vijfde klasse sport 137 Matti Buysse snelt naar zege in drukke Eugene Vink Memorial Dallinga.com peurt punt uit mijnstreek De Geslootene Boom weer reuzendoder Knappe derde plaats voor Fred de Koning Pearle dwingt respect af met bekerwinst Nieuwelink aan kop in Schaakgrenstoernooi De Maat wint in Grand Prix dankzij De Koeyer maandag 24 januari 2011 minuten had Martijn Rijckaert van IJzendijke nodig om een hattrick tegen SDO'63 te scoren. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Drie van de vier hoogst geklasseerde ploegen in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal hadden gisteren geen moeite om de weg naar het doel te vin den. Philippine en IJzendijke won nen beide met 6-0, Philippine van Terhole en IJzendijke van SDO'63. Zes treffers maakte ook Hulster- loo, maar daar stond een tegentref fer van Hoofdplaat tegenover: 6-1. Corn Boys had nog maar eens ge noeg aan een enkel doelpunt om de volle winst binnen te halen. Te gen Volharding werd het 0-1. Vo- gelwaarde-Schoondijke werd afge last. Terhole-Philippine 0-6 (0-2). Ter hole hield zich lartge tijd staande in het duel met koploper Philippi ne, maar ging desondanks met een 0-2-achterstand rusten omdat Maarten de Groene en Timmy Goossen in de 22e en 27e minuut raak konden schieten. Vrijwel on middellijk na de hervatting legden de bezoekers het duel in een defini tieve plooi. Tussen de 47e en 52e scoorden Goossen, Patrick van Leeuwen en De Groene. In de ze ventigste minuut werd het 0-6 door opnieuw Goossen. IJzendijke-SDO'63 6-0 (4-0). Lo- dewijk van Keeken opende in het eenzijdige duel al na vijf minuten de score, maar daarna was het tot het laatste kwartier van de eerste helft wachten voordat IJzendijke verder afstand nam. Driemaal kreeg Martijn Rijckaert tussen de 35e en 43e minuut een kans en driemaal ook was het raak. Na de hervatting fungeerde Van Keeken nog eens twee keer als scherprech ter. Hij scoorde in de vijftigste en 65e minuut. Nadat het 6-0 was ge worden blonk IJzendijke nog uit in het missen van kansen. Hulsterloo-Hoofdplaat 6-1 (4-0). Hulsterloo had voor de rust een groot veldoverwicht en liep toen uit naar een 4-0-voorsprong. Eric Goossens nam de openingstreffer voor zijn rekening en scoorde daar na ook 3-0 en 4-0, nadat Alexan der Praet met een kopbal voor 2-0 had gezorgd. In de tweede helft ge beurde er vervolgens lange tijd niets, totdat Remie van Iteghem en Mario Vermeirssen de score in de tachtigste en 84e minuut naar 6-0 opdreven. Sonny Eggermont legde de eindstand vast op 6-1. Volharding-Corn Boys 0-1 (0-0). Corn Boys had in de uitwedstrijd tegen Volharding weliswaar het beste van het spel, maar liep zich lange tijd stuk op de stugge defen sie van de thuisclub. Veel kansen gaf Volharding ook niet weg. Pas na zeventig minuten spelen vond Stijn Eggermont de ruimte die hij zocht: 0-1. Shiis-Groede 1-1 (1-0). Sluis kon tegen Groede niet het spel spelen waartoe het voor de winterstop in staat was en moest genoegen ne men met een 1-1-gelijkspel. Veel viel op die eindstand niet af te din gen. Sluis was in de eerste helft misschien wat beter, maar na de rust had Groede een licht veldover- "wicht. Byron Benüey scoorde voor rust voor de thuisclub, maar in de 61e minuut was het Maxime Wille die Groede weer langszij bracht. Koewacht-Graauw 2-2 (1-2). Fran- ky Vermeulen bracht de thuisclub in het gelijkopgaande duel al vroeg op een i-o-voorsprong, maar nog voor de rust brachten Kevin David- se (38e minuut) en Karei Steijaert (42e minuut) Graauw in de meest voordelige positie. Na de rust moest Koewacht komen en in de zeventigste minuut resulteerde dat in de verdiende gelijkmaker. Op nieuw fungeerde Franky Vermeu len als eindstation: 2-2. SAS VAN GENT Ook nu weer maakte de drieban- ders van De Geslootene Boom hun reputatie van kampioenendoder waar. 