binnenland 15 drama Senaat wil enquête over gevolgen privatisering Van der Laan: klimaat Amsterdam verhardt Ziekenhuis Amersfoort heeft nog geen stroom maar in deze missie kan ik niet geloven' ONLINE PUBLIEKE VERKOPING TROOSTWIJK maandag 24 januari 2011 54 zetels hebben de drie partijen (WD, CDA en SCP) die waarschijnlijk voor de missie in Kunduz zullen stemmen. Dat zijn er dus 22 te weinig voor een meerderheid. Daarom moeten er nog oppositiepar tijen worden overgehaald. Twijfels over Duitse missie in Kunduz De Duitse Bondsdag stemt komen de vrijdag over de aanwezigheid van Duitse troepen in Afghanistan. Die moeten de Nederlandse missie beschermen, mochten er gevech ten ontstaan. Minister van Defensie Zu Gutten- berg leek de verlenging van de im populaire missie gladjes door het parlement te gaan loodsen. Maar in plaats daarvan zit hij in de verdedi ging. Afgelopen week kwam al naar buiten dat post van soldaten in Afghanistan heimelijk is geo pend. Daarna bleek dat een in de- .cember gesneuvelde soldaat per on geluk door een kameraad is dood geschoten. Vooral de linkse opposi tiepartijen voelen zich hierover ver keerd geïnformeerd. Ze verwijten de minister de ware toedracht te verdoezelen. Zu Guttenberg noemt de beschuldigingen 'infaam'. Bondskanselier Merkel liet weten haar minister te 'vertrouwen en te steunen', maar verwacht ook dat hij snel opheldering verschaft. De kwesties plaatsen de Bundes- wehr opnieuw in een kwaad dag licht. In het verleden zijn er vaker schandalen geweest, onder meer de vernedering van rekruten. De karige informatievoorziening door defensie rondom een omstreden bombardement in Kunduz leidde eind 2009 tot het aftreden van Zu Guttenbergs voorganger. uitslag van een peiling onder de achterban: een grote meerderheid is tegen. „Ik ben goedgelovig", zegt partijlid Fred Janssen. „Maar in de ze missie kan ik niet geloven." Frac tievoorzitter André Rouvoet en Ka merlid Joël Voordewind horen het allemaal aan. De vragen zijn zo kri tisch dat het tweetal al snel in de positie van pleitbezorger voor de missie wordt geduwd. „Ik spreek ook maar de militairen na", ver zucht Voordewind op een gegeven moment als hij weer eens uitlegt hoe de Nederlandse soldaten de politie in de Afghaanse provincie Kunduz gaan opleiden. De agenda's van beide broers pui len uit met afspraken, interviews en optredens. Ben is pas weer in 2012 te boeken, voor dit jaar staan al 165 optredens in de planning. Dean krijgt vandaag een schema met alle plaatsen waar hij gaat zin gen. „Het is ongekend wat we alle maal meemaken. Maar twee win nende broers is ook wel een heel mooi verhaal. Dinsdag bij de huldi ging in Hoorn gaan we waarschijn lijk samen zingen. Super tof" Broertje Jamie wordt er ook bij be trokken. Hij viel af tijdens de blin de auditie van The Voice, maar heeft nu een demo opgenomen. Dean: „Hij is een mix van ons. Hij heeft Ben z'n soul en dat rockach- tige van mij." De twijfels blijven groot. „Wie zijn wij om te denken dat we de pro blemen van Afghanistan kunnen oplossen?", wil een ander lid we ten. „Is de van corruptie beschul digde Afghaanse president Karzai niet een bedreiging voor alles wat we ondernemen?", oppert een an der. „Kan het erop uitdraaien dat we uiteindelijk de sharia daar hel pen te verdedigen?", vraagt weer iemand anders. „We profiteren al zestig jaar van dat bondgenootschap", werpt een partijlid tegen. „Dan moeten we nu ook iets terugdoen." Voorde wind neemt de bijval dankbaar in ontvangst. Bij sommige aanwezi gen overheerst na de ledenraadple ging toch het gevoel dat steun voor de missie bijna onvermijde lijk is. „De fractieleden zitten in het NAVO-schuitje", zegt Janssen. In het vorige kabinet was de partij nog bereid om een missie naar Uruzgan te sturen. Dat maakt het moeilijk tegen een beperkte 'trai ningsmissie' in Kunduz te stem men. De Christenunie steunde ook de motie die ten grondslag ligt aan het huidige voorstel. Partij leider Rouvoet laat doorscheme ren dat 'nee' stemmen niet eenvou dig zal zijn. DEN HAAG - De Eerste Kamerfrac ties van PvdA, SP en de Christen- Unie willen een parlementaire en quête naar twintig jaar privatise ring. Het zou voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis zijn dat de Senaat een parlementaire en quête houdt. De Eerste Kamer heeft dat recht al sinds 1887, maar heeft het nooit gebruikt. Volgens fractievoorzitter Egbert Schuurman van de Christenunie is er goede kans dat hij volgende week een ruime meerderheid van de Senaat achter de plannen krijgt. „Er is veel onvrede bij de burgers over de privatisering van publieke diensten. De Eerste Kamer heeft al AMSTERDAM - Amsterdam is de laatste jaren 'harder en grimmiger' geworden. Dat zei burgemeester Eberhard van der Laan gisteren in de Rode Hoed in Amsterdam. Tij dens de publieke