sport31 nu aan zware reeks op de been Jorin Missu schiet Zaamslag naar zege AZW pakt een punt in tamme wedstrijd Verkeerde keuzes breken Kloetinge op in uitduel met Nieuw-Lekkerland Concurrentie pakt wel drie punten na Bezoek onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog/ maandag 24 januari 2011 Hekkensluiter ARC won zaterdag op eigen veld met 2-0 van Katwijk en naderde Hoek tot op drie punten. Sparta Nijkerk won verrassend met 0-1 op het veld van IJsselmeer- vogels en heeft nu net als Hoek zeventien punten. FC. Lisse haalde op eigen veld uit te gen SC Cenemuiden (5-0) en kwam óók op zeventien punten. Onderin verloor alleen CSV Apeldoorn, met liefst 8-2 bij koploper Rijnsburgse Boys. door Barry van der Hooft HOEK - Op een dinsdagavond, eind augustus 20io, maakte Nick de Jong zijn eerste en voorlopig enige twee treffers voor Hoek. De Noord-Hollander bezorgde zijn nieuwe ploeg destijds een 2-1- overwinning op Capelle, leek een toegevoegde waarde voor de top- klasser te worden, maar zakte daar na ver weg. Zaterdag mocht hij tien minuten voor tijd als invaller komen opdraven en leek hij zes minuten later opnieuw de gevier de man te worden tegen Capelle. De Jong werd op maat aange speeld door Ferry Alfons, mocht met links aanleggen, maar mikte in het net van de ballenvanger. „Die bal stuitte net op toen ik schoot", keek De Jong na afloop zuur. De aanvaller is geen echte kil ler, maar hoefde zichzelf weinig te verwijten. Want vóór zijn entree had Hoek ook alweer een aantal kansen gehad die volgens het in middels bekende recept niet benut werden. Dat had soms met pech te maken, maar in veel gevallen toch vooral met een gebrek aan kwaliteit. „Een punt tegen Capelle is niet slecht", zei Alfons na afloop. „Maar het was weer een wedstrijd die je had kunnen winnen. Iedereen weet nu ook wel waardoor dat niet lukt. Volgens mij hebben we vandaag weer genoeg kansen gehad, maar we benutten ze niet." De bijna 34-jarige Alfons behoor de net als een week eerder tegen Sparta Nijkerk tot de beste spelers op het veld. De middenvelder was overal te vinden, raakte zoals altijd niet in paniek aan de bal, maar er gerde zich af en toe ook aan het ge brek aan inzicht bij medespelers. Met de bal aan de voet wilde hij na rust Mille Mendes de diepte in sturen. 'Go, go', riep Alfons, maar de kleine Braziliaan bleef onbegrij pend aan de zijlijn staan. „Het is een goed ventje hoor", zei Alfons over Mendes. „Hij moet alleen nog veel leren, vooral op tactisch ge bied. En hij wil nog altijd veel te vaak voor de actie gaan. Even op eigen helft twee man door de be nen spelen.... Dat kan dus niet, dat moet hij afleren." Mendes had zaterdag na vijf minu ten al de t-o op zijn voet, maar schoot wild en hard over. Nadat Stijn Mahieu daarna ook had ver zuimd de 1-0 op het bord te zet ten, stond Mendes aan de basis van de 0-1. Na een afgeslagen cor ner lag de bal voor zijn goede rech ter, maar besloot hij nog één keer te kappen. Balverlies leidde een snelle Capelle-counter in en nog geen vijftien seconden nadat Men des de bal aan zijn voet had lag die achter de kansloze Jörg van Nieu- wenhuijzen: 0-1. i - HOEK CAPELLE Van Nieuwenhuijzen Van der Burg Koné 4 Tol 5- 89.Delbeke Adelmund Van Nieuwstadt Molendijk Siereveld Koppelaar De Loof Visser Mendes Bosscha 80. De Jong Rothman Dildick Vermunt Alfons Van Guldener Schot Richard Mahieu T 69. Pattinama Roussel Doelpunten i 26. Visser 0-1; 34. Dildick 1-1 Kaarten Capelle: Tol Scheidsrechter J M. van der Roest (Alkmaar) Aantal toeschouwers 700 Hoek ontsnapte minuten later aan een tweede tegentreffer, om ver volgens