sport 135 jil afkomen' evenzoveel wedstrijden Een weekje Feyenoord maandag 24 januari 2011 Het was een onrustig weekje bij Feyenoord. Leo Beenhakker moet weg, de Klassieker tegen Ajax werd kansloos verloren en tot overmaat van ramp won De Graafschap zaterdag in de Kuip. door Maurice Steketee Technisch directeur Leo Beenhakker gaat weg, Mario Been ligt opnieuw flink onder vuur en ook de prestaties op het veld laten te wensen over. Hoe nu verder? Het wordt er voor trainer Mario Been niet eenvoudiger op. Komen de zondag staat de uitwedstrijd bij landskampioen FC Twente op het programma. Het wordt niet hard op gezegd, maar iedereen bij Feye noord houdt rekening met een nieuwe nederlaag. Algemeen direc teur Eric Gudde benadrukte zater dag na de wedstrijd tegen De Graafschap dat de positie van de geplaagde trainer niet ter discussie staat. Zo'n beetje iedereen bij Feye noord vindt dat de rust bewaard moet worden. Die rust wordt iets te veel bewaard, het is immers vijf voor twaalf Dat wil niet zeggen dat Been meteen op straat gezet moet worden. Maar een sterke man naast hem zou geen kwaad kunnen. Laat Been samen met Willem van Hanegem het seizoen afmaken. Wordt het dit seizoen nog rustig bij Feyenoord? Daar lijkt het niet op. De club mist iemand die de regie in handen heeft. Vroeger was dat voorzitter Jorien van den Herik, maar sinds zijn vertrek is er een grote leegte in Rotterdam achtergebleven. In de winterstop was het relatief rus tig bij de club, maar een paar da gen voor de hervatting van de competitie barstte de bom. Een zeer slecht moment. Onderlinge ruzietjes kun je beter bij het begin van de winterstop uitvechten dan aan het eind. Nu heeft hetpok z'n weerslag op het team. Mario Been was meer bezig met het blussen van allerlei binnenbranden dan dat hij zich optimaal kon voorbe reiden op de Klassieker tegen Ajax en het duel met De Graafschap. Martin van Geel is benaderd als op volger van Leo Beenhakker. Is hij de juiste man op de juiste plaats? Dat zijn naam genoemd wordt is behoorlijk verrassend. De oud-technisch directeur van Ajax past op het eerste gezicht totaal niet bij Feyenoord. Van Geel is de man van mooie woorden en mooie pakken. Bij Feyenoord past meer iemand van weinig woorden en de mouwen opstropen. Boven dien blijkt uit reacties op verschil lende internetforums dat de sup porters niks van Van Geel moeten hebben. Vooral het feit dat hij een Ajax-verleden heeft spreekt niet in zijn voordeel. ning: „De sfeer in het elftal was echt slecht in het begin. Iedereen dacht dat hij goed was." Van der Sluis: „Die sfeer moest dus op or de komen. Daar hebben we hard aan gewerkt op de trainingen." De Keuning: „De jongens die er nu staan, kennen hun mogelijkheden. Sommigen zijn spelers die nor maal niet in het eerste waren geko men, maar er puur op mentaliteit in staan." Met dat vuur wil Dauwendaele het seizoen afmaken. De Keuning: „Clubs denken over ons al snel: O, dat ploegje heeft nog maar nul punten, dat wordt een makkie. Nou, dan kunnen ze het nog lastig krijgen. Kijk maar naar Alblasser- dam." Christian Kiala redt de eer voor Dauwendaele na een uitglijder van de doelman van Alblasser- dam. Het is de vijfde goal van Dauwendaele deze competitie. Kiala is meteen clubtopscorer met Davy Ernest, Bram de Jong, Jasper Leuvelink en Peter van Gorsel. In het laatste kwartier is René de Nooijer de vervanger van Jasper Leuvelink, die zijn aanvoerdersband meteen door geeft aan De Nooijer. Toen Zeeland nog profvoetbal had, Hoek tweedeklasser was en Dauwendaele in de afdeling speel de, was René de Nooijer er al bij. Hij groeide op in de periode dat Marcel Astroh en Edwin Leonhart een gevreesd span vormden in het Zeeuwse amateurvoetbal en de Middelburgse wijk Dauwendaele provinciebreed bekendheid gaven. De Nooijer vierde tal van promo ties met Dauwendaele en groeide mee van de afdeling naar de eerste klasse, zonder overigens ooit kam pioen te worden. „Soms denk ik wel 's: je bent lomp