381 sport Raadtgever past tactiek Jury brengt dressuurruiters door scores in verwarring VC Vlissingen kan na zege omhoog kijken RCS zakt verder weg na nederlaag Goes heeft de nodige moeite met Dubbeldam Edzard van Ewijk doet het rustig aan in de finale van de Zeeuwse ATB Cup. De inwoner van Wolphaartsdijk is al zeker van de eindzege en rijdt naar de derde plaats. maandag 24 januari 2011 BHnSMMMBBHHBI door Yorben Weststrate MIDDELBURG - De voetballers van zondag-eersteklasser Vlissingen hebben gisteren drie punten uit Brabant meegenomen. Best Voor uit werd met 2-0 verslagen. Vol gens Vlissingen-trainer Roy Hen- driksen leverden zijn jongens een fantastische teamprestatie. De wedstrijd begon een half uur la ter, omdat Vlissingen-grensrechter Johan le Conté onwel werd in de bus. „Een heel vervelend moment voor het gehele team. Er moest een ambulance aan te pas komen en Danny werd naar het zieken huis gebracht. Gelukkig maakt hij het naar omstandigheden goed", zei Hendriksen. Vlissingen heerste tegen Best Voor uit vanaf de eerste minuut. „We hadden het spel in handen", aldus Hendriksen. „De 0-1 kon daarom door Rogier Veenstra OOST-SOUBURG - Na een moeiza me eerste competitiehelft begon RCS gisteren vol goede moed aan de eerste wedstrijd na de winter stop. Hoewel de ploeg van trainer Michel Leonhart nog wel op voor sprong kwam tegen Geldrop, werd er opnieuw verloren: 1-4. Zonder de nog niet speelgerechtig den Carlos Pereira en Kjell van der Haeghen begon RCS niet onver dienstelijk aan de wedstrijd. Na een klein half uur opende Joey van der Zweep zelfs de score. Na een goede combinatie tussen Be- sar Xhoxhaj en Len Eversdijk kwam de bal wat fortuinlijk voor zijn voeten. Hij twijfelde echter geen moment en schoot in de kor te hoek knap binnen: 1-0. Lang kon er niet van de voorsprong ge noten worden, want binnen tien minuten had Geldrop de achter- GOES - Koploper Goes boekte giste ren in de tweede klasse een moei zame 3-2-overwinning op laagvlie ger Dubbeldam. Niettemin was het een prima dag voor de ploeg van trainer Gérard de Nooijer. Di recte achtervolger TSC ging met 0-1 onderuit tegen Roosendaal, waardoor Goes een gat van vier punten sloeg met een wedstrijd minder gespeeld. Terneuzen was in de Zeeuws-Vlaamse derby te sterk voor Aardenburg: 3-0. Goes-Dubbeldam 3-2: De thuis ploeg speelde niet de beste wed strijd van het seizoen. Goes-trai- ner Gérard de Nooijer vond dit deels ook de verdienste van Dub beldam. „Ze vielen me niet tegen. Hun trainer is onlangs opgestapt en daardoor leek het erop dat die jongens zich opnieuw wilden be wijzen. Ze probeerden echt te voet ballen, ook al staan ze onderin", zei de oefenmeester. De winnende treffer van Lunven Vermeer viel pas in de 78e minuut. Hij had in de tiende minuut de score ook al geopend. Twee minuten later was de stand echter alweer gelijk via Wesley Bosboom. Na de 2-1 van Kyle Doesburg in de dertigste mi nuut kwam Dubbeldam op slag van rust wederom op gelijke hoog te (doelpunt Rory Wiüemstijn). Terneuzen-Aardenburg 3-0: Met gelegenheidsspits Erik-Jan Naudts als trefzekere aanvaller haalde Ter- neuzen sportieve revanche ten kos te van Aardenburg. De rood-zwar- ten bleven in het openingsduel van de competitie op een gelijk spel steken, maar wonnen gisteren door drie doelpunten van Naudts met 3-0. Daar viel niets op af te dingen. De 3-0 was een magere af spiegeling van de verhoudingen in het veld. Marcel de Nijs is de koning van de nacompetitie www.pzc.nl/rudestats ook niet uitblijven." Halverwege de eerste helft viel de verdiende treffer. Uit een ingooi kopte Tho mas Ragut de bal door naar Jona than Constancia die Sinan Coban vrij voor de keeper zette en die rondde koeltjes af „De tweede helft waren we zelfs nog beter. We creëerden denk ik wel vier keer een één-tegen-één situatie. In de laatste minuut counter je dan nog via Khalid (El Hattach) naar een bevrijdende tweede treffer", vertel de een trotste Hendriksen. Door de overwinning stijgt Vlissingen naar de vijfde plek in de zondag eerste klasse. Best Vooruit-VC Vlissingen 0-2 (0-1). 