Werving van bedrijven kan veel beter Spiritualiteit, slangen en 1 141 zeeland De Lijn weigert apparatuur OV-ckip Sovitus imponeert Kritiek burgemeester Jan Lonink De sieraden-, reptielen- en paranormale beurs trekt elke keer weer drommen mensen naar de Zeelandhallen in Goes. Een merkwaardige combinatie, maar ook een succesvolle formule. Meer ruimte voor de voedselbank Drugsbezit maandag 24 januari 2011 ZEELANDHALLEN door Lilian Dominicus door Wout Bareman TERNEUZEN - De werving van be drijven voor de Kanaalzone moet veel beter. Burgemeester Jan Lo nink van Temeuzen breekt een lans voor een steviger krachten bundeling, ook grensoverschrij dend. Maar daarnaast moeten ha venschap Zeeland Seaports en Eco nomische Impuls Zeeland zich veel beter profileren. Lonink vindt het een teken aan de wand dat bedrijven zich wél vesti gen aan het nieuwe Kluizendok op de westelijke kanaaloever tus sen Zelzate en Gent en de Axelse Vlakte/Autrichepolder, notabene met een nieuwe haven en vele tientallen hectaren 'natte bedrijf sterreinen', links laten liggen. Er is wel belangstelling van inter nationaal opererende bedrijven, maar definitieve beslissingen over vestiging blijven uit. Terwijl zich aan het meer zuidelijk gelegen Kluizendok inmiddels veertien be drijven hebben gevestigd of bin nenkort vestigen. Lonink: „We moeten veel meer gebruikmaken van de ligging van ons havenge bied, midden tussen mastodonten als Rotterdam en Antwerpen. De nieuwe zeesluis is op dit moment erg hot. Als het meezit, slaan we binnen zes maanden spijkers met koppen. Prima, maar het is nu zaak ons af te vragen hoe we straks, als die nieuwe sluis er ligt, bedrijven binnenhalen die profite ren van de infrastructuur." Falen, vindt Lonink een groot woord, maar volgens hem hebben Economische Impuls Zeeland en het havenschap de afgelopen jaren niet echt kans gezien de Kanaalzo ne te 'verkopen' in binnen- en bui tenland. „Natuurlijk hebben ze hun verdiensten, maar het had heel veel beter gekund. Ik ben blij met het besluit van Zeeland Seaports een commerciële afdeling op te richten. Dat had al veel eer der gemoeten. Bij Economische Impuls is er sprake van een wisse ling van de wacht; ook dat leidt ho pelijk tot betere resultaten. In ie der geval moeten in Zeeland de krachten worden gebundeld. We moeten in grote eendracht de boer op." Met een knipoog naar wijlen gedeputeerde Bruinooge zegt hij: „De indruk wordt altijd gewekt dat het druk is aan het loket bij het havenschap. Maar ik zie in de praktijk zo weinig resultaat." door Wout Bareman BRESKENS - De Belgische vervoers maatschappij De Lijn weigert in haar bussen apparatuur in te bou wen voor het gebruik van de Ne derlandse OV-chipkaart. Dat kan verstrekkende gevolgen hebben voor het grensoverschrijdend bus vervoer op lijn 42 tussen Breskens en Brugge. Door de weigering van De Lijn kunnen Nederlandse passagiers in Belgische bussen op Nederlands grondgebied niet betalen of hun reisgeld aflaten boeken. Het zijn daardoor gedwongen Veertigduizend bezoekers hebben we gehad, grapt de man achter de kassa van de Zeelandhallen in Goes. „Nee", zegt -ie, „eigenlijk weet ik het niet precies. Maar we zijn wel dik tevreden over het be zoekersaantal." Dat de sieraden-, reptielen- en paranormaalbeurs dit keer leger lijkt dan andere ja ren, is louter gezichtsbedrog, zegt hij. „Normaal doen we het in de andere zaal, maar we zijn net zo groot als vorige edities." Reptielen, sieraden en spirituele zaken mogen dan op het eerste ge zicht misschien een merkwaardige combinatie vormen, al jaren trekt die drommen mensen naar de Zee landhallen. Aan succesvolle formu les moet vooral niet teveel gesleu teld worden, is kennelijk het mot to van de organisatie. En geef ze eens ongelijk; voor een doorsnee gezin is het geen enkel probleem om zich enkele uurtjes aangenaam te vermaken. Afrikaanse slakken in enorme hui zen, megagrote duizendpoten, kronkelende slangen in plastic bak jes: je kunt het zo gek niet beden ken of het was zondag te koop op de reptielenbeurs. Voor wie dat echt wilde, waren alle benodigdhe den aanwezig om een eigen terra rium volledig naar smaak in te richten. Bergachtige elementen, doodshoofden, farao's als achter grond, lampen, mist- en sproei-in- stallaties, verwarming en voedings supplementen, het is maar een kleine greep uit het aanbod. Uiteraard mag ook de voeding voor de dieren niet vergeten te worden. „Dat zijn kakkerlakken", verduidelijkt een kereltje dat rond een van de tafels