-f05 aan en wint sport 139 Jonge Zeeuwse atleten op dreef in Apeldoorn Westhoveloop eenvoudige prooi voor Anjolie Engels en Adriaan van Keulen Tafeltennisser Tan grijpt titel B-licenties Zeeuwse judoka's in de prijzen Erwin Mesu 21e in eerste Grand Prix Turnsters VTV naar meerkampfinales Van der Klooster elfde op reuzenslalom Schweertman gaat in halve finale onderuit Van de Plasse pakt zijn tweede titel 'Voor mij hoefde het niet meer zonodig. De eindzege was binnen In de negen wedstrijden om £n dat WQS het belangrijkst' de Zeeuwse ATB Cup deden gemiddeld 105 renners mee. Edzard van Ewijk, winnaar ATB Cup door Wim de Vos WESTENSCHOUWEN - Slechts één wedstrijd had Dennis Raadtgever gemist in de reeks om de Zeeuwse ATB Cup. In die overige acht wed strijden was de coureur uit Kapelle steeds voorin geëindigd maar een overwinning was uitgebleven. Van daar dat Raadtgever voor de start van de slotwedstrijd, zaterdag in de Boswachterij van Westerschou- wen, zijn taktiek enigszins gewij zigd had. En met succes. Hij klop te zijn medevluchter Luc van Eek en won zoals hij zelf zei „de mooi ste wedstrijd van het seizoen." Edzard van Ewijk lachte in zijn vuistje. De renner uit Wolphaarts- dijk was al voor aanvang van de slotkoers verzekerd van de eind overwinning en kon afwachtend rijden. Dennis Raadtgever en Luc van Eek liet hij wegrijden en ver der beperkte hij zich tot voorzich tig rijden om het uur vol te ma ken. „Voor mij hoefde het niet meer zonodig, De eindzege was binnen en dat was nu natuurlijk het belangrijkst", gaf Van Ewijk als reden voor zijn derde plaats achter Raadtgever en Van Eek. De wedstrijd werd opengebroken door Raadtgever, maar waar hij in de voorgaande wedstrijden telkens een terugval kende, bleef hij dit maal keurig overeind. „Ik heb het nu anders aangepakt door me hal verwege wat terug te laten zakken zodat ik aan het eind nog over had om Van Eek te kunnen verslaan. Daardoor heb ik toch nog een over winning te pakken", zei een geluk kige Raadtgever, die daardoor als tweede eindigde in het eindklasse ment. Voor Van Ewijk was het ove rigens alweer de vijfde zege. De strijd om de Zeeuwse ATB Cup kende dit jaar een regelmatig verloop maar de organisatie moest vaststellen dat de belangstelling voor de competitie voor het eerst in jaren was teruggelopen. „Dat is opmerkelijk. Daar waar de laatste jaren de belangstelling steeds wat toenam hebben we nu gerekend over het gehele seizoen een terugval. Het gemiddelde aan tal deelnemers gerekend over alle categorieën ligt ditmaal op 105 en vorig jaar was dat nog 110. Wel licht dat de slechte weersomstan digheden van vorige maand daarin een negatieve rol hebben ge speeld", verklaarde coördinator Fons van Dorsselaer. Opmerkelijk was overigens ook dat op een bepaald moment er be hoorlijk wat renners meededen op een traditionele crossfiets maar te gen het einde dit aantal toch weer minder werd. „Als de belangstel ling er is om op een race- of cros sfiets te rijden dan kunnen we be kijken of we ook daar een klasse ment voor in kunnen voeren. Er dient dan overigens wel continuï teit te zijn. Dat is dit jaar dus niet echt gebleken", aldus Van Dorsse laer. De wedstrijd in de B-categorie (de veteranen) eindigde in een chaos. Kees Reijnhout had bij de eerste doorkomst al een riante voor sprong op de overige deelnemers en die bouwde hij steeds verder uit tot uiteindelijk meer dan vier minuten. Later bleek dat hij niet het gehele parkoers had gevolgd. Hoewel hij dit toegaf wenste de ju ry geen maatregelen te nemen. „We hebben niets geconstateerd dus blijft de uitslag gehandhaafd", zei juryvoorzitter Kees Schuit. La ter werd deze beslissing terugge draaid en werd Reijnhout gedeklas- seerd. De strijd om