Raadtgever past tactiek Jury brengt dressuurruiters door scores in verwarring 381 sport Punten zijn duur voor basketballers Zeeuws-Vlaanderen Voetbalsters IJzendijke doen prima zaken (y Edzard van Ewijk doet het rustig aan in de finale van de Zeeuwse ATB Cup. De inwoner van Wolphaartsdijk is al zeker van de eindzege en rijdt naar de derde plaats. maandag 24 januari 2011 door Aector Dooms TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse basketbalclubs blijven grossieren in nederlagen en hebben in ver schillende competities nog geen tien punten bij elkaar gesprokkeld. Zo verloren de mannen van Schel- desport thuis met 37-51 van Duna- tos, een score onwaardig voor de hoofdklasse. Scheldesport 2 hield de schade (72-80) nog enigszins be perkt in het duel van de eerste klasse zuid tegen Eastwood Tigers, terwijl de Terneuzense vrouwen in de overgangsklasse tegen koplo per Springfield kansloos (25-61) verloren. In Axel incasseerde Voor waarts in de Zeeuwse klasse een zware nederlaag (32-68). Mannen. Scheldesport-Dunatos 37-51 (14-31): Scheldesport verloor met beschamende cijfers het degra datieduel van Dunatos. De ploeg van coach Junior da Conceicao is halverwege de competitie nog al tijd zonder punten. De afwerking bij de thuisclub was beneden alle peil. Het jonge Terneuzense team (zonder routinier Maurits van Aalst) kende een slechte start en keek na de eerste periode al tegen een 7-17 achterstand aan. Bij de rust was het verschil opgelopen tot zeventien punten. Na rust liep het vooral verdedigend beter bij Scheldesport, maar de ploeg bleef inside de eenvoudigste ballen mis sen. De Terneuzenaren waren te nerveus en bleken mentaal niet op gewassen tegen de druk om te móeten winnen. Matthijs Kingma was bij Scheldesport topscorer met twaalf punten. Scheldesport 2-Eastwood Tigers 72-80 (29-48): De kansen voor Scheldesport leken bij de rust al bijna verkeken, maar na rust her stelden de Terneuzenaren zich goed. De spanning kwam zelfs- even terug toen men Eastwood Ti gers tot op vijf punten naderde, maar dichterbij kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer. Spe- lercoach Marco Oppenwal was bij Scheldesport topscorer met zeven tien punten. Voorwaarts-Smokkelhoek 3 32-68 (11-37): De Axelaars hadden niets in te brengen tegen het jonge team van Smokkelhoek. Bij de rust was de wedstrijd al gespeeld. De ploeg uit Kapelle liep nog ver der uit. „We geraakten niet in ons ritme", verklaarde de Axelse coach Maarten Koster de nederlaag. Vrouwen. Scheldesport-Spring- fïeld '25-61 (8-43): De ploeg van coach Martin van Ham streed te gen Springfield al snel voor een kansloze missie. In de eerste vijf minuten stond het nog gelijk (6-6), maar daarna werd het krachtsverschil door de ongesla gen koploper uitgedrukt. Center- speelsters van Scheldesport Marjo lein Kruijsse ging door haar knie, maar kon na rust het duel nog uit spelen. „In de tweede helft waren we gelijkwaardiger aan Spring field", wees Van Ham op de cijfers van beide ploegen na rust. wma$maassam door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ zendijke zijn na een 4-2-zege bij Zwervers in Capelle stevige mid denmoter in de tweede klasse za terdag. In de vierde klasse bleef de derby tussen Oostburg/Sluis en Koewacht onbeslist: 1-1. Zaamslag verloor met 3-1 de uitwedstrijd te gen Patrijzen. Zondag-tweedeklasser Temeuzen incasseerde gisteren bij DSE een 2-0-nederlaag. In de vierde klasse versloeg Steen in Roosendaal BSC 2 met 5-1. Een klasse lager hand haafde Axel zich op de eerste plaats door een 1-4-zege in de uit wedstrijd tegen Nieuw Borgvliet. Zaterdag. Tweede klasse Zwer- vers-IJzendijke 2-4 (2-1): IJzendij ke kende een goede start door een benutte strafschop van Maud Kuij- pers. De Zeeuws-Vlamingen ver zuimden daarna de score uit te breiden en moesten daarvoor de tol betalen. Nog voor de rust zette de thuisclub de achterstand om in een 2-1 voorsprong. In de