van zijn coachbeurt, nu Chris van Put door interlandverplichtingen afwe zig was. Na acht minuten maakte de 0-4-tussenstand al duidelijk welke kant het op zou gaan. Oran je Wit kon vrijuit aanleggen. De 6-16 na rust illustreerde de offday van Tjoba, dat het laatste kwartier benutte om de schade te beper ken. Scores Tjoba: Dennis Broerse 8, Dirk-Jan Westmaas 4, Johanneke Vleu gel 3, Manon Braam 1. Kinderdijk-TOP 19-16: In gevecht om de koppositie in de eerste klas se kwam TOP moeizaam op gang in Alblasserdam. Halverwege de eerste helft keken de Arnemuide naren tegen een 7-3-achterstand aan. „Het waren bepaald geen lulli ge doelpunten die we tegen kre gen", zei coach Edwin Coppoolse over de fraaie treffers van Kinder dijk. „We zaten er kort bij, maar Kinderdijk liet vandaag zien als col lectief net iets meer in huis te heb ben." De koploper gebruikte veel schijven in de aanvalsopzet, scoor de op de belangrijke momenten en heeft trefzekere mannen in de gelederen. TOP deed wat het kon en haakte lang aan. De (terecht) af gekeurde strafworp die de 17-15 had kunnen betekenen was het breekpunt. In de slotfase realiseer de TOP zich dat het net niet vol- .door Hans Markusse VLISSINGEN - Ron Amperse gaat volgend seizoen aan de slag bij Walcheren. De oefenmeester is momenteel aan zijn laatste maanden bezig bij zaterdag-derdeklasser Colijnsplaat- se Boys. Bij vierdeklasser Walcheren volgt Amperse Dennis de Nooijer op die volgend seizoen de eerste man bij RCS wordt. Ruud Linders is volgend voetbal seizoen trainer van Rillandia. Hij is nu nog trainer van zondag-vijf- deklasser Kaaise Boys uit Fijnaart. Linders volgt bij Rillandia Eddie Kiesenberg op die naar Seroosker- ke vertrekt Linders was tussen 2004 en 2008 trainer van zaterdag-vierdeklasser Smerdiek. Rillandia staat op dit moment achtste in de zaterdag derde klasse met tien punten uit tien duels. MIDDELBURG - Oemoemenoe blijft na de 36-17-zege op concurrent Delft meedoen om de prijzen in de tweede klasse Zuid. Voor To- vaal daarentegen worden de voor uitzichten steeds somberder. Na de 24-0-nederlaag in Delft tegen DSR-C 2 bezetten de Goesenaren de tiende plaats in de derde klasse Zuidwest. In de eindstand heeft die klassering degradatie tot ge volg. Oemoemenoe kwam in het thuis duel tegen Delft, dat dit seizoen voor het eerst in de tweede klasse opereert, via Yedney America al vlot op een 5-0-voorsprong. Via Quinten van Dijk en twee benutte conversions van Laurent Legrand liepen de Middelburgers halverwe ge de eerste helft uit naar een dik verdiende 14-o-voorsprong. Vlak voor rust bracht Delft de spanning enigszins terug, maar na de break stelde de thuisclub snel orde op zaken. Radhja Jagesar en Ruben de Wolf voerden .de score op tot 24-5, waarna Yedney Ameri ca nog twee keer veel te snel was voor de Delftse verdedigers: 36-5. In de slotfase liet Oemoemenoe de teugels vieren, waarna de gas ten nog twee keer konden scoren. Eindstand: 36-17. DSR-C-Tovaal: 24-0: Tovaal was in de eerste helft gelijkwaardig aan de reserves van DSR-C, maar ech te kansen leverde dat niet op. Na rust vielen Koen Spaas en Marijn Riemens kort na elkaar uit met blessures. Ze werden vervangen door Maar ten Buijs en Koen Bruijnes, maar de omzettingen in de driekwart- lijn brachten zoveel onrust, dat de Delftse studenten simpel konden profiteren. In het tweede gedeelte van de tweede helft wist DSR-C 2 nog vier tries te drukken en daarmee ook nog een kostbaar bonuspunt binnen te halen. De rugbyers van Oemoemenoe komen er razendsnel uit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71