de eindzege ging na een rechtstreeks duel naar Johnny Stroosnijder, die zijn naas te opponent Franky Taelman in de spurt wist te kloppen. PANNINGEN TTC Middelburg-speler Tan Anran heeft in het Limburgse Panningen het Nederlands kampioenschap ta feltennis voor B-licenties binnenge haald. In de finale was hij met 3-1 te sterk voor de uit Schiedam af komstige René Waterreus. Diezelfde Waterreus was in de kwartfinale verantwoordelijk voor de uitschakeling van Tans club- en teamgenoot John Scott. Voor Arnemuidenaar Jeroen de Heide en TTCM'er Wouter van der Mark bleek de poulefase het eind station. ANTWERPEN/GEMERT Sportschool Geelhoed legde in het International Opèn Antwerp Judo Tournament beslag op zilver en brons. Boaz Kalkhoven (-46kg) greep zilver, Zeno Canninga (-66kg) brons. Judo Goes viel in de prijzen in Gemert. Pim van Meer kerk won bij de senioren tot 66 ki lo. Zijn zus Tessa (junioren tot 70 kilo) pakte zilver. Bij de semi-aspi- ranten wonnen Nina Rijn (-52kg) en Chantal Walhout (-63kg). Jamo Bouwmeester was de beste pupil tot 42 kilo. Denise de Korte werd tweede bij de pupillen tot 57 kilo. door Sjaak Sinke APELDOORN - Slechts vijf Zeeuwse junioren waren toegelaten tot de- nationale CD-indooratletiekwed- strijden in het Omnisportcentrum in Apeldoorn. AV'56-atleet Daan van Liere deed het daar uitstekend door op de vijf de plaats te eindigen op de 600 meter in een nieuw clubrecord jon gens D: 1.49.03. Pelle Gelderblom liep de de 60 meter horden in 10.95 seconde. Dat was goed voor de negende plaats en een verbete ring van zijn AV'56-clubrecord BIDDINGHUIZEN Schaatser Erwin Mesu uit Middel burg is in de eerste wedstrijd in de Grand-Prix reeks als 21e geëindigd. Zijn broer Niels haalde de finish niet. Hij stapte na drie ronden van het ijs. De wedstrijd werd gehou den op Flevo on Ice in Biddinghui zen. Volgende week krijgt de reeks zijn vervolg met natuurijs-wedstrij- den op de Weissensee (Oostenrijk). De wedstrijd eindigde in een pelo tonsprint, waarin Gary Hekman op de streep voorbij gereden werd door Rob Hadders. Derde werd Sjoerd Huisman. ZUNDERT Bij turnwedstrijden in de vijfde di visie in Zundert leverden enkele le den van VTV goede prestaties. Ky- ria Zoeter werd tweede in de cate gorie pupil 2 NTS 9. Ze plaatste zich hiermee voor de meerkampfi nale op 26 maart in Axel. Een zelf de prestatie leverde An Mei Kodde in de categorie jeugd NTS 8. Ook Shumee Jasperse in de categorie in stap NTS 11 en Britt Willems en Joy ce Izeboud pupil 1 NTS 10) wisten zich voor de meerkampfinale te plaatsen. Kyria Zoeter bereikte liefst vier toestelfinales. met 0,2 seconde. Op de 60 meter vlak klokte Gelderblom een tijd van 8.94 seconde. Lars Dirkzwager (AV'56) verbeterde zijn persoon lijk record op de 60 meter horden met een halve seconde naar 12.21 seconde. Finn de Leng (Dynamica) verraste iedereen door de kogel van 4 kilo over een afstand van 10.53 meter te stoten, goed voor de zesde plaats. Gennaro Biswane (Dynami ca) plaatste zich met 8,26 seconde op de 60 meter voor de finale waarin hij uiteindelijk achtste werd in 8,50. maandag 24 januari 2011 SESTRIERE Zitskiër Kees-Jan van der Klooster heeft het wereldkampioenschap li- chamleijk gehandicapten in het Ita liaanse Sestriere afgesloten met een elfde plaats op de reuzensla lom. De 33-jarige Vlissinger moest meer dan zeven seconden toegeven op de Japanse winnaar, Taiki Morii. Van der Klooster kan terugkijken op een geslaagde wereldtitelstrijd. Vorige week zondag veroverde hij in hetzelfde Sestriere op zijn specia liteit, de afdaling, een bronzen me daille. BARCELONA Piedro Schweertman is er niet in geslaagd de eindstrijd van de Roca- fort Open 2011 in Barcelona te berei ken. De squasher uit Koudekerke