met een knappe goal langsij te komen. Dwayne Dildick combineerde op de rand van het strafschopgebied met Mendes en schoot de bal knap binnen (1-1). Meteen na rust, één minuut en acht seconden om precies te zijn, miste de verder onzichtbare Céd- ric Roussel de kans op 2-1. Daarna golfde het spel op en neer, lag het middenveld vaak helemaal open, raakte Gertjan Rothman (Capelle) de lat en pegelde De long de bal hard naast. De teller van Hoek bleef daardoor op slechts vier ze ges staan. „Ik moet mijn verdedi gers een compliment geven", zei trainer Gaby Demanet. „Capelle is een ploeg met veel lengte, maar we zijn niet echt in de problemen geweest. Aan de andere kant laten we ook weer een paar goede kan sen liggen. Ik zie progressie en dat kunnen we ook gebruiken. Want we staan aan het begin van een zware reeks." Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij Spakenburg, daarna volgen duels met IJsselmeervogels, Katwijk, Rijnsburgse Boys, SC Ge- nemuiden, Flevo Boys en Excel- sior'31. Die serie resulteerde voor de winterstop in één gelijkspel en zes nederlagen op rij. Alfons: „Toch gaan wij het wel red den. Vooral in de laatste zeven wedstrijden gaat het er denk ik voor ons op aankomen." Morgen speelt Hoek het bekerduel met Rijsootd 2. Een aantal spelers krijgt rust en Demanet hoopt de twee nieuwe Belgen Sam Devinck en Kim van Brabander dan speel tijd te kunnen geven. Tegen Capel le waren ze nog niet speelgerech tigd. „Devinck is een goede voet baller en ik vind die Kim echt een versterking", zei Alfons. „We kun nen hem ook goed gebruiken. Dat hebben we vandaag tegen Capelle weer gezien." door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Zaamslag is de winter stop goed doorgekomen. De Zeeuws-Vlamingen wezen bij de hervatting van de competitie VVGZ na een gelijke stand bij rust (1-1) terug. Jorin Missu, die zijn competitiedebuut maakte, werd matchwinnaar. De ingevallen A-ju- nior kapte met veel bravoure een tegenstander uit en tekende in de korte hoek voor de winst: 2-1. Zaamslag nam daarmee revanche voor de in het eerste competitie- treffen in Zwijndrecht geleden 2-1- nederlaag. De formatie van Kenny Verhoene deed uitstekende zaken. Onderaan werd afstand genomen van Terneuzense Boys, WGZ, De Zwerver en Dauwendaele. WGZ, dat in een scheef getrok ken competitie maar liefst vier duels minder speelde dan de ploeg met de meest afgewerkte duels, to taliseerde in de laatste vijf duels niet meer dan drie punten. Dat was de ploeg in Zaamslag niet aan te zien. De bezoekers begonnen sterk, kwamen al vroeg in de wed strijd op 0-1 en domineerden in de beginfase. Halverwege de eerste helft kreeg Zaamslag grip op de op ponent. Op slag van rust kwam de thuisploeg door een kopbal van Tommy Tissink op gelijke hoogte: 1-1. Na de hervatting namen de gasten weer het initiatief Net als voor rust was de slotfase voor Zaamslag. Missu bezorgde zichzelf vijf minuten voor tijd een droom- debuut en Zaamslag de zege. Zaamslag-VVGZ 2-1 (1-1). 3. Michael Dell'avo 0-144. Tommy Tissink 1 -1 85. Jorin Missu 2-1. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Michael Dell'avo, Kevin de Geus, Jeroen Beze- mer (WGZ), Ivo Verstraeten, David de Haan (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 100. door Tom Vennink MIDDELBURG - Zaterdag-tweeklas- ser AZW hield een punt over aan het uitduel met Oostkapelle. Het werd 1-1. Koploper Arnemuiden ging zwaar onderuit tegen Duive- land. In Oosterland werd het 5-0. De nieuwe koploper is WC'68, dat De Noormannen probleem loos versloeg (4-1). Ook Dinteloord glipte dankzij een nipte overwinning op