geweest dat je vorig seizoen geen afscheid hebt genomen met promotie", zegt de inmiddels 38-ja- rige De Nooijer. „Dan had ik al die rottigheid niet hoeven meemaken. We wisten van tevoren dat het moeilijk zou worden. Zeker omdat Gert-)an van Leiden en Jordy Si- nay naar Goes vertrokken kwa men kwaliteit tekort. Maar dat er vervolgens zomaar spelers stopten, zo zit ik niet elkaar. Ik zal nooit weglopen." Het vertrek van Adriaan Nieuwen- huijse als trainer - na één competi tiewedstrijd - was voor De Nooijer het dieptepunt. „Hij is gewoon een goede trainer, maar het ging niet met die gasten. We stonden met elf man in het veld, maar twee deden gewoon niks. Die von den dat ze boven de groep ston den. Davy Ernest was ook gestopt, maar hij wil het nu weer probe ren. Gelukkig maar, want als hij wil, kan die jongen zó goed voet ballen." De Nooijer gaat nu weer met ple zier naar de trainingen en de wed-' strijden. Hij beseft wel dat het ima go van Dauwendaele een deuk heeft opgelopen. De afgelopen ja ren kon de club goede sier maken met zijn jeugdige talenten en zijn aantrekkelijke spel, maar een half jaar eerste klasse heeft het imago geschaad. „Het is nu rustig binnen het team en we proberen weer iets op te bouwen. Volgend jaar wordt Paul Telussa trainer en dat is toch ook iemand met aanzien naar bui ten." Hoeveel punten gaat Dauwendaele dit seizoen eigenlijk nog pakken? Willem de Keuning: „Een stuk of vier. We gaan in elk geval nog pun ten pakken." René de Nooijer: „Ik heb niet de illusie dat we de nacompetitie nog halen, maar een stuk of vier, vijf punten halen we wel." Koen Meyers: „Als het meezit, winnen we nog wel één of twee keer. Als we maar van de nul afko men." Rudy Boogert Karakteristiek Dauwendaele-Alblasserdam 1-3 (0-1). 23. Dennis Herremans 0-1 (strafschop), 51. Ahmut Kuyucu 0-2, 61.Johan de Vries 0-3, 68. Christian Kiala 1-3. Scheidsrechter: A.H. van Drunen (Papendrecht). Ce- Ie kaart: Marinello Titaley, Bram de Jong (Dauwendaele), Ahmut Kuyu cu (Alblasserdam). Aantal toeschou wers: 90. Of de fans van United mij uitschelden? Nee, ze houden me aan op straat en zeggen: Mario, kom bij ons spelen. Maar ik droom ervan om Manchester United te verslaan, omdat ik weet hoe belangrijk dat voor onze supporters is." Manchester City-aanvaller Mario Balotelli in Extra Time. „Ik geniet er enorm van dat ik nu dit hoge niveau nog haal. Dat maakt het misschien een beetje dubbel om te stoppen. Maar ik weet zeker dat ik het volgend jaar zeker niet zo goed zal doen als nu. Het is mooi geweest. Ik kan er zelfs wel een beetje naar uitkij ken dat ik na dit seizoen stop." Schaatser Jan Bos over zijn afscheid als schaatser in NRC-Next. „Ik ben een echte Feyenoorder, ik begrijp wat de supporters nu voe len en meemaken. Maar we moeten door met z'n allen. Alleen door keihard te knokken kunnen we hier uit komen." Mario Been voor de camera's van Eredivisie Live. „Ik had voor rust de indruk dat ik naar een schilderij zat te kijken. Zo weinig beweging zat er in ons elftal." Excelsior-trainer Alex Pastoor in het AD over de gewon nen oefenwedstrijd tegen SC Heerenveen. „Bobby Robson zei altijd tegen een speler die het kopje liet han gen: Het gras is altijd groen, je mag nog twee dagen naar beneden blijven kijken, het zal altijd groen blijven. Die ingesteldheid wil ik ook overdragen." Oud-PSV'er Luc Nilis in de Belgische krant De Morgen. „Luister naar Sjarapova en Azarenka: die schreeuwen de vogels van het dak. Dat kóst alleen maar energie. Die harde kreunsters verliezen niet voor niets vaak de lange rally's." Oud-tennisser en coach John van Lottum in De Pers over speelsters die veel lawaai maken op de baan. „Eerlijk gezegd heb ik schaken nooit als topsport beschouwd, en poker zeker niet. Topsport associeer ik met een fysiek aspect, scha ken is een mentale oefening." Topschaker Loek van Wely in NUsport innen geven. Koploper Alblasserdam heeft 0-3 gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69