tweede helft pakte IJzendijke de draad weer op. Marjolein de Munck scoorde 2-2 en vlak daarop maakte Rosanne Lammers er 2-3 van. De wedstrijd was helemaal beslist door de vierde treffer van Marieke Mullaert. Vierde klasse. Oostburg/Sluis -Koewacht 1-1 (1-1): De eindstand was bij de rust bereikt door tref fers van Sabrina van der Ven voor Koewacht en Kimberley Ekkenbus voor Oostburg/Sluis. Patrijzen-Zaamslag 3-1 (1-1): Coach Guust de Waele vond dat de scheidsrechter zijn stempel drukte op de wedstrijd, wat nade lig uitpakte voor Zaamslag. Karin Schellekens scoorde de 0-1 voor de bezoeksters. Tweede klasse DSE-Terneuzen 2-0 (0-0): Terneuzen had in de uit wedstrijd tegen DSE zijn dag niet. De ploeg van trainer Dennis Sanches kreeg geen moment de ge legenheid het duel naar zijn hand te zetten, maar mocht zich ook nog eens beklagen over de leiding. Nadat DSE voor de rust al eens een strafschop had gekregen (die overigens door Elinny de Waal ge stopt werd), ging aan de eerste te- gengoal een handsbal vooraf Ter- neuzen, dat in de eerste helft Emi ly van Vooren met rood wegge stuurd zag, moest daarna ook nog eens een tweede tegengoal toe staan: 2-0. Vierde klasse. BSC 2-Steen 1-5 (0-1). Scoreverloop: Inge de Smet 0-1 en 1-3,1-1, Arielle Stolk 1-2 en 1-5, Ma- non Bogaard 1 -5 (strafschop). Vijfde klasse. Nieuw Borgvliet-Axel 1-4 (0-3). Scoreverloop: Linda van Meurs 0-1, Alicia Huijsman 0-2 en 1-4, Silke Kosters 0-3, 1-3. Hulsterloo-WW67 1-2 (1-1). Score verloop: 0-1, Siene de Bodt 1-1,1-2. Marcel de Nijs is de koning van de nacompetitie www.pzc.nl/rudestats FINALE ATB CUP Dennis Raadtgever is duidelijk tevreden met zijn overwinning in de bossen van Westenschouwen. foto Johan van der Heijden m&B&mssaa door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De laatste selec tiewedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap in de klassen L2 en M2 zitten erop. De tickets wer den zaterdag in de wedstrijd van de RV Se-Ros in manege De Een dracht in Vrouwenpolder ver deeld. Favorieten voor de titels val len moeilijk aan te wijzen. Door het grote verschil in waardering tussen de juryleden is dat moeilijk vast te stellen. Het blijkt steeds weer, het is moei lijk om de jury op een lijn te krij gen. Enkele procenten verschil op een proef met dertig onderdelen valt nog wel te billijken. Maar als dit, zoals zaterdag, vijf procenten of meer bedraagt en men boven dien qua plaatsing ook nog duide lijk van mening verschilt, dan vra gen de deelnemers zich terecht af of ze goed of slecht gereden heb ben. Zoals Christina Labudzik met de ruin Zaro in M2. Jurylid bij A beloonde de combinatie met 65,33 procent. Goed voor een derde plaats en twee winstpunten. Met een waardering van 58 procent, on voldoende voor een bonuspunt en een tiende plaats, had de jury bij C een heel ander oordeel. Geluk kig bleef dit voor de Domburgse combinatie voor deelname aan het ZK zonder nadelige gevolgen. De overwinning in M2 was voor Jessica Nijpjes met Amazing N. Een overwinning die de Middel burgse combinatie nodig had voor een startbewijs in de finale. Maar ook hier bedroeg het verschil tus sen beide juryleden liefst zes pro cent. Nijpjes zat er niet mee: „Het is op de valreep dat ik mij heb ge plaatst. Na tien maanden ben ik vorige week voor het eerst met Amazing weer op wedstrijd ge weest. Toen liep het van geen kan ten en eindigde ik als laatste. Noem dit maar een revanche op die prestatie van toen." in de klasse L2 ging de zege naar Devon Beneden met Living Zil- vano. De zestienjarige ruiter uit Yerseke stuurde de Livingsto- ne-zoon naar 64,83 procent. Hij plaatste zich hiermee overtuigend voor de eindstrijd. Beneden bleef Nathalie Poppe met Utah nipt voor. De combinatie uit Grijpsker- ke werd door de voorzitter van de jury op de eerste plaats gezet. Hier bedroeg het verschil met het twee de jurylid vijf procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52