Zeeland PZC Werving bedrijven kan veel beter Winkeldieven en zakkenrollers krijgen het moeilijk in Hulst De Lijn weigert apparatuur OV-chip ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 27 ACQUISITIE Kritiek burgemeester Jan Lonink op aanpak Zeeland Seaports en Economische Impuls Auto in de sloot bij eenzijdig ongeval Dronken man met auto tegen rotonde Uitgaanscentrum Terneuzen worstelt met parkeerproblemen Jubileum van De Vossen gevierd met daverend bal Maandag 24 januari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De werving van be drijven voor de Kanaalzone moet veel beter. Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen breekt een lans voor een stevigere krachten bundeling, ook grensoverschrij dend. Maar daarnaast moeten ha venschap Zeeland Seaports en Eco nomische Impuls Zeeland zich veel beter profileren. Lonink vindt het een teken aan de wand dat bedrijven zich wél vesti gen aan het nieuwe Kluizendok op de westelijke kanaaloever tus sen Zelzate en Gent en de Axelse Vlakte/Autrichepolder, notabene met een nieuwe haven en vele tientallen hectaren 'natte bedrijfs terreinen', links laten liggen. Er is wel belangstelling van inter nationaal opererende bedrijven, maar definitieve beslissingen over vestiging blijven uit. Terwijl zich aan het meer zuidelijk gelegen Kluizendok inmiddels veertien be drijven hebben gevestigd of bin nenkort vestigen. Lonink: „We moeten veel meer gebruikmaken van de ligging van ons havenge bied, midden tussen mastodonten als Rotterdam en Antwerpen. De nieuwe zeesluis is op dit moment erg hot. Als het meezit, slaan we binnen zes maanden wat dat be treft spijkers met koppen. Prima, maar het is nu zaak ons af te vra gen hoe we straks, als die nieuwe sluis er ligt, nieuwe bedrijven bin nenhalen en dus optimaal profite ren van die nieuwe infrastruc tuur." Falen, vindt Lonink een groot woord, maar volgens hem hebben Economische Impuls Zeeland en het havenschap de afgelopen jaren niet echt kans gezien de Kanaalzo ne te 'verkopen' in binnen- en bui tenland. „Natuurlijk hebben ze hun verdiensten, maar het had heel veel beter gekund. Ik ben blij met het besluit van Zeeland Seaports een commerciële afdeling op te richten. Dat had al veel eer der gemoeten. Bij Economische Impuls is er sprake van een wisse ling van de wacht; ook dat leidt ho pelijk tot betere resultaten. In ie der geval moeten in Zeeland de krachten worden gebundeld. We moeten in grote eendracht de boer op." Met een knipoog naar wijlen gedeputeerde Bruinooge zegt hij: „De indruk wordt altijd gewekt dat het druk is aan het loket bij het havenschap. Maar ik zie in de praktijk zo weinig resultaat." Vrij dagavond, tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de Gentse haven kreeg hij gelijk van Vlaams minister Hil- de Crevits. Ook die pleitte voor nauwe samenwerking van de ha vens bij het werven van bedrijven. door Edy de Witte HULST - „In Hulst is iedereen wel kom, behalve boeven en bandie ten. Die moeten nu goed oppas sen." Voorzitter Tom Willaert van de ondernemers vereniging Hulst kon het niet passender verwoor den. Samen met wethouder Diana van Damme onthulde Willaert za terdagmorgen in de Stationsstraat symbolisch een stoeptegel met de eerste KVO-ster. Dit Keurmerk Veilig Ondernemen van het Hoogbedrijfschap Detail handel duidt op het naderen van een beveiligd winkelgebied. Tegelij kertijd werd het sms-alert in wer king gesteld, waarmee onderne mers in Hulst via één druk op de knop met een sms-je gewaar schuwd worden als bijvoorbeeld een winkeldief of zakkenroller is gesignaleerd. „Deze nieuwe tech nologie is veel toegankelijker dan de telefooncirkel waarmee we voorheen werkten. Het sms-be- richt komt nu tegelijk bij alle on dernemers binnen, die daardoor sneller en adequater kunnen reage ren", aldus Willaert. Volgens wet houder van Damme snijdt het mes aan twee kanten, „Bij comfor tabel winkelen staat veiligheid voorop. Het is niet alleen goed voor de ondernemer maar ook voor de burger." De Reynaertstad gaat nu inzetten op een tweede ster. Dan zal onder meer camerabe veiliging moeten worden inge steld. ZAAMSLAG Op de Rondweg van Zaamslag is za terdagavond omstreeks half zeven een personenauto van de weg ge raakt en op z'n kop in de sloot be land. Hoe dat kon gebeuren, is nog olnduidelijk. De oorzaak wordt door de politie onderzocht. De inzittenden kwamen er zonder noemenswaardige kleerscheuren vanaf. Ze konden zelf uit de auto klimmen. De zwaar beschadigde auto werd door een takelwagen uit de sloot gehaald. SCHOONDIJKE De politie heeft vrijdagavond het rijbewijs van een 64-jarige automo bilist uit Oostburg afgepakt Agenten zagen rond 20.30 uur dat hij in Schoondijke met zijn perso nenauto tegen een rotonde opreed en daarna zijn weg vervolgde. In de Lange Heerenstraat werd hij aan de kant gezet voor een blaast- est, waaruit bleek dat hij te veel had gedronken. In afwachting van de uitslag van een bloedpröef werd zijn rijbewijs afgenomen. door Wout Bareman breskens - De Belgische vervoers maatschappij De Lijn weigert in haar bussen apparatuur in te bou wen voor het gebruik van de Ne derlandse OV-chipkaart. Dat kan verstrekkende gevolgen hebben voor het grensoverschrijdend bus vervoer op lijn 42 tussen Breskens en Brugge. Door de weigering van De Lijn kunnen Nederlandse passagiers in Belgische bussen op Nederlands grondgebied niet betalen of hun reisgeld af laten boeken. Het zijn daardoor gedwongen 'zwartrij ders'. Het Terneuzense PvdA- raadslid Jack d'Hooghe kaart de kwestie aan in een brief aan Pro vinciale Staten met het dringende verzoek in actie te komen. Volgens d'Hooghe is de kans groot dat de verbinding Breskens-Brugge straks, door de houding van De Lijn, in twee stukken geknipt te worden: passagiers zouden dan aan de grens moeten overstappen. d'Hooghe: „Het zou de doodsteek zijn voor een buslijn, die de be langrijkste ontsluiting van West- Zeeuws-Vlaanderen met het Vlaamse achterland vormt. Het op knippen van deze lijn zal een afkal ving van het voorzieningenniveau voor de streek inhouden." Het raadslid signaleert dat het ont breken van de apparatuur veel er gernis veroorzaakt bij reizigers. Ondernemersvoorzitter Tom Willaert en wethouder Diana van Damme onthulden de Keurmerktegel. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39