23. Sinan Coban 0-1, 90. Khalid El Hat tach 0-2. Scheidsrechter: M.A. van Ber- kel (Son en Breugel). Gele kaart: Björn Langeveld en Randy de Dreu (beiden Vlissingen). Aantal toeschouwers: 200. FINALE ATB CUP stand omgebogen in een voor sprong. Eerst profiteerde Tugberk Yildirim van een ongelukkige te rugspeelbal van Alfaro Pentury, waarna Wesley Plugers 1-2 maakte met een geplaatste vrije trap langs de muur. Geldrop kreeg zelfs nog een strafschop na een overtreding van Yordi Nijland, maar doelman Lorenzo van Trijp stopte de elfme- tertrap. Na rust krikte Geldrop het verschil alsnog op. Opnieuw Plu gers en in blessuretijd invaller Brian Vermeer bezorgden RCS op nieuw een kater. RCS-Geldrop 1-4 (1-2). 28. Joey van der Zweep 1-0, 30. Tugberk Yildirim 1-1, 35. Wesley Plugers 1-2, 71. We sley Plugers 1-3, 90+2. Brian Vermeer 1-4. Scheidsrechter: S. Berben ('s-Gra- venmoer). Gele kaart: Steven Visser, Lo renzo de Groot, Besar Xhoxhaj, Alfaro Pentury, Luke Eversdijk (RCS), Sercan Ozcan, Tugberk Yildirim (Geldrop). Aan tal toeschouwers: 100. Dennis Raadtgever is duidelijk tevreden met zijn overwinning in de bossen van Westenschouwen. foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De laatste selec tiewedstrijden voor het Zeeuws kampioenschap in de klassen L2 en M2 zitten erop. De tickets wer den zaterdag in de wedstrijd van de RV Se-Ros in manege De Een dracht in Vrouwenpolder ver deeld. Favorieten voor de titels val len moeilijk aan te wijzen. Door het grote verschil in waardering tussen de juryleden is dat moeilijk vast te stellen. Het blijkt steeds weer, het is moei lijk om de jury op een lijn te krij gen. Enkele procenten verschil op een proef met dertig onderdelen valt nog wel te billijken. Maar als dit, zoals zaterdag, vijf procenten of meer bedraagt en men boven dien qua plaatsing ook nog duide lijk van mening verschilt, dan vra gen de deelnemers zich terecht af of ze goed of slecht gereden heb ben, Zoals Christina Labudzik met de ruin Zaro in M2. Jurylid bij A beloonde de combinatie met 65,33 procent. Goed voor een derde plaats en twee winstpunten. Met een waardering van 58 procent, on voldoende voor een bonuspunt en een tiende plaats, had de jury bij C een heel ander oordeel. Geluk kig bleef dit voor de Domburgse combinatie voor deelname aan het ZK zonder nadelige gevolgen. De overwinning in M2 was voor Jessica Nijpjes met Amazing N. Een overwinning die de Middel burgse combinatie nodig had voor een startbewijs in de finale. Maar ook hier bedroeg het verschil tus sen beide juryleden liefst zes pro cent. Nijpjes zat er'niet mee: „Het is op de valreep dat ik mij heb ge plaatst. Na tien maanden ben ik vorige week voor het eerst met Amazing weer op wedstrijd ge weest. Toen liep het van geen kan ten en eindigde ik als laatste. Noem dit maar een revanche op die prestatie van toen." In de klasse L2 ging de zege naar Devon Beneden met Living Zil- vano. De zestienjarige ruiter uit Yerseke stuurde de Livingsto- ne-zoon naar 64,83 procent. Hij plaatste zich hiermee overtuigend voor de eindstrijd. Beneden bleef Nathalie Poppe met Utah nipt voor. De combinatie uit Grijpsker- ke werd door de voorzitter van de jury op de eerste plaats gezet. Hier bedroeg het verschil met het twee de jurylid vijf procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36