Serooskerke (0-1) langs Arnemuiden. Nieuw- dorp dveed goede zaken door naas te concurrent DFC met 2-1 aan de kant te zetten. SSV'55 nam een punt mee uit Lage Zwaluwe na een 1-1-gelijkspel tegen Zwaluwe. AZW-Oostkapelle 1-1 (0-0): De amusementswaarde van deze wed strijd hield niet over. AZW en Oostkapelle hadden elkaar in de tang en ploeterden op het midden veld, dat in geringe opwinding aan de zijlijn resulteerde. Een fraaie voorzet van Wouter Boeije op het hoofd van Gert-Jan Kolijn, die de hoge bal tot een doelpunt promo veerde, kon daar weinig aan veran deren. Tien minuten voor tijd scoorde Frank Dekker namens Oostkapelle zodat het matte duel in 1-1 eindig de. Serooskerke-Dinteloord 0-1 (0-1): Jac- co de Gast 0-1. Nieuwdorp-DFC 2-1 (1-0): Janick van As 1 -0, Niels Mulder 2-0 (strafschop), Davut Sahan 2-1. Zwaluwe-SSV'65 1-1 (0-1): Christiaan Boon 0-1, Arnold Loomeijer 1-1. WC'68-De Noormannen 4-1 (2-1): Bart Vane 1-0, Bart Vane 2-0, Mark Min- derhoud 2-1, Ramon Suijkerbuijk 3-1, Ramon Suijkerbuijk 4-1 (strafschop). Duiveland-Arnemuiden 5-0 (1-0): Dennie Ie Comte 1-0, Ronald Zwager 2-0, Wilmar van der Sande 3-0, Wesley Goud 4-0, Barry Steenpoorte 5-0. teerd. Hoewel de tegenstander over negentig minuten niet beter was geweest, keerde Kloetinge met een t-o- nederlaag huiswaarts. De enige goal kwam voort na een inschattingsfout in het centrum van de defensie. Nadat Kloetinge zich in de zeventigste minuut op rechts liet uitspelen, hapten Arjan van der Smissen en Michel Maas kant veel te snel toe, waarna Ru ben Munoz plots oog-in-oog kwam te staan met doelman Jaco van der Schee. De middenvelder schoof de bal beheerst binnen: t-o. De treffer viel in een fase toen de thuisclub zijn spierballen toonde. Nieuw-Lekkerland, dat vier erken de basiskrachten vanwege schorsin gen moest missen, ving Kloetinge even over de middenlijn op, hield de ruimtes klein en speelde vlijm scherp. Kloetinge verbleekte en kwam nauwelijks meer aan combi neren toe. Het middenveld werd overgeslagen en dat was geen bes te keuze. Daan Esser werkte zich als vanouds een slag in de rondte, maar hij kon onmogelijk alle hoge ballen verwerken. En steun vanaf de flanken, waar Ingmar Quist en Etienne Mallie opereerden, kreeg hij nauwelijks. Kloetinge, dat voor de rust het betere van het spel had, richtte zich na het tegendoel punt weer op. Het leidde tot twee grote mogelijkheden via Daan Es ser en Quist, maar de gelijkmaker bleef uit. Nieuw Lekkerland-Kloetinge 1-0 (0-0). 70. Ruben Munoz. Scheidsrech ter: M. Jobse (Sint Laurens). Gele kaart: André Hol, Jelle Baan, Damiën Muller (allen Nieuw-Lekkerland), Michel Maas kant en Maarten van Rosevelt (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 250. door Jan Dagevos NIEUW-LEKKERLAND - De blessure tijd was al aangebroken toen Kloe tinge zaterdag in de uitwedstrijd te gen Nieuw-Lekkerland via een vrije trap nog de mogelijkheid kreeg het onheil af te wenden. Bijna alle spelers trokken naar vo ren in afwachting van een hoge bal in de doelmond. Linksback Maarten van Rosevelt besloot ech ter anders en ranselde de bal in eens op het doel, met alle gevol gen vandien. De bal zeilde over. Weg kans, weg gelijkspel. Het moment was illustratief voor de weinig gelukkige middag die Kloetinge in Nieuw-Lekkerland be leefde. De Bevelandse hoofdklas ser maakte op cruciale momenten Spits Gokhan Ersahin van Terneuzense Boys (oranje shirt) lijkt te ontsnap- de verkeerde keuzes en kreeg hier- pen aan de aandacht van Jean Philip Becht. foto Peter Nicolai voor een zware rekening gepresen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45