14 'Koppel plannen sluis niet' U itgaanscencentrum worstelt met parkeren Bierbus combineert natuur en cultuur Uitgetrokken Iedereen ziet dat het een puinhoop is, dat de dienstverlening aan de mensen die Terneuzen bezoeken, ernstig tekort schiet." Voorspeelavond Inbrekers slaan toe in Hoofdplaat almanak maandag 24 januari 2011 8 M «IvIHl i 4J Zeeuws nieuws via www.twitter.com/pzcredactie www.pzc.nl door Wout Bareman cent - Bij onderhandelingen met Nederland is het oppassen. Voor zitter Roger de Croock van de Ver eniging van Gentse Havengebon den Ondernemingen (VeGHO) waarschuwde vrijdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie van het Gents Havenbedrijf voor al teveel optimisme over de bouw van de nieuwe zeesluis. „Het verleden heeft ons geleerd dat de met Ne derland a^esproken timing van projecten niet altijd wordt nageko men. Hieruit dienen lessen te wor den getrokken, hiertegen moeten we ons bij de onderhandelingen over de nieuwe zeesluis wape nen." Hij waarschuwde voor 'de verleiding' andere projecten te kop pelen aan de sluisplannen. „Want koppeling betekent risico voor ver traging." In het voortraject bleken de Nederlandse en Vlaamse be langhebbenden juist sterk te hech ten aan een koppeling van de zee sluis met tal van andere infrastruc turele werken in de Kanaalzone, zoals de doortrekking van de spoorlijn Axelse Vlakte-Zelzate. Als het aan De Croock ligt, wordt die koppeling dus snel losgelaten. Hij constateerde overigens wel dat aan Nederlandse zijde het besef groeit dat de sluis ook van groot economische belang is voor Zeeuws-Vlaanderen. ONDERNEMERS VOELEN ZICH NIET SERIEUS GENOMEN 'Meneer Van Schaik houdt ons geweldig aan het lijntje. door Wout Bareman Soms is het overmacht en worden de problemen bij het parkeren in de ga rage onder het Theater- plein in Terneuzen ver oorzaakt door stroomstoringen, zo als vrijdagavond laat, na de voor stelling van de Vlaamse zangeres Belle Pérez. Maar veel vaker zijn er heel andere oorzaken en ontstaan lange files voor de ingang van de parking, soms tot halverwege de Scheldeboulevard. Bezoekers worden bijvoorbeeld ge confronteerd met haperende kaart jesautomaten, met een toegangs hek tot de garage dat hardnekkig weigert zich te openen en ander leed. Volgens de ondernemers in de Nieuwstraat en omgeving en de exploitanten van het Scheldethea- ter en bioscoop Cine City Terneu zen zijn de parkeervoorzieningen in het noordelijk deel van het stadscentrum 'een zooitje'. Voor de parkeerlocaties gelden maar liefst vijf verschillende tarieven. Bovendien is er, hebben ze met cij fers gestaafd, behoefte aan min stens driehonderd extra plaatsen. Verkeerswethouder Co van Schaik oostburg - De Zeeuwse Muziek school houdt deze week (behalve dinsdag) voorspeelavonden in Oostburg en van 31 januari tot en met vrijdag 4 februari ook in Hulst. Tijdens de avonden krijgen leerlingen de kans op te treden voor publiek. Er wordt gespeeld van t9.oo tot 20.00 uur. Alle gen res en niveau's komen aan bod. Zo wel in Oostburg als Hulst is er ook een instrumentenparade (woens dag in Oostburg en volgende week vrijdag in Hulst). Dan presenteren zich vooral de beginners, kinderen die vorig jaar begonnen zijn. spreekt dat tegen en beweert, wap perend met een rapport van eigen ingehuurde verkeersdeskundigen, dat er voldoende parkeergelegen heid is. „Maar het is in Terneuzen kennelijk zo dat parkeren de eerste levensbehoefte is, meer nog dan eten en kleding..." Horeca-ondernemer Rein van Glansbeek, ook namens z'n colle ga's „Méneer Van Schaik houdt ons geweldig.aan het lijntje. Ieder een ziet dat het een puinhoop is, dat de dienstverlening