nu aan zware reeks verder weg na nederlaag sport 131 Kloetinge maakt verkeerde keuzes na I VC Vlissingen kan na zege omhoog kijken Concurrentie pakt wel drie punten maandag 24 januari 2011 Hardlopers houden van discussiëren www.pzc.nl/weblogkustmarathon Hekkensluiter ARC won zaterdag met 2-0 van Katwijk en naderde Hoek tot op drie punten. Sparta Nijkerk won verrassend met 0-1 bij IJsselmeervogels en heeft nu net als Hoek zeventien punten. FC Lisse haalde op eigen veld uit te gen SC Cenemuiden (5-0) en kwam óók op zeventien punten. Onderin verloor alleen CSV Apeldoorn, met liefst 8-2 bij koploper Rijnsburgse Boys. door Barry van der Hooft HOEK - Op een dinsdagavond, eind augustus 2010, maakte Nick de Jong zijn eerste en voorlopig enige twee treffers voor Hoek. De Noord-Hollander bezorgde zijn nieuwe ploeg destijds een 2-1-over- winning op Capelle, leek een toe gevoegde waarde voor de topklas- ser te worden, maar zakte daarna ver weg. Zaterdag mocht hij tien minuten voor tijd als invaller ko men opdraven en leek hij zes mi nuten later opnieuw de gevierde man te worden tegen Capelle. De Jong werd op maat aange speeld door Ferry Alfons, mocht met links aanleggen, maar mikte in het net van de ballenvanger. „Die bal stuitte net op toen ik schoot", keek De Jong na afloop zuur. De aanvaller is geen echte kil ler, maar hoefde zichzelf weinig te verwijten. Want vóór zijn entree had Hoek ook alweer een aantal kansen gehad die volgens het in middels bekende recept niet benut werden. Dat had soms met pech te maken, maar in veel gevallen toch vooral met een gebrek aan kwaliteit. „Een punt tegen Capelle is niet slecht", zei Alfons na afloop. „Maar het was weer een wedstrijd die je had kunnen winnen. Iedereen weet nu ook wel waardoor dat niet lukt. Volgens mij hebben we vandaag weer genoeg kansen gehad, maar we benutten ze niet," De bijna 34-jarige Alfons behoor de net als een week eerder tegen Sparta Nijkerk tot de beste spelers op het veld. De middenvelder was overal te vinden, raakte zoals altijd niet in paniek aan de bal, maar er gerde zich af en toe ook aan het ge brek aan inzicht bij medespelers. Met de bal aan de voet wilde hij na rust Mille Mendes de diepte in sturen. 'Go, go', riep Alfons, maar de kleine Braziliaan bleef onbegrij pend aan de zijlijn staan. „Het is een goed ventje hoor", zei Alfons over Mendes. „Hij moet alleen nog veel leren, vooral op tactisch ge bied. En hij wil nog altijd veel te vaak voor de actie gaan. Even op eigen helft twee man door de be nen spelen.... Dat kan dus niet, dat moet hij afleren." Mendes had zaterdag na vijf minu ten al de 1-0 op zijn voet, maar schoot wild en hard over. Nadat Stijn Mahieu daarna ook had ver zuimd de 1-0 op het bord te zet ten, stond Mendes aan de basis van de 0-1. Na een afgeslagen cor ner lag de bal voor zijn goede rech ter, maar besloot hij nog één keer te kappen. Balverlies leidde een snelle Capelle-counter in en nog geen vijftien seconden nadat Men des de bal aan zijn voet had, lag die achter de kansloze Jörg van Nieuwenhuijzen: 0-1. 1 1 HOEK CAPELLE 8 Van Nieuwenhuijzen Van der Burg Koné Tol 89.Delbeke Adelmund Van Nieuwstadt Molendijk Siereveld Koppelaar De Loof Visser Mendes Bosscha 80. De Jong Rothman Dildick Vermunt Alfons Van Guldener Schot Richard Mahieu 69. Pattinama Roussel Doelpunten 26. Visser 0-134. Dildick 1 -1 Kaarten Capelle: Tol Scheidsrechter M. van der Roest (Alkmaar) Aantal toeschouwers 700 Hoek ontsnapte minuten later aan een tweede tegentreffer, om ver volgens met een knappe goal langs zij te komen. Dwayne Dildick com bineerde op de rand van het straf schopgebied met Mendes