PZCI Bouw kerk in wijk roept verzet op BEVELANDEN-THOLEN 26 en 27 26 STEEHOF Ondernemersvereniging Reimerswaal is tegen opofferen kavels voor Gereformeerde Gemeente Dronken vrouw rijdt tegen betonnen paal Aanhouding voor slaan met bierfles Vermist meisje weer terecht almanak Uitgetrokken Jonge acteurs in 't Beest Spiritualiteit, slangen en sieraden trekken veel publiek Lonink bekritiseert werving van bedrijven Maandag 24 januari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus YERSEKE - Ondernemersvereniging Reimerswaal verzet zich tegen het plan van de gemeente om grond in woningbouwplan Steehof in Yerseke te verkopen aan de Gere formeerde Gemeente voor de bouw van een nieuwe kerk. Dat schrijft de vereniging in een brief aan de raadsleden van de gemeen te Reimerswaal. Volgens de ondernemers is Stee hof de komende tien jaar de enige plek in de gemeente waar inwo ners een kavel bouwgrond kunnen kopen om naar eigen inzicht een woning te bouwen. De gemeenteraad van Reimers waal heeft in november met een motie van de SGP heeft inge stemd, waarin de politiek zich committeert grond uit te geven aan de Gereformeerde Gemeente. Achterliggende motivatie is dat het huidige gebouw aan de Oude Boogaert in Yerseke te klein is ge worden en er bovendien veel par keerproblemen zijn. Ondernemervereniging Reimers waal erkent dat er wat moet wor den gedaan aan de situatie. Maar volgens de vereniging zijn er ook andere plekken te bedenken voor het kerkgebouw, zoals herontwik- kelingslocatie Grintweg, waar pal- letfabriek Van der Jagt gevestigd is. De locatie Steehof is wat de onder nemers betreft onaanvaardbaar, omdat plaatselijke aannemers min der werk zullen krijgen, inwoners beperktere keuzevrijheid hebben én de nieuwbouwwijk opgezadeld wordt met grotere verkeersstro men en parkeerproblemen. De ondernemers hebben er boven dien moeite mee dat sommige raadsleden de Gereformeerde Ge meente korting willen geven op de grondprijs. „De scheiding van kerk en staat geldt kennelijk niet voor hen", schrijft de vereniging in de brief. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruim telijke ordening) vindt dat de On dernemersvereniging 'ver' gaat met haar uitspraken. „Het is niet de meest evenwichtige brief van de ondernemersvereniging. Er zit ten ook positieve kanten aan de lo catie Steehof Er blijven nog rede lijk wat kavels over voor particulie ren. En die korting kun je zien als kwantumkorting, want het gaat om een grote hoeveelheid grond." Hij bestrijdt overigens dat het om 20.000 vierkante meter gaat, zoals de ondernemers beweren. „Het is 16 a 17.000 vierkante meter." GOES - Podium 't Beest in Goes was afgelopen weekeinde het toneel van de Jeugdtheater- school Zeeland. Zowel op zaterdag als op zon dag gaven groepen van allerlei Leeftijden en uit alle hoeken van de provincie - Zierikzee, Middelburg, Vlissingen en Goes - voorstellin gen. voor ouders, broertjes, zusjes, vriendjes en vriendinnetjes. Omdat de Jeugdtheater- school Zeeland zo is gegroeid moest het pre- mammmmmmÊmmÊmmÊmsmmmmmmammmmmm 's-CRAVENPOLDER Op de Goesestraatweg in 's-Graven- polder reed zaterdagnacht rond 01.00 uur een 45-jarige automobilis te tegen een betonnen paal. Waarschijnlijk verkeerde de vrouw onder invloed van alcohol, maar zij weigerde een blaastest. De vrouw werd daarop aangehouden en naar gevangenis Torentijd in Middel burg gebracht. Haar rijbewijs werd in beslag genomen. Zij is later weer in vrijheid gesteld. De auto en de paal raakten beschadigd. MMMHIllllHBIMBBBi MIDDELBURG Een inwoner (18) van Arnemuiden is in de nacht van zaterdag op zon dag in Middelburg aangehouden omdat hij verdacht wordt van het slaan met een bierfles. Het slachtof fer, een man (23) uit Oost-Souburg bevond zich om 02.00 uur in een café op het Damplein. Nadat hij eerst een medebezoeker had aange sproken vanwege zijn gedrag, werd hij door een andere bezoeker met een bierfles in zijn gezicht gesla gen. Hij raakte daarbij gewond. MIDDELBURG De vermiste Shanfranca Natoushka uit Middelburg is weer terecht, al dus de politie. Het zeventienjarige meisje is aangetroffen in Rotter dam. Ze werd sinds 14 januari vermist. Het meisje was die dag met de trein vertrokken naar haar moeder in Rotterdam, maar kwam daar nooit aan. Zowel door de politie in Zeeland als de politie in Rotterdam is vervolgens naar het meisje ge zocht. sentatieweekeinde over twee weekeinden worden verspreid. Ook in het vorige weekein de waren er voorstellingen, foto Willlem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Die Thoolse mevrouw op jaren is nog kras en vervoert zichzelf per au to naar uiteenlopende verre bestem mingen. Zoals onlangs, toen ze een bezoek bracht aan een vriendin. Gezellig kletsen en intussen wat breien. Toen ze 's avonds thuiskwam, parkeerde ze haar auto in een vak om de hoek bij haar huis. Tasje eruit, breiwerk onder de arm en niet vergeten de auto op slot te doen. Toen ze bij haar voordeur kwam, legde ze de spulletjes even op de grond om haar sleutel uit haar tas te halen. Daarbij merkte ze ge schrokken dat haar breiwerk de helft geslonken was. Toen zag ze de plotseling een gele draad. Ze volgde deze via een boom pje, de heg, een elektriciteitskastje en een lantaarnpaal naar haar voer- tuig. Daar lag de bol wol op de voor- stoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55