281 sport Stefan Groothuis speelbal van Roddick eerste topper Jean Paul de Bruijn bij mannen die strandt schrijft drie titels bij WK SPRINT De discussie over de omstreden dr. Bibberregel laait weer op. Stefan Groothuis wordt gediskwalificeerd, maar dat wordt later teruggedraaid. Anish Ciri herstelt zich van nederlagen Cameron Meyer wint Tour Down Under Van Calker wordt weer zeventiende Eric van der Vleuten mist zege in CP net Cornelissen wint ook in Amsterdam maandag 24 januari 2011 Shani Davis stond voor de derde keer op het podium bij een WK sprint In 2009 won hij, in 2007 en dit jaar werd hij derde. Tumult achter de schermen. Stefan Groothuis is gediskwalificeerd, maar zijn coach Jac Orie (links) en Wopke de Vegt zijn het daar allerminst mee eens. foto Olaf Kraak/ANP WIJK AAN ZEE Anish Girï heeft zich in de achtste ronde van Tata Steel Chess 2011 her steld van de twee nederlagen op rij. Het 16-jarige Rijswijkse schaak talent won gisteren met wit van Wang Hao. De Chinees capituleer de na 42 zetten. Giri is nu terug op een score van 50 procent. De Noor Magnus Carlson heeft na een matige start de weg omhoog duidelijk gevonden. Ditmaal boek te hij een overtuigende zege op de Amerikaanse koploper Hikaru Na- kamura. Deze kreeg aan de leiding gezelschap van Anand. ADELAIDE De Australische wielrenner Came ron Meyer heeft de eerste ritten koers van dit jaar uit de UCI World Tour op zijn naam geschreven. De renner uit de Garmin-ploeg zege vierde in de Tour Down Under. Hij hield zijn leiderspositie vast in de zesde en laatste etappe, een crite rium over 90 kilometer in en rond Adelaide. De Brit Ben Swift (Team Sky) won de slotetappe, die eindig de in een massasprint. Lance Armstrong (39 jaar) reed in Australië zijn laatste internationale wedstrijd. WINTERBERG Bobsleeër Edwin van Calker is gis teren met de viermansbob als ze ventiende geëindigd bij wereldbe kerwedstrijden in het Duitse Win terberg. Hij stuurde de tweemans bob zaterdag ook al naar plaats ze ventien. De wedstrijd gold tevens als Europees kampioenschap. Daar in werd de Nederlandse slee vijf tiende. Van Calker, Cesar Gonzalez, Sybren Jansma en Yannick Greiner stonden na de eerste run nog tien de. In de tweede omloop crashte de bob echter. AMSTERDAM Eric van der Vleuten is de zege in de Grote Prijs van Amsterdam gis teren net misgelopen. De ervaren Brabantse springruiter was in de barrage met zijn WK-paard VDL Groep Utascha SFN niet snel ge noeg voor de eerste prijs van 22.500 euro. Die ging naar de even geroutineerde Brit Michael Whita- ker met GIG Amai. Het verschil op de finishlijn was ruim een halve se conde. Mare Houtzager eindigde met Tamino op 0,13 seconden als derde. AMSTERDAM Adelinde Cornelissen heeft bij Jum ping Amsterdam de wereldbeker wedstrijd in.de dressuur gewon nen. De Drentse kwam met Parzi- val in de kür tot een score van 81,475 procent. De tweede plaats was voor Isabell Werth met Warum Nicht De Duitse kwam tot 80,475. Hans Peter Minderhoud ein digde met IPS Tango op de vijfde plaats. Thamar Zweistra legde gis teravond in de Futuretest beslag op de derde plaats. Met Hexagons Truppa scoorde ze 64,313% door Edward Swier MELBOURNE - De eerste dagen ging in Melbourne alles volgens plan ning, maar inmiddels beginnen in het vrouwentoernooi de verrassin gen elkaar in sneltreinvaart op te volgen. Dit weekeinde sneuvelden onder anderen Samantha Stosur, Victoria Azarenka en Svetlana Koe- znetsova. Bij de mannen legde An dy Roddick het loodje. Roddick was niet opgewassen te gen de Zwitser Stanislas Wawrin- ka. Opmerkelijk genoeg sloeg niet de Amerikaan, maar zijn tegen stander veruit de meeste aces: 9 om 24. Wawrinka noteerde liefst 67 winners, een gigantisch aantal. Roddick, in de vorige ronde nog ontsnapt tegen Robin Haase, was na drie setjes uitgeschakeld: 6-3, 6-4, 6-4. Bij de vrouwen is het wedstrijd schema al aardig door elkaar gehus seld. Samantha Stosur ondervond dat het niet altijd een voordeel is om in eigen land te spelen. De Au stralische bezweek onder de druk. Iedereen dacht dat het mogelijk was dat Melbourne voor het eerst sinds 1978 (Christine O'Niel) een speelster uit Australië als winnares mocht begroeten. De Tsjechische Petra Kvitova dacht daar anders over. De nummer vijf van de plaat singslijst werd op eigen bodem met 7-6 (5), 6-3 verslagen. Redde Stosur, verliezend firialiste op Roland Garros in 2010, het niet, haar tegenstreefster in die eindstrijd zit nog wel in het toer nooi. Dat had echter ook maar zo anders kunnen zijn. Francesca Schiavone bedwong Svetlana Koez- netsova met 6-4,1-6,16-14. De be slissende set duurde exact drie uur. door joop van den Oudenhoven HAARLO - Jean Paul de Bruijn uit Hulst schreef de afgelopen dagen geschiedenis. Hij werd Nederlands kampioen pentatlon, maar hij was ook de beste in de spelsoorten bandstoten en libre. Met name dat laatste kampioenschap (libre) was bijzonder, want dat was de eerste keer in zijn lange en rijke carrière. Omdat de libretitel zo uniek was, koesterde hij die als een kleinood. „Ik ben hier zó blij mee. Nog nooit eerder is het me gelukt, zelfs niet bij de jeugd." Blij was De Bruijn uiteraard ook met zijn titels in de pentatlon, al was dat zijn tweede (eerste 2008), en ook in het bandstoten. „Die in het band stoten vind ik belangrijk. Het is in middels mijn negende, maar het blijft van waarde." De Hulstenaar was trots op zijn prestatie en niet ten onrechte. Als je nationaal kampioen pentatlon wordt, ben je kampioen allround- biljarten, concentratievermogen, geduld, wedstrijdmentaliteit en uit houdingsvermogen. Doe het maar eens na: vier dagen van 's morgens 10.00 uur tot 's avonds 22.00 uur in volle concentratie aan een bil jarttafel bezig zijn, in telkens een andere spelsoort. Gevolgd door een dag van 10.00 uur tot 18.00 uur en een van 10.00 uur tot 16.00 uur. Twee keer moest de Bruijn in de nabeurt een gelijkspel zien af te dwingen. Een keer in het kader 47/2 waarin hij gelijkmaakte met 248 punten en in de slotmatch te gen Dave Christiani met 399 in het libre. Ook het bandstoten was in de finale een gevecht. Met een punt verschil haalde hij het en daarmee ook de overalltitel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62