en schoot de bal knap binnen (1-1). Meteen na rust, één minuut en acht seconden om precies te zijn, miste de verder onzichtbare Céd- ric Roussel de kans op 2-1. Daarna golfde het spel op en neer, lag het middenveld vaak helemaal open, raakte Gertjan Rothman (Capelle) de lat en pegelde De Jong de bal hard naast. De teller van Hoek bleef daardoor op slechts vier ze ges staan. „Ik moet mijn verdedi gers een compliment geven", zei trainer Gaby Demanet. „Capelle is een ploeg met veel lengte, maar we zijn niet echt in de problemen geweest. Aan de andere kant laten we ook weer een paar goede kan sen liggen. Ik zie progressie en dat kunnen we ook gebruiken. Want we staan aan het begin van een zware reeks." Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij Spakenburg, daarna volgen duels met IJsselmeervogels, Katwijk, Rijnsburgse Boys, SC Ge- nemuiden, Flevo Boys en Excel- sior'31. Die serie resulteerde voor de winterstop in één gelijkspel en zes nederlagen op rij. Alfons: „Toch gaan wij het wel red den. Vooral in de laatste zeven wedstrijden gaat het er denk ik voor ons op aankomen." Morgen speelt Hoek het bekerduel met Rijsoord 2. Een aantal spelers krijgt rust en Demanet hoopt de twee nieuwe Belgen Sam Devinck en Kim van Brabander dan speel tijd te kunnen geven. Tegen Capel le waren ze nog niet speelgerech tigd. „Devinck is een goede voet baller en ik vind die Kim echt een versterking", zei Alfons. „We kun nen hem ook goed gebruiken. Dat hebben we vandaag tegen Capelle" weer gezien." door Jan Dagevos NIEUW-LEKKERLAND - De blessure tijd was al aangebroken toen Kloe tinge zaterdag in de uitwedstrijd te gen Nieuw-Lekkerland via een vrije trap nog de mogelijkheid kreeg het onheil af te wenden. Bijna alle spelers trokken naar vo ren in afwachting van een hoge bal in de doelmond. Linksback Maarten van Rosevelt besloot ech ter anders en ranselde de bal in eens op het doel, met alle gevol gen vandien. De bal zeilde over. Weg kans, weg gelijkspel. Het moment was illustratief voor de weinig gelukkige middag die Kloetinge beleefde. De Bevelandse hoofdklasser maakte op cruciale momenten de verkeerde keuzes en kreeg hiervoor een zware rekening gepresenteerd. Hoewel de tegen stander over negentig minuten niet beter was geweest, keerde Kloetinge met een 1-0-nederIaag door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De voetballers van zondag-eersteklasser Vlissingen hebben gisteren drie punten uit Brabant meegenomen. Best Voor uit werd met 2-0 verslagen. Vol gens Vlissingen-trainer Roy Hen driksen leverden zijn jongens een fantastische teamprestatie. De wedstrijd begon een halfuur la ter, omdat Vlissingen-grensrechter Johan le Conté onwel werd in de bus. „Een heel vervelend moment voor het gehele team. Er moest een ambulance aan te pas komen en Danny werd naar het zieken huis gebracht. Gelukkig maakt hij het naar omstandigheden goed", zei Hendriksen. Vlissingen heerste tegen Best Voor uit vanaf de eerste minuut. „We hadden het spel in handen", aldus Hendriksen. „De 0-1 kon daarom huiswaarts. „Eén lullig moment wordt ons fataal", mokte Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen. De eni ge goal kwam voort uit een in schattingsfout in het centrum van de defensie. Nadat Kloetinge zich in de zeventigste minuut op rechts liet uitspelen, hapten Arjan van der Smissen en Michel Maaskant veel te snel toe, waarna Ruben Mu- noz plots oog in oog kwam te staan met doelman laco van der Schee. De middenvelder schoof de bal beheerst langs de keeper: 1-0. „Elke ploeg die hier komt, heeft het moeilijk", stelde Cees Hout epen. „We kwamen in de tweede helft power tekort, maar toch had den wij niet hoeven te verliezen." Nieuw Lekkerland-Kloetinge 1-0 (0-0). 