't Bierwinkeltje werd met 2-6 slachtoffer van de dadendrang van hun huisgenoten. Een teleurstellend resultaat voor de thuisploeg, die hierdoor tevens de achterstand op de koploper zag oplopen. Alleen Pauly wist een winstpartij te boeken voor 't Bier winkeltje, voor de rest was de re gie in handen van de tegenstander. Arie Vink zag ondanks een serie van vijf in de beginfase de partij uit de vingers glippen. TILBURG Biljarter Fred de Koning van Loven- hoek is derde geworden in het ge westelijk kampioenschap libre tweede klasse. De titel was voor Mi chel Goossens uit Bergen op Zoom. De Hoekenees presteerde uitste kend in zijn eerste gewestelijke fi nale ooit. In de slotronde werd De Koning door de kampioen teruggewezen, anders was zilver zijn deel ge weest. De ronde voordien klopte hij Van der Rijt nog in zijn beste partij in veertien beurten. De Ko ning verzamelde tien punten en no teerde een gemiddelde van 4,90. OOSTERHOUT De driebanders van Pearle Opti ciens wonnen in de beker met 2-6 en 4.-8 in sets van eredivisionist Emar Logistic. Omdat de heenwed strijd met 8-0 werd verloren, is Pearle toch uitgeschakeld. De Sassenaren speelden uitstekend tegen de ploeg uit Oosterhout. Le sley Menheer zelfs meer dan dat met 2,500 gemiddeld tegen Clemie van Wanrooij (3-0). Jens van Dam haalde 0,918 (2-1-winst op Francis Forton) en Dion Bergmans 1,045 (3-0-zege op Jack Wijnen). Eddie van Goethem ging met 3-0 onder uit tegen Ad Broeders. AXEL Door een zege op concurrent Arjo Arendse gaat Kees Nieuwelink allen aan kop in het grensover schrijdende Schaakgrenstoernooi. Arendse bleef lang aanklampen in het eigen vertrouwde clublokaal in Axel, maar kon het op den duur niet meer bolwerken tegen de ge routineerde Nieuwelink Niewelink leidt met 4,5 punt. John Gommers volgt op een half punt. Theo de Putter, Gert van Rij en Ar jo Arendse hebben 3,5 punt. Daar na volgen Koen Dhuyvetter, Ro nald Janssens en Henk de Ridder met drie punten. door joop van den Oudenhoven TERNEUZEN - De derde Grand Prix driebanden van de Zeeuws-Vlaam- se biljartbond is gewonnen door Jack de Maat uit Terneuzen. Hij versloeg in de finale Carel van Meelen uit Kloosterzande met ruim verschil. Eigenlijk hoorde De Maat niet in de finale, want hij werd in de der de ronde uitgeschakeld. Aangezien Piet de Koeyer niet in de finalepou le kon spelen, werd De Maat als beste verliezer van de derde ronde opgeroepen. „Je moet wel eens ge luk hebben in je leven", sprak hij na afloop gnuivend. Grijnzend van oor tot oor onderging De Maat de prijsuitreiking en hij dacht onderwijl ook aan het alge meen klassement, waarin hij op deze wijze prima zaken deed. De strijd in fmalepoule i kreeg met Van Meelen een logische win naar, omdat hij zijn beide partijen won. In de andere poule ging het er heel wat vinniger aan toe. Joke Breur, Theo van Esbroek en Jack de Maat wonnen en verloren allen één keer. Ook hier was het geluk De Maat goed gezind dankzij een beter percentage. In de eindstrijd deed hij het op eigen kracht en klopte hij Van Meelen met 35-25. door Joop van den Oudenhoven HOENSBROEK - In het competitie duel in de eerste divisie drieban den tegen La Plaza speelde Dallin- ga.com met 4-4 gelijk. Een dag la ter eindigde ook het bekerduel met eredivisionist De Vrachtkar in 4-4- Tegen La Plaza in de voormalige mijnstreek van Limburg behaalde Dallinga een mager punt. Bart Ceu- lemans moest het afleggen tegen de Belgische jeugdkampioen