Mellaart goudhaantje bij zege Delta Sport Stormvogels naast zich sport37 Joey Grochal haalt kwartet in Zierikzee Reserves Delta Sport trekken opwaartse lijn door in Heerle 's-Gravenpolder vrijwel zeker van klassebehoud ZAALHANDBAL Zierikzeese ploeg wint ternauwernood Winnaars deze eeuw maandag 24 januari 2011 door Roeland Alders door Wim Kakebeeke loon op zand - Twee mazzeltjes op één dag. Het overkomt de hand ballers van Delta Sport niet vaak. Maar gisteren hadden de blauw- hemden het mooi voor elkaar. Re gisseur Jordie Loo bleek in de war- ming-up voldoende hersteld van een hamstringblessure en maakte na vijf weken afwezigheid zijn co meback. Daarnaast slaagden de be zoekers er ook nog eens in om op de valreep de zege weg te kapen voor de neus van Desk. Na een bloedstollend verloop trok de equipe van Rob de Vos aan het langste eind: 22-23. ..Ik ben con tent met de punten, maar als ploeg zijn we er zeker nog niet. Het is nog te individueel." De blauwhemden liggen weer op koers. Aan weken van improvise ren en schuiven is gisteren een ein de gekomen. „Het is prettig om de ploeg weer te hebben zoals ik hem had. Ie doet steeds aanpassing op een aanpassing. Nu kunnen we weer terug naar de vaste waar den." Door hun knieblessures is het seizoen alleen voor Koen de Bruin en Thijs de Vos een gesloten boek. De alweer twaalfde zege van dit seizoen was een regelrechte op luchting, erkende De Vos. Zelfs al werd thuis met dikke cijfers gezege vierd over Desk (28-18). Ploegen als Bergeijk en Desk heeft de Mid delburger niet hoog in het vaandel staan. „Het speltype ligt ons ge woon niet." Net zoals de concur rentie schrik heeft van Delta Sports spelbepaler lordie Loo, be schikt ook Desk over een ijzerster- ke regisseur. Van de twaalf treffers die Desk voor de pauze achter de betrouwbare Thim Zevenbergen prikte, kwamen er tien uit zijn handen. Delta Sport kwam vlot op 1-5, maar nog voor de pauze werd het gaatje gereduceerd. Vooral door het matige positiespel werd er aan vallend regelmatig onnodig balver lies geleden. Via 9-12 en 12-15 werd het zelfs 15-15 en sloeg de twijfel langzaam toe. „Aan het positiespel moeten we duidelijk nog aandacht schenken. De bal wordt nog te veel gebracht; met balverlies als ge volg." Na een bloedstollend om en om scoreverloop was ditmaal Kenneth Mellaart het goudhaantje bij de blauwhemden. Hij murwde zich op kