sport 133 waarmaken Problemen voor Serooskerke en De Noormannen nemen toe Patrijzen-Jong Ambon gestaakt Veere is de beste van de rest in 3A maandag 24 januari 2011 'De gemeente Schouwen- Duiveland moet zich doodschamen met zo'n veld' Marco Groeneveld, trainer Arnemuiden door Koen de Vries OOSTERLAND - Arnemuiden heeft niet lang kunnen genieten van de status van koploper. Een week na dat de ploeg zich bovenaan de ranglijst van de tweede klasse meldde, werd hij door Duiveland behoorlijk afgedroogd: 5-0. Hoewel trainer Marco Groeneveld zich er niet achter wilde verschui len, trad Arnemuiden zaterdag ge havend aan. Het elftal werd afgelo pen week getroffen door een griep- golf Topscorer Marinus Baas meld de zich zaterdagmorgen ziek af, ter wijl Marc van Haneghem, Leon van Belzen II, Jesper Poortvliet en nog enkele spelers allesbehalve fit naar Schouwen-Duiveland afreis den. Van Haneghem hield het tot de rust vol, Van Belzen II kon pas in de tweede helft in actie komen. Arnemuiden speelde nooit met de flair van een koploper, maar kwam voor rust slechts een paar keer in gevaar. Bij de eerste de bes te mogelijkheid kwam Duiveland op voorsprong. Marcel Zwager ver zond in de 38e minuut van de flank een strakke voorzet. Die kwam op het hoofd van de voor zijn tegenstander komende Den- nie le Comte, waarna de bal als een granaat tegen de touwen sloeg: 1-0. In de laatste vijf minuten van de eerste helft beleefde Arnemuiden verreweg zijn beste periode. De ploeg had toen pech dat Duive- land-doelman Leon Weeda enkele schitterende reddingen verrichtte. De voormalige GPC'er die na een zware hersenschudding pas zijn eerste competitiewedstrijd speel de, tikte eerst een inzet van Leon van Belzen uit de kruising en ran selde daarna een kopbal van Mare van Haneghem uit zijn doel. Bo vendien had Arnemuiden pech dat de goed fluitende scheidsrech ter Bos niet zag dat Van Haneg hem binnen de zestien in kansrij ke positie werd vastgehouden. Na rust was alles anders. Arnemui den had zichtbaar last van het abo minabel slechte veld en stapelde fout op fout. „Dit was dik onder de maat", concludeerde Marco Groeneveld. „We konden de bal niet in de ploeg houden, er was te weinig aansluiting, we maakten verkeerde keuzes en de tweede bal was bijna nooit voor ons", waren enkele van zijn kritiekpunten. Duiveland profiteerde van verschil lende flaters. )oab Ventevogel, Mar vin Meerman en Jasper Pruijssers gingen bij verschillende treffers be hoorlijk in de fout. Bovendien mis te Barry Steenpoorte nog een straf schop. Bij 5-0 deed Jesper Poort vliet dat namens Arnemuiden ook. Groeneveld ging er niet zwaar onder gebukt. Arnemuiden had vorig seizoen rond deze tijd elf punten uit dertien wedstrijden, nu heeft de ploeg er 23. Geen re den tot paniek dus. In de tweede klasse kan de grote winnaar van het ene weekeinde zomaar de gro te verliezer van het volgende week einde zijn. „Dit is een hotseknotse- begionaklasse", heeft Groeneveld ervaren. „Je ziet elke keer weer bi zarre uitslagen, ledereen kan van iedereen winnen. Wie in deze klas se kampioen wordt, ik zou het echt niet weten." Duiveland-Arnemuiden 5-0 (1-0): 38. Dennie le Comte 1-0, 59. Ronald Zwa ger 2-0, 70. Wilmar van der Sande 3-0, 81Wesley Goud 4-0, 85. Barry Steen poorte 5-0. Bijzonderheden: Barry Steenpoorte (Duiveland) en Jesper Poortvliet (Arnemkuiden) missen een strafschop. Gele kaart: Rudi Koster (Duiveland), Maikel Moerings en Jesper Poortvliet (beiden Arnemuiden). Scheidsrechter C.W. Bos (Vlissingen). Aantal toeschouwers: 200. door Tom Vennink MIDDELBURG - De nieuwe koploper in de zaterdag tweede klasse heet WC. De Brabanders versloegen De Noormannen probleemloos met 4-1. Ook Dinteloord glipte dankzij een nipte overwinning op Serooskerke (0-1) langs Arnemui den, dat tot dit weekeinde de rang lijst aanvoerde. Nieuwdorp deed goede zaken door naaste concur rent DFC met 2-1 aan de kant te zetten. Serooskerke-Dinteloord 0-1: Serooskerke was dichtbij een stunt. De hekkensluiter deed wei nig onder voor Dinteloord, dat tweede staat. De Brabanders trok ken aan het eind van de rit voor deel uit een vroegtijdig benutte vrije trap van Jacco de Gast. Gedu rende de rest van de wedstrijd was Serooskerke namelijk de betere ploeg. De Walchenaren verzuim den echter te profiteren van de druk op de tegenstander. Daar naast zorgden gevaarlijke counters van Dinteloordse zijde dat de bat- door Jos van Belzen MIDDELBURG - De wedstrijd tussen Patrijzen en Jong Ambon in de vierde klasse A van het zondag voetbal werd gisteren bij een o-o-stand gestaakt na enkele op stootjes. Na de 0-3-thuisnederlaag tegen koploper RIA W is Walche ren de hekkensluiter in deze klas se. Het deelt deze positie met Bres- kens dat op eigen veld met 0-2 ver loor van Hontenisse. Patrijzen-Jong Ambon 0-0: Een sterke start van de thuisploeg lever de mogelijkheden op voor Edwin Capello en Mario Mulder die ech ter niet tot scoren kwamen. Gaan deweg de eerste helft namen de Middelburgers het initiatief over, echter zonder dat dit veel kansen opleverde. Na twintig minuten in de tweede helft was er een op- terij gestaag leeg liep bij de thuis ploeg. Nieuwdorp-DFC 2-1: Ferhan To- pal maakte een eind aan een tam me beginfase. Zijn uithaal kaatste terug van de lat en belandde voor de voeten van lanick van As, die 1-0 binnentikte. Het thuispubliek juichte een kwartier voor tijd voor een tweede goal van Van As. De ar biter had echter voor een hands bal gefloten en legde de bal op de stip, van waar Niels Mulder alsnog voor 2-0 tekende. DFC scoorde nog via Davut'Sahan, maar kwam niet verder. Zwaluwe-SSV'65 1-1: SSV begon sterk aan het nieuwe kalenderjaar. Zwaluwe werd vanaf het eerste fluitsignaal met de rug tegen de muur gezet, met als gevolg een voorsprong voor SSV via Christi- aan Boon. Kansen op 0-2 liet de ploeg onbenut, waarna Zwaluwe terugkwam via Arnold Loomeijer. SSV kwam goed weg doordat Loomeijer en consorten niet vaker gebruik maakten van uitgelezen mogelijkheden. stootje na een overtreding van een Patrijzenspeler op Martin Waisa- py. De gemoederen liepen hierna zo hoog op dat scheidsrechter Ha- rinck besloot de wedstrijd direct definitief te staken. Walcheren-RIA W 0-3: Anders dan de uitslag doet vermoeden wa ren de beste kansen vooral in de eerste helft voor de thuisploeg, maar zelfs vanaf elfmeter wist Paul Bunnik niet tot scoren te komen. Op slag van rust raakte Salim Ha- midi de bal uit een vrije trap nog net voldoende met het hoofd om de Walcheren-doelman te passe- 'ren: 0-1 halverwege. De tweede helft bracht tot tweemaal toe een speler van de thuisploeg oog in oog met doelman Jeffrey Wuytack, zonder dat dit iets opleverde. De- rek de Booij verdubbelde in de 79e minuut de voorsprong (0-2), waar- AZW-Oostkapelle 1-1: De amuse mentswaarde van de wedstrijd hield niet over. AZW en Oostka- pelle hadden elkaar in de tang en ploeterden op het middenveld, dat in geringe opwinding aan de zij lijn resulteerde. Een voorzet van Wouter Boeije belandde op het hoofd van Gert-Jan Kolijn, die de hoge bal in de goal kopte: 1-0. Tien minuten voor tijd scoorde Frank Dekker namens Oostkapelle zodat het matte duel in 1-1 eindigde. WC'68-De Noormannen 4-1: De Noormannen hebben de competi tie hervat met een nederlaag. Het elftal uit Westkapelle werd afge troefd door WC, dat dankzij deze winst de koppositie heroverde. Bart Vane schoot tweemaal raak binnen een halfuur. Vlak voor rust bracht Mark Minderhoud de Noor mannen terug in de wedstrijd. Maar na de pauze was WC weer de baas. Na twee doelpunten van Ramon