bijeenkomst 'Volkskrant op zondag' sprak hij over het eerste halfjaar als burge meester van de hoofdstad. Het aantal strafbare feiten neemt af, maar de gewelddadigheid neemt toe, aldus Van der Laan. „Ik denk dat je er dus juist meer last van hebt", zei de burgemeester. Hij maakt zich zorgen over het wa penbezit en jongeren die uit groeien van straatcriminelen tot ge harde overvallers. Het gaat volgens Van der Laan om een groep van zeshonderd jongens die- de laatste vijf jaar 15.000 keer zijn aangehouden. „Dat is 25 aan houdingen per persoon." De Amsterdamse politie heeft 250 rechercheurs vrijgemaakt om die criminelen van de straat te halen. „Alle jongens staan op een lijst en die gaan we afwerken." Ook na hun arrestatie moeten ze begelei ding krijgen, aldus de burgemees ter. „In detentie moet de psychi sche problematiek beter worden aangepakt." Als ze weer op straat staan, moe ten ze bijvoorbeeld stageplekken krijgen. „Verder moeten leerplicht ambtenaren erop letten dat de broertjes van deze jongens ze niet na-apen, maar gewoon hun huis werk maken." De inzet van de rechercheurs bete kent wel een aanslag op de capaci teit van het politiekorps. Van der Laan: „Een aantal wijkbureaus zal 's nachts dicht moeten en enkele evenementen die commercieel zijn, geven we terug aan de organi satoren." De burgemeester zei Amsterdam 'in overwegend goede toestand' te hebben aangetroffen toen hij aan trad. In de internationale econo mie staat de hoofdstad er goed voor en ook de Noord-Zuidlijn zal op tijd klaar zijn, verzekerde Van der Laan. Hij zei dat alle Amsterdammers de kans moeten krijgen een kijkje te nemen in de tunnels die voor de nieuwe metrolijn worden gegra ven, voordat de Noord-Zuidlijn gaat rijden. AMERSFOORT - Het Meander Me disch Centrum kan de 138 patiën ten die zaterdagavond en de nacht erop zijn geëvacueerd uit zieken huis de Lichtenberg in Amersfoort nog niet vertellen wanneer het zie kenhuis weer open kan. Coördinator van het calamiteiten team en lid van de raad van be stuur Marijke van den Berg heeft dat gistermiddag gezegd op een persconferentie. Het ziekenhuis sloot de deuren omdat het slechts op een nood- stroomvoorziening kon draaien. Vrijdag woedde er brand in een transformatorhuisje van het zie kenhuis. Het stof en het schuim die toen bij het blussen zijn ge bruikt, hebben volgens Van den Berg de elektriciteitskasten aange tast, waardoor zaterdagmiddag kortsluiting ontstond toen het zie kenhuis wilde overschakelen op de hoofdstroom. De meeste patiënten zijn toen overgebracht naar andere locaties van het Meander Medisch Cen trum in Amersfoort en Baarn. Er zijn daar acht operatiekamers ope rationeel voor spoedingrepen. Van den Berg benadrukt dat de veilig heid van de patiënten niet in ge-, vaar is geweest. van goederen afkomstig uit diverse faillissementen en overnames HANDEL EN WANDEL Opslaglocatie: Hogeweg 19 - 4561 RN HULST tijd zorgen gehad over de dienst verlening aan de burgers van nuts bedrijven die zijn geprivatiseerd." Schuurman hoopt dat de enquête niet gepolitiseerd wordt. Openba re verhoren van voormalige minis ters of premiers voorziet hij ook niet meteen. Hij vindt dat de sena toren moeten praten met werkne mers, werkgevers en deskundigen. De sectoren die hij op het oog heeft, zijn onder meer die van de zorg, openbaar vervoer, openbare nutsbedrijven, het loodswezen en bedrijven als de PTT, KLM en de Postgiro/Postbank. Zijn bondge noot Tiny Kox van de SP maakte de plannen zaterdag bekend. 27 PERSONENAUTO'S w.o. "Mercedes Benz", "BMW", "Daimler". "Jaguar", "Chrysler", "Renault", "Alfa Romeo", "Nissan", "Volvo", "Peugeot", "Volkswagen", "Suzuki", "Ford" en "Fiat"; oldtimer "Reo" Flying Cloud (1929); 5 BEDRIJFSWAGENS "Peugeot", "Opel", "Citroen" en "Iveco"; 3 KAMPEERWAGENS "Peugeot", "Ford" en "Fiat"; 2 caravans "Chateau" en "Adria"; 4 aanhangwagens "Alco", "Henra", "Berko" en "Hapert"; VRACHTWAGEN "Daf"; hoogwerker "Renault"; graafmachines "Ahlman"; hef- en reachtrucks; stapelaars w.o. "BT", "Jungheinrich", "Hyster", "Komatsu"; tuingereedschap w.o. cultivatoren, kettingzagen, heggenscharen en maaiers, etc.; metaal- en houtbewerkingmachines en aannemersmaterialen; waterpomp; 7 MOTORFIETSEN "Harley Davidson", "Buell", "Aprilia", "Honda", "Suzuki", "BMW"; 17 (nieuwe) fietsen w.o. "Giant", "Gazelle", "Sparta", "Batavus"; SPABADEN/WHIRLPOOLS sauna's; keukentafels/-stoelen; kasten; partijgoederen en tuinbeelden; kunst "Art en Auction": kunstwerken op doek en in lijst, afgebeeld o.a. Beatrix, Harry Mulish, Victoria en de 7 hoofdzonden, verzamelobjecten w.o. huwelijkskeramiek, indianenbeelden en evening stars; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING: vijdag 28 JANUARI vanaf 14.00 uur Bezichtiging: donderdag 27 januari van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5