aan de men sen die in Terneuzen een hapje willen gaan eten, een bioscoopje willen pikken of naar het theater willen, ernstig tekort schiet. Maar als wij vragen om maatregelen, moeten we het doen met een glim lach van de wethouder. We mo gen ons zegje doen en daarna doet hij toch weer gewoon zijn zin. De parkeerautomaat aan de Veerha ven is zo'n voorbeeld. Die is ge plaatst in ons werkgebied, maar wel zonder enig overleg." Uit een peiling onder bezoekers van het Scheldetheater blijkt dat die zich in groeiende mate ergeren aan de haperende parkeervoorzie ningen. Wie bij een drukbezochte theatervoorstelling een plekje in de parkeergarage wil bemachtigen, moet zorgen dat-ie voor half acht arriveert. Daarna zijn het terrein achter de Westerscheldedijk, de Veerhaven, de Scheldekade en het kleine terrein bij het voormalige Checkpoint de minder aantrekke lijke alternatieven. Het gros van de ruim 400 respondenten is ontevre den over de situatie. Het beïn vloedt zelfs hun theaterbezoek. Het terrein aan de dijk wordt straks vanwege dijk verzwaring teruggebracht van 120 naar 60 parkeerplaatsen. Voorzitter Walter de Clerck van de Raad van Toezicht van het thea ter: „Het theater heeft de gemeen te aangegeven méér parkeerplaat sen te willen financieren, net als extra toezicht aan de ingang van de parkeergarage. Maar daar hoor je niks op." Van Schaik: „Daarover valt best te praten." Half maart wordt een informatieavond, afge dwongen door een ontevreden ge meenteraad, belegd. De raad neigt zelfs naar een nieuw parkeercircu- latieplan. Van Schaik vindt het pri ma dat de ondernemers, net als de wijkraad Binnenstad, dan meepra ten. Is de parkeergarage vol, dan wordt hoofdplaat - In de nacht naar zondag is ingebroken in twee wo ningen op de Hogeweg in Hoofd plaat. In een geval is toegang ver schaft door het openbreken van een raam, waarna een tv en tiental len euro's zijn gestolen. In de ande re woning is een deur vernield. Omdat geen aangifte was gedaan is onbekend of er wat is gestolen. Tip? redactie@pzc.nl Die Thoolse mevrouw op jaren is nog kras en vervoert zichzelf per au to naar verre bestemmingen. Zoals onlangs, toen ze een vriendin be zocht. Gezellig kletsen en intussen wat breien. Toen ze 's avonds thuiskwam, par keerde ze haar auto in een vak om de hoek bij haar huis. Tasje eruit, breiwerk onder de arm en niet verge ten de auto op slot te doen. Toen ze bij de voordeur kwam, legde ze de spulletjes op de grond om haar sleu tel uit haar tas te halen. Daarbij merkte ze dat haar breiwerk de helft geslonken was. Toen zag ze de gele draad en volgde die via een boompje, de heg, een elektriciteitskastje en een lantaarnpaal naar haar auto. Daar lag de bol wol op de voorstoel. door Frank Cijsel DAMME - 'Glaasje op, laat je rijden.' Sinds kort toert een Brugse bier bus door de Vlaams-Nederlandse Zwinstreek. Bierliefhebbende toe risten kunnen met een busje op verkenning langs diverse cafeetjes om er te genieten van de omge ving en een fris pintje streekbier. Een dag vol plezier en genot met aandacht voor cultuur en natuur. Wie aan boord stapt van The Bel gian Beer Tourbus krijgt een rond rit van ongeveer zes uur langs de mooiste dorpjes in de Zwinstreek aan weerszijden van de grens. Bij enkele plaatselijke kroegen wordt halt gehouden om de deelnemers te laten proeven van het lekkerste gerstenat uit de streek. Initiatiefne- Initiatiefnemers Benedict Stael (links) en Bernard De Pape. foto Peter Nicolai Bezoekers worden geconfronteerd met haperende kaartjesautomaten en een weigerend hekwerk aan de ingang van de parkeergarage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40