zeeland 115 Puur Eerlijk Heerlijk jubileum van De Vossen gevierd met daverend bal bij rit door Zwinstreek Rein van Glansbeek Het Wcpen van Axel www.hetwapenvanaxel.nl Oversteekplaats ^Drogisterij Kruiderij Den Dunnen is in Hulst de meest klantvriendelijke maandag 24 januari 2011 „Als wij vragen om maatregelen, moeten we het doen met een glimlach van de wethouder. We mo gen ons zegje doen en daarna doet hij toch weer ge woon zijn zin. De parkeerautomaat aan de Veerha ven is bijvoorbeeld geplaatst zonder enig overleg." Restaurant Kookstudio Traiteur vernieuwde lunchkaart alle gerechten worden bereid met biologische streekproducten Zakenlunch in onze sfeervolle serre restaurant. Graag ontvangen wij u voor de lunch van dinsdag t/m vrijdag tussen 12.00 - 17.00 uur. Kanaallade3 4571 CD: Axel f 031.115-561396 info@hetwapenvanaXel.nl TERNEUZEN - De oversteekplaats van de Scheldekade naar de Schel- dedijk in Terneuzen wordt nog dit jaar rolstoelvriendelijk gemaakt. Rolstoelers moeten nu, om op de dijk te komen, nog allerlei hinder nissen overwinnen. B en W ant woorden op vragen van raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) dat de zaak nu wordt aangepakt. De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 mers van de toerbus zijn Brugge ling Bernard de Pape en Dammen- aar Benedict Stael. „Onze bieren zijn heel bekend, maar in onze streek moesten toeristen en bier liefhebbers toch zelf op zoek naar de gezellige cafeetjes", vertelt Stael, uitbater van taverne De Knotwilg in Oostkerke. „We bie den een comfortabele en interes sante rondrit zonder gevaar te moeten blazen tijdens een alcohol controle." Inmiddels hebben al heel wat men sen, waaronder Italianen en Fran sen, zich laten rondrijden door de Zwinstreek. „Vooral het bezoek aan Nederland valt erg in de smaak", zegt De Pape. De bierbus vertrekt in Brugge bij het Concertgebouw en rijdt via Damme en Oostkerke naar het grondgebied van Sluis. Daar is een halte voorzien in Sint - Kruis bij café Greetje. Daarna gaat het over polderwegen naar Groede, waar van een biertje genoten wordt in brouwerij en brasserie De Drie Ko ningen. De derde halte op Neder lands grondgebied is in café In den Buitenlust te Cadzand. Om te voorkomen dat gedronken wordt met een lege maag krijgen passagiers een maaltijd aangebo den in Oostkerke. De bierbus rijdt dagelijks en heeft plaats voor acht personen. Naast de bus wordt ook gewerkt aan een gecombineerde uitstap met verschillende vervoer middelen scooter, fiets en boot). Het draaiboek hiervoor ligt al klaar. HULST - Ronald den Dunnen van restaurant De Vest is in Hulst de meest klantvriendelijke onderne mer van het jaar geworden. Zaterdagmorgen werd den Dun nen in zijn zaak blij verrast door een afvaardiging van de onderne mersvereniging Hulst en het bezoe- kersmanagement. Ronald de Dun nen kreeg naast de waardering een oorkonde. De uitreiking van de prijs werd verricht aan het begin van de 'Dag van de klant'. In het kader daarvan konden de bezoekers in Hulst gra tis parkeren en verschillende win keliers hadden voor de klanten een verrassing in petto. door Edy de Witte HULST - De vorstelijke entree van prins Carolus van de jubilerende carnavalsvereniging De Vossen ver liep zaterdagavond niet bepaald gladjes. De enthousiast zwaaiende op een bierton binnengedragen prins verloor zijn evenwicht en viel van de ton af. Bekomen van de schrik loste Caro lus het in zijn toespraak ludiek op. „Ook een prins laat wel eens een steek vallen." Hossende feestneu zen en toeterende dweilbands na men in Den Dullaert tijdens de viering van 44 jaar carnaval in de Vossenstad een voorproefje op het komende zottenfeest. Het thema Wai 44 da! werd gevierd met een receptie waarop de tien aanwezige collega-prinsen van Zeeuwse car navalsstichtingen ruim de tijd kre gen om De Vossen hulde toe te zwaaien. Prinsen die te veel woor den in petto hadden, werden door Vadertje Tijd de mond gesnoerd. De Vossen kregen volgens gebruik ludieke cadeaus aangeboden. Prin ses Margaretha van d'Ossekoppen uit Ossenisse overhandigde bij voorbeeld een fles Snisse port. Bennie Hek met zijn groep kon de leutsnaar nog niet raken. Dat lukte rond middernacht de zes Hulster dweilbands met een gezamenlijke muzikale happening wel. Prins Ca rolus neemt het voortouw bij de polonaises. „Zo werd het toch een avondje leut van de bovenste plank", aldus Carolus. Ook regiona le carnavalsverenigingen waren present. „Waar een feestje wordt gevierd, zijn wij van de partij", ver zekerde Patrick Freijzer van de Droolse Woepers. „Dit smaakt naar meer". De wagenbouwer doelde niet alleen op een extra pint maar-ook op carnavalskrakers om lekker op te hossen. Den Dul laert was voor de jubileumviering omgetoverd tot een waar feestpa leis met drie feestruimtes. Het duo Rock en lagers sloot het bal af Prins Carolus ging voorop in de polonaise. foto Peter Nicolai uitgeweken naar de parking aan de Westerscheldedijk. Die wordt straks echter gehalveerd. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41