zeeland 115 sieraden trekken veel publiek Huis politicus besmeurd 'Open huis' Carirïo MEUBEL OPRUIMING 'Nederland niet altijd stipt in afspraken' Lezing mosselteelt in Waddenzee Stichting Renesse besteedt vijf ton Wierook 'Dat zijn kakkerlakken en krekels. Mijn schildpadden vinden die zalig.' Jonge bezoeker van de reptielenbeurs maandag 24 januari 2011 Opgezette vlinders. Ronduit genieten in Viissingen BRUINISSE - Klodders nat toiletpa pier en een zakje hondenpoep. Dat trof provinciaal lijsttrekker van D66, Alex Hijgenaar, vrijdaga vond -aan tegen zijn huis en op zijn auto aan het Grevelingenhout in Bruinisse. „Om kwart voor tien werd er op het raam van mijn studeerkamer gebonkt. Toen ik buiten ging kij ken zag ik natte proppen wc-pa- pier tegen de ramen en tegen de garagedeur hangen. Op mijn auto lag zo'n dun plastic tasje, dat je in Kijk voor alle aanbiedingen op onze website CENT Bijonderhandelingen met Neder land is het oppassen. Voorzitter Ro ger de Croock van de Vereniging van Gentse Havengebonden Onder nemingen waarschuwde vrijdaga vond tijdens de nieuwjaarsreceptie van het Gents Havenbedrijf voor al teveel optimisme over de bouw van de nieuwe zeesluis. „Het verle den heeft ons geleerd dat de met Nederland afgesproken timing van projecten niet altijd wordt nageko men. Hiertegen moeten we ons bij de onderhandelingen over de nieu we zeesluis wapenen", zo sprak hij. Hij waarschuwt daarom voor koppeling van de sluisplannen aan andere infrastructurele projecten. ZIERIKZEE ZIERIKZEE - Jacob Capelle houdt vrijdag 4 februari voor de Zierik- zeese mosselkwekers een lezing over de factoren die van invloed zijn op het rendement van mossel teelt in de Waddenzee. Capelle promoveert op dit onder zoek aan de universiteit van Wagin gen. Supervisor is professor Aad Smaal. De lezing van Capelle is de afsluiting van de jaarlijkse bijeen komst van visserij vereniging Helpt Elkander. Voorafgaand aan de voor dracht houdt voorzitter Jan Schot zijn jaarrede. De jaarvergadering van de mosselkwekers wordt ge houden in restaurant De Zeeland- brug en begint om 15.00 uur. RENESSE De stichting Renesse heeft dit jaar 500.000 euro te besteden. Bijna 420.000 euro hiervan gaat naar de Museumhaven in Zierikzee, de Stichting Monumenten, en de sportcentra Westerschouwen en Onderdak. Dat blijkt uit de begroting 2011 van het voormalige grondbedrijf van de gemeente Westerschouwen. De resterende 80.000 euro wordt uit gegeven aan subsidies en garantie- bijdragen voor sociaal-culturele ini tiatieven op Schouwen-Duiveland. De stichting heeft ook maximaal 20.000 euro beschikbaar voor een standbeeld in twee dorpen. Waar die komen, is nog onbekend. de supermarkt bij de kassa vindt, met hondenpoep. Er lagen ook natte vezeldoekjes, waarvan ik niet eens wil weten wat er aan zit", aldus Hijgenaar. De lijsttrekker vermoedt dat de ac tie te maken heeft met de campag ne voor de Statenverkiezingen. Hij genaar pleitte voor samenvoeging van Goeree-Overflakkee en Zee land. Bij de start van de campagne stond een foto van zijn huis in de krant. „Ik zou niet weten waarom dit anders is gebeurd." Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: lwww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 Tiilay uit Cyprus leest koffiedik voor een cliënte. Sieraden bewonderen op de sieradenbeurs. foto's Willem Mieras www.carino-vlissingen.nl modelappartement Woensdag 26 januari van 15:30 -17:00 uur Zaterdag 29 januari van 10.00-12.00 uur (flntoni Gaudipark 12, Viissingen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57