Ken ny Miatton. Ceulemans liep de ge hele partij achter zijn tegenstander aan, maar inhalen was er niet bij. Dat deed Berry Dallinga beter. Hij zette Mare Donvil vanaf het begin op pittige achterstand en hield de regie tot de meet stevig in handen. Net als Rudi Tolleneer, wiens zege krap was maar niet in gevaar kwam. De Belg is na een kwakkel periode weer helemaal de oude. Patrick Vasseur had opnieuw een koude start. Pas na 24-4 achter kwam hij sterk opzetten tot 40-40, waarna zijn tegenstander met vijf de partij uitspeelde. Balen voor de Cadzandse teamcaptain. 'Ook gisteren in de bekerreturn te gen De Vrachtkar was er een gelijk spel met 4-4 (7-5 in sets). Tot kort na de pauze leefde nog de hoop op een stunt, maar toen al snel bleek dat Bart Ceulemans zou ver liezen, was het feestgevoel over. Immers de heenwedstrijd werd met 8-0 en drie keer 2-1 en 3-0 ver loren. De hoop zat hem in de twee 3-0-zeges van Berry Dallinga en Patrick Vasseur, die daarmee een mooie uitgangspositie voor hun teamgenoten Bart Ceulemans en Rudi Tolleneer creeërden. Maar dit tweetal kon geen stand hou den. Een eervolle eindstand was het gevolg. Het betekende tevens de uitschakeling voor het beker toernooi. door Wim de Vos westdorpe - De organisatoren ble ven zich zaterdag maar verbazen toen de lopers en loopsters bleven aanschuiven om in te schrijven voor de Eugene Vink Memorial. Daar waar de stichting Trimlopen Westdorpe op 180 deelnemers had gerekend, stokte de teller pas bij 233 inschrijvingen. „Zoveel hebben we er nog nooit gehad. Dit is uniek", zei voorzitter Roland de Bock. De wedstrijd werd gewon nen door de ex-voetballer Matti Buysse. Hij verwees Benny Thuy naar de tweede plaats. Niet alleen de atleten en atletes die als eerste over de finishlijn kwa men mochten zich winnaar noe men, ook de organisatie waande zich meer dan gelukkig. „Zeg dat wel", zei De Bock toen hij het deel nemersveld aanschouwde dat klaarstond voor de loop. Naar de reden kon De Bock alleen maar gis sen alhoewel hij wel een paar oor zaken wist op te geven. „We krij gen vooral van Belgische lopers al tijd veel complimenten over de or ganisaties in Zeeuws-Vlaanderen. Vooral omdat we ons aan de af spraken houden. Het principe dat iedereen prijs heeft en ook de gra tis tombola spreekt heel erg aan." Daarnaast noemde de voorzitter van de stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaanderen ook de lage in schrijfkosten die veel deelnemers trekt. „Hier in Zeeuws-Vlaanderen is het nog altijd drieënhalve euro terwijl er in België soms wel in schrijfgelden van tien euro en ho ger worden gevraagd. Als je dan met twee, drie of meer mensen uit één gezin meedoet loopt dat toch ook al behoorlijk op." In de polders rond Westdorpe werd er een harde strijd opge voerd, waarbij Matti Buysse een hoofdrol vertolkte. De man uit As senede heeft zich nu helemaal op de loopsport toegelegd. Veldlopen voeren momenteel de boventoon. „Als er zaterdag één in Belgie op het programma staat, doe ik daar meestal aan mee. Maar als ik het zaterdag en zondag kan combine ren, is het ook goed. In het alge meen is een korte afstand op zater dag een soort van opwarmertje voor zondag", gaf Buysse aan. Dit weekeinde liep Buysse alleen de Eugene Vink Memorial en dus de lange afstand. Niemand kon hem bijbenen en bij aankomst had de Belg bijna één minuut voor sprong op Benny Thuy, die aan een evenwichtig seizoen bezig is. Natascha Herwegh uit Heikant was de snelste vrouw op de mid denafstand, 8700 meter. Matti Buysse loopt aan kop in de Eugene Vink Memorial in Westdorpe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51