70. Ruben Munoz. Scheidsrech ter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: André Hol, Jelle Baan, Damiën Muller (allen Nieuw-Lekkerland), Michel Maas kant en Maarten van Rosevelt (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. ook niet uitblijven." Halverwege de eerste helft viel de verdiende treffer. Uit een ingooi kopte Tho mas Ragut de bal door naar Jona than Constancia die Sinan Coban vrij voor de keeper zette en die rondde koeltjes af „De tweede helft waren we zelfs nog beter. We creëerden denk ik wel vier keer een één-tegen-één situatie. In de laatste minuut counter je dan nog via Khalid (El Hattach) naar een bevrijdende tweede treffer", vertel de een trotste Hendriksen. Door de overwinning stijgt Vlissingen naar de vijfde plek in de zondag eerste klasse. Best Vooruit - VC Vlissingen 0-2 (0-1). 23. Sinan Coban 0-1, 90. Khalid El Hattach 0-2. Scheidsrechter: M.A. van Berkel (Son en Breugel). Gele kaart: Björn Langeveld en Randy de Dreu (beiden Vlissingen). Aantal toe schouwers: 200. volledig na een prima voorzet van Len Eversdijk. Er volgde een slordige fase waarin beide ploegen moeite hadden om met goed positiespel tot kansen te komen. Toch was het Joey van der Zweep die na een klein half uur de score opende. Na een goede combinatie tussen Besar Xhoxhaj en Len Eversdijk kwam de bal wat fortuinlijk voor zijn voeten. Hij twijfelde echter geen moment en schoot in de korte hoek knap bin nen: ï-o. Lang kon er niet van de voorsprong genoten worden, want twee minuten later had Geldrop de schade alweer hersteld. Nadat Alfaro Pentury zijn keeper in de problemen bracht door de bal te kort terug te spelen was het aanval ler Tugberk Yildirim die kans zag de bal te veroveren en zö de gelijk maker kon scoren. Niet veel later was het opnieuw raak voor Geldrop. Met een ge plaatste vrije trap langs de muur was het Wesley Plugers die zijn ploeg op voorsprong zette. Twee minuten later leek Geldrop de wedstrijd te beslissen nadat Yor- dy Nijland een overtreding beging in zijn eigen strafschopgebied en de bal op de stip werd gelegd. Tot grote opluchting van RCS stopte Lorenzo van Tryp de bal en hield zo zijn ploeg in de wedstrijd. Tot aan de rust was het alleen Steven Visser die nog een keer gevaarlijk werd, maar zijn schot werd van de lijn gehaald. De tweede helft was ronduit slecht te noemen. RCS had wel meer balbezit maar kon dat niet omzetten in grote kansen. Dat leid de tot frustraties waardoor er on nodig veel gele kaarten werden geïncasseerd. De overtuiging ont brak bij RCS en het was twintig minuten voor tijd dan ook Geldrop aanvaller Wesley Plugers die de wedstrijd besliste. Hij schoot simpel zijn tweede van de middag binnen waardoor de wed strijd beslist was. Uiteindelijk zorgde invaller Brian Vermeer voor het slotakkoord. „We creëren helaas te weinig kan sen en ik hoop dat wanneer aanval ler Kjell van der Haeghen mag gaan spelen dat hij de kansen die we krijgen gaat benuttend zei RCS-trainer Michel Leonhart na af loop. RCS-Geldrop: 1-4 (1-2). 28. Joey van der Zweèp 1-0, 30. Tugberk Yildirim 1-1, 35. Wesley Plugers 1-2, 71. We sley Plugers 1-3, 90+2. Brian Vermeer 1-4. Scheidsrechter: S. Berben ('s Gra venmoer). Gele kaarten: Steven Visser, Lorenzo de Groot, Besar Xhoxhaj, Al faro Pentury, Luke Eversdijk (RCS), Ser- can Ozcan, Tugberk Yildirim (Geldrop). Aantal toeschouwers: 100. Bijzonder heid: Sercan Ozcan (Geldrop) mist straf schop. Joey van der Zweep schiet RCS op voorsprong. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65