moest in de halve eindstrijd buigen voor de Franse toernooifavoriet Julien Balbo: 7-11 15-17 11-9 9-11. Het was een hoogstaande partij, die in elke game gelijkop ging. In de kwartfinale was Schweert man nog te sterk geweest voor de Oostenrijker Aqeel Rehman: 3-0. „Ik ga met een tevreden gevoel naar huis", zei Schweertman. WISSENKERKE - Hans van de Plasse van LBV won in HCR de Kroon het persoonlijk kampioenschap bandstoten vierde klasse, poule midden. Hij troefde Toon Klaas- sen van Delta en André Goozen van De Vier Linden af. Eerder haalde Van de Plasse al de titel in het libre derde klasse. De Lewedorper was verguld met deze prestatie. Met Goozen promoveer de hij ook nog naar de derde klas se. Opvallend was de vrije val die Ferdinand Impens van Kwaden- damme maakte. Als eerste binnen gekomen finishte hij als zesde. door Sjaak Sinke DOMBURG - In de Westhoveloop van Domburg boekte Adriaan van Keulen uit Middelburg zijn eerste zege in een officiële loopwedstrijd. De zege van zijn plaatsgenoot An jolie Engels was er een uit een he le lange rij. Na de start bij strandpaviljoen De Oase in Domburg ontrolde zich een kleurrijk lint van 180 deelne mers over het strand. Na enkele honderden meters ging de meute via de opgang bij de Stenen Toko naar de watertoren. Ondertussen had zich een kopgroep gevormd met onder meer Van Keulen, Niels Koole (Zoutelande), Ruud Hoose mans (Vlissingen), Bart de Koster (Middelburg), Gustav Swagema kers (Steenbergen), Gert van der Vinden (Biggekerke) en negen kilo meterloper Michel Buijck (Bier vliet). Anjolie Engels volgde kort daarna. Voordat Buijck afsloeg om de 8.8 kilometer winnend af te sluiten was de kopgroep al flink uitgedund. Koole, Swagemakers en De Koster konden het tempo niet meer volgen waardoor Van Keulen en Hoosemans gezamen lijk aan de leiding gingen. Een ver snelling van Van Keulen was te veel voor Hoosemans en de eerste zege voor de Middelburger was een feit. Zijn tijd over de 13,8 kilo meter was 52 minuten -en 6 secon den. Hoosemans moest in de laat ste kilometer bijna 40 seconden toegeven maar hield wel De Kos ter, die een sterk slot liep, achter zich. Swagemakers hield Van der Vinden, Kok en Verhage achter zich. Voor Van Keulen was het een verrassing dat hij met de winst naar huis ging: „Normaal zijn er een stuk of tien Zeeuwen sneller. Maar die waren er niet dus dit was mijn kans." Door zijn onregelma tig werk als arrestantenbewaarder kan hij niet meedoen aan de cross competitie, maar dat heeft ook voordelen: „Ik kan meestal over dag trainen." Voorlopig is zijn doel om in april in de Zeeuws-Vlaamse marathon bij de eerste tien te ein digen. Vorig jaar finishte hij in 2.52. „Een tijd waarvan ik alleen maar durfde dromen", genoot hij nog steeds na. Anjolie Engels was een klasse apart bij de vrouwen. Met haar tijd van 54.41 moest ze slechts ze ven mannen voor zich dulden. Vo rig jaar had Engels vijf minuten meer nodig voor haar overwin ning. Op zes februari gaat Engels voor de Zeeuwse titel op de halve marathon in Cadzand. Nicole Con- standse (Middelburg) gaf op de tweede plaats 12 minuten toe op De kopgroep snelt langs kasteel Westhove. Tweede van links de latere win naar Adriaan van Keulen. foto Lex de Meester Engels maar hield Ingrid Koene (Yerseke) 5 seconden achter zich. Op de 8.8 km ging de zege naar Mi chel Buijck. Paco Lous werd twee de voor Erik Poppe die oorspron kelijk de lange afstand zou lopen maar bij het wisselpunt van ge dachte veranderde. Christel Ver beek (Vlissingen) was de snelste vrouw op deze afstand op de 13e plaats overall. Willem de Korte (Aagtekerke) en Marijke de Visser (Aagtekerke) waren de snelsten op de 5.5 km.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53