hangt. „En daar heb je krekels. Mijn schildpadden vinden die zalig." Even verderop springen de ham sters en muizen vrolijk in hun hok jes rond. Een meisje krijgt er één in haar handen geduwd, om te aai en. Schattig, maar eigenlijk zijn ze bedoeld voor de vleesetende slan gen, die hier ook worden aangebo den. Voor wie dat allemaal een beetje te wild was, kon zich uitleven bij de kraampjes met kralen. Daar stonden de creatievelingen die hun eigen sieraden aan elkaar rij gen, met een keur aan kleurrijke kralen, schakeltjes, veren en bed- els. Voor een unieke sieraad dat in geen enkele winkel te koop is. Op naar de paranormaal beurs, met de tafeltjes waar waarzeggers, aurale zers en kaartleggers wachten op klanten die hun toekomst willen weten en boeddha-beelden, wie rook en edelstenen te koop wor den aangeboden. Achterin een meneer met een wel heel opvallende stellage: een zes puntige ster van hout gemaakt, met daarop kristallen bollen in ver schillende groottes. „Deze komt uit de achttiende dimensie", zegt hij. „Dit komt dus niet van deze aarde, maar vanuit de ruimte naar ons toe. Je kunt in het midden op een stoel zitten en een healing on dergaan, die voor een groot deel blijvend is. Misschien niet lichame lijk, maar wel op alle andere ni veaus." In een andere hoek leest Tülay Mehmet uit Turks-Cyprus met behulp van koffiedik de toe komst. „Zij heeft dat talent, maar leren kun je het niet", zegt haar as sistent. „Nee, ik kan het niet. Ik zit hier alleen om ervoor te zorgen dat ze zich volledig kan concentre ren op de lezingen." Wie een lezing wil ondergaan, moet daarvoor eerst een heel sterk bakje koffie drinken en de drab er in laten staan. „Een klein nipje vol staat. Aan de hand van de vormen die in het kopje verschijnen, kan Tülay de pijnlijke en zwakke plek ken in het lichaam waarnemen en vertellen wat de toekomst je zal brengen. Misschien vertelt ze je wel dat je straks bij NRC werkt of RTL4." Adri van den Ende uit Goes, die zojuist van Tülay is teruggekeerd, is onder de indruk van het ge sprek. „Hoe zij bepaalde dingen naar boven haalt, dat is ongelofe lijk. Zo vertelde ze dat me dit jaar nog een bruiloft staat te wachten. Dat klopt, maar dat kon ze onmo gelijk weten." GOES - Voedselbank De Bevelanden heeft zaterdag het nieuwe pand aan de Evertsenstraat in Goes betrokken. Vorige week nog werden de voedselpak ketten uitgedeeld vanuit de Abel Tasmanstraat. foto Willem Mieras Cinbadragons op een cactus. Schattig voedsel voor de reptielen. 'zwartrijders'. Het Terneuzense PvdA- raadslid Jack d'Hooghe kaart de kwestie aan in een brief aan Provinciale Staten met het dringende verzoek in actie te ko men. Volgens d'Hooghe is de kans groot dat de verbinding Breskens-Brug- ge straks, door de houding van De Lijn, in twee stukken geknipt te worden: passagiers zouden dan aan de grens moeten overstappen. d'Hooghe: „Het zou de doodsteek zijn voor een buslijn, die de be langrijkste ontsluiting van West- Zeeuws-Vlaanderen met het Vlaamse achterland vormt." goes - In een horecabedrijf op de Oude Vismarkt in Goes werden in de nacht van zaterdag op zondag tussen half een en een uur door de beveiliging twee Belgische man nen aangehouden voor het bezit van verdovende middelen. Het ging om een 24-jarige man uit Gent-Iderberg en een 22-jarige man uit Gent. Zij hadden beiden cocaïne en hennep bij zich. De 24-jarige werd met de cocaïne op het toilet betrapt. Beide mannen zijn overgedragen aan de politie. Zij hebben afstand gedaan van de drugs en zijn in vrijheid gesteld. OVEZANDE - De metalband Sovitus is vrijdagavond als jury-winnaar uit de derde voorronde van 2ndln- fluenZ tevoorschijn gekomen. Vol gens de jury gaven knap gearran geerde, uitgesponnen nummers met verrassende breaks en vol doende spanning in de hele set de doorslag. Bovendien valt metal goed bij het publiek in De Klomp. De publieksprijs ging naar de jon ge powerrock-band Serious uit Goes. Ook-de jury ging mee in dat enthousiasme van het publiek, maar daagde de band wel uit nog meer te zoeken naar een eigen bandgeluid. In het volle poppo dium De Klomp in Ovezande scoorde Serious 44 procent van de stemmen. Na drie voorronden ne men ze de tweede plek in bij de publieksfavorieten, na De Goese metalband Dehumanization. Na vijf voorronden is overigens pas be kend welke drie publiekswinnaars doorgaan naar de finale op zater dag 16 april. Sovitus heeft zich daarvoor nu rechtstreeks geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56