Soort PZC Ajax is weer terug bij af 34 en 35 30 en 31 EREDIVISIE FC Utrecht legt Amsterdammers eenvoudig over de knie: 3-0 Van Persie maakt drie treffers voor Arsenal Veldrijder Albert wint wereldbeker voor trainingskamp Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Donkere wolken pakken zich samen voor Dauwendaele Hoek komt weer niet verder dan een gelijkspel Maandag 24 januari 2011 Tip? sport@pzc.nl LONDEN Robin van Persie was zaterdag op nieuw van grote waarde voor Ar senal. De aanvaller tekende voor al le treffers in de thuiswedstrijd te gen Wigan Athletic: 3-0. Hij trof vo rige week ook al tweemaal doel tij dens de ontmoeting met West Ham United (3-0). Van Persie scoor de in de 21e, 58e en 85e minuut. De openingstreffer was van histori sche waarde. Het was de honderd ste treffer van hem in het clubvoet bal. Hij bezorgde Feyenoord 21 tref fers en maakte zaterdag tegen Wigan Athletic zijn 79e, 80e en 81e doelpunt voor Arsenal. HOOGERHEIDE De Belgische veldrijder Niels Al- bert is gisteren winnaar geworden van de wereldbeker. Albert deed dat door in Hoogerheide de GP Adrie van der Poel te winnen. Hij liet zijn landgenoten Kevin Pauw els en Sven Nys achter zich. Ger- ben de Knegt was de beste Neder lander op de elfde plaats. Thijs Al eindigde op de 23e plek. Hij had in Hoogerheide zijn laatste kans om een startbewijs voor de wereldkam pioenschappen volgende week in Sankt Wendel af te dwingen. Hij had hiervoor bij de eerste zestien moeten eindigen. De spelers van FC Utrecht vieren de openingstreffer van Edouard Duplan. De kleine aanvaller was een van de uitblinkers in het duel met Ajax. MIDDELBURG foto's Robin van Lonkhuijsen/ANP NA(- naa|< Zeeland NAC bereidt zich ook dit jaar op Zeeuwse bodem voor op de compe titie. De Bredase club uit de eredivi- door Dick Sintenie utrecht - Ajax beleefde een zwar te zondag. Na een kansloze neder laag tegen FC Utrecht (3-0) strooi de de concurrentie nog wat extra zout in de wond: FC Twente en PSV wonnen hun uitwedstrijd te gen respectievelijk FC Groningen en VW wél. Frank de Boer zegt graag nog eens te willen praten met Marco van Basten, zijn generatiegenoot die het trainerschap bij Ajax in 2009 na amper tien maanden beëindig de. Misschien, zei De Boer on langs, steekt hij nog iets op van de ervaringen van een van zijn voor gangers. Als het gesprek tussen de twee eer der plaats zou hebben gehad, zou Van Basten De Boer ongetwijfeld hebben gewaarschuwd voor de enorme afwijkingen in de presta tiecurve en het verschil in bele ving van de huidige voetbalprofs in vergelijking met die van de profs van de oude stempel. Nu werd De Boer na een vlekkelo ze eerste maand gisteren zeer on aangenaam verrast door zijn eigen spelers. De trainer vfoeg zich af of het tijdstip (half één 's middags) daar iets mee te maken had. „Ik kreeg het idee dat zeker de helft van die gasten niet wakker was." De Boer sprak met een mengeling van verbazing en ergernis, zoals voor de zege. De Amsterdammers verzuimden om zichzelf onder de druk van de thuisploeg uit te voet ballen. De creatieve spelers Christi an Eriksen en Demy de Zeeuw wa ren te vaak en te snel de bal kwijt. Bovendien werd De Zeeuw in de fensieve zin weggelopen door zijn directe tegenstander Kevin Stroot- man. De Boer haalde De Zeeuw acht minuten na rust naar de kant, op een moment dat de wedstrijd overigens al was gespeeld door twee goals van Edouard Duplan. De backs Daley Blind en Gregory van der Wiel hadden hun handen vol aan de rappe flankspelers Dries Mertens en Duplan, en moesten overuren draaien om ook de opkomende Utrechtse midden velders en verdedigers nog eens af te stoppen. Frank Demouge kon zich met een breed scala aan voorzetten uitle ven in Ajax' strafschopgebied, waar hij nauwelijks werd gehin derd. Drie vurige kopballen van de spits troffen net geen doel. Daar stonden twee goede mogelijk heden van Ajax tegenover, die een sombere voetbalmiddag wellicht een andere wending hadden kun nen geven. Pal vóór en pal na rust stond Miralem Sulejmani alleen voor keeper Michel Vorm, maar bij de eerste kans talmde de Ser viër te lang, de tweede schoot hij naast. „Typerend voor de wed strijd", vond De Boer. Van Basten zijn selectie eens weg zette als een stel 'mooiweervoetbal- lers'. Toen was Ajax in de gutsen de regen met 5-2 afgedroogd door Heerenveen. „Als het een beetje re gent, zijn ze de weg kwijt, terwijl je als voetballer weet wat je moet brengen. Blijkbaar worden ze niet opgeleid met de juiste mentali teit." Zover wilde De Boer gisteren niet 'gaan. Hij sprak van 'een belangrij ke les in het leerproces'. „Aan de top komen is makkelijker dan er blijven. Om er te blijven zul je élke week minimaal een 6 moeten ha len, met uitschieters naar boven. Maar nu kwam een groot deel van de ploeg niet verder dan een 4 of een 5. Dan kun je dus zo op je bek gaan." FC Utrecht stroopte de mouwen op, voetbalde frank en vrij en Ajax was - net als de laatste twee duels, toen de ploeg nog onder leiding stond van Martin Jol - kansloos Frank de Boer druipt af na de nederlaag tegen FC Utrecht. sie verblijft van 11 tot en met 15 juli in hotel Kamperduin bij Kamper land. De Brabanders met John Karelse uit Wemeldinge als een van de trai ners, spelen in die periode twee oe fenwedstrijden. Een daarvan is te gen het Schouws elftal. Dat duel moet op 12 of 14 juli in Oosterland gespeeld worden. De tegenstander in de andere oefenwedstrijd is nog niet zeker. Een van de kandidaten is het Zeeuws elftal. AMATEURVOETBAL Het laatste nieuws uit het Zeeuwse amateurvoetbal is te volgen op: www.zeeuwsevoetbalawards.nl WEBLOCS Bekijk de weblogs over voetbal, hard lopen, wielrennen en de Olympische Spelen op pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl «wSaS^Üfe!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59