Suijkerbuijk, waarvan één uit een strafschop, was 4-1 de eind stand van een attractieve wed strijd. na Ali Eryütük kort voor tijd vanaf de stip de eindstand op 0-3 bepaal de. Oostburg-Clinge 0-0. Biervliet-Steen 0-1 (0-1). Sander van Remortele 0-1. Breskens-Hontenisse 0-2 (0-2). Titia- no Staes 0-1 en 0-2. Sluiskil-Robur 2-2 (0-0). Ouassim Ha- moudi 0-1, Nicky Scholten 0-2, Sheg- bert van Uijtrecht 1-2, Aides Valdo 2-2. Vierde klasse B. Luctor'88-ODIO 0-0 (0-0). Bij de af trap ontbraken bij de thuisploeg drie basisspelers. Eén daarvan, Ser ge de Blaaij, zou na blessureleed weer zijn opwachting maken maar brak eerder deze week zijn arm op meerdere plaatsen en is dus voorlo pig uitgeschakeld. In de wedstrijd golfde het spel op en neer, maar meer dan enkele kansjes voor bei den leverde dit niet op. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal won Veere de Walcherse derby tegen Nieuwland met 2-1. Veere staat na de zege vijfde. De Meeuwen, dat met 2-1 won van Heinkenszand, staat vijf punten boven Veere. VCK, dat derde staat, klopte Spui met 4-1 en Domburg verloor met dezelfde cijfers van SKNWK. Veere - Nieuwland 2-1: Veere was blij met de 2-1, want gezien het spelbeeld had een gelijkspel logi scher geweest. Al na twee minu ten schoot Ricardo Telussa Veere naar de 1-0. Tien minuten na rust kopte Comé van Belzen Nieuw land naar 1-1. Daarna voorkwam Veere-doelman René Bil een Nieuwlandse voorsprong. Invaller René-Michel Gerritsen bleek in de 90e minuut het goudhaantje voor de thuisploeg, want hij bezorgde zijn ploeg de volle winst. Domburg - SKNWK 1 -4: Een ge havend Domburg was voetballend niet minder. Voor rust werd er niet gescoord. Wilco de Valk kopte SKNWK in de 47e minuut naar de 0-1, maar met een afstandschot zorgde Patrick Kodde na 68 minu ten voor de gelijkmaker. SKNWK toonde daarna veerkracht. De ploeg richtte zich op en vocht voor de drie punten. Robert Pad mos werd met drie treffers op rij, in de 82e, 87e en 89e minuut, de grote man. VCK - Spui 4-1: Alle doelpunten vielen na rust. Spui kwam in de 50e minuut door een eigen doel punt van Erik Damen op een o-i-voorsprong. De Zeeuws-Vlaam- se ploeg bleek een lastig te bespe len ploeg en niets leek er op dat VCK de overwinning nog zou bin nenslepen. In de 66e minuut kop te Marcel Corbijn een vrije trap van Bouwen Legemate binnen en direct kantelde de wedstrijd. Lege- mate schoot twaalf minuten voor tijd de 2-1 binnen. Daarna eisten twee 17-jarigen de hoofdrol voor zich op. Op aange ven van Richard Dek scoorde Jesse van der Meulen. Het slotakkoord kwam, op aangeven van Stefan Wielemaker, van Erik Goudt. De Meeuwen - Heinkenszand 2-1: Na achttien minuten schoot Maarten Griep namens de bezoe kers - via doelman Dennie Oosse - een strafschop op de paal. Nog voor rust gleed de attente George Lankhaar uit een voorzet De Meeu wen naar 1-0. In de 65e minuut werkte Maarten Brasser op aange ven van Vincenzo Lorello de 2-0 binnen. In blessuretijd scoorde Martij n Simonse nog wel tegen, maar verder kwam Heinkenszand niet. Yerseke - Kapelle 4-1 (3-1). Rody Bak ker 1 -0, Eleo de Schipper 2-0, Marco den Deurwaarder 2-1, Rody Bakker 3-1, Arjen de Koeijer 4-1. DFS - Colijnsplaatse Boys 5-1 (1-1). Pascal Hoogerheide 0-1, Vincent Bak ker 1-1, Pieter de Munnik 2-1, Lennart Ricardo Telussa zet Veere op voorsprong. Padmos 3-1 en 4-1, Patrick Verboom 5-1. Derde klasse B. Krabbendijke-The Gunners 0-1 (0-1): Herman Stuiver 0-1 Seolto-Noad'67 0-2 (0-1): Frank den Engelsman 0-1, Stefan van der Peet foto Lex de Meester 0-2. Tholense Boys-FSV 2-0 (0-0): Niels Hopmans 1-0, Nick de Lang 2-0. Beek Vooruit-Smerdiek 4-0 (1-0): Geert Brusselers 1-0, Arno Gabriëls 2-0, Johan Gabriëls 3-0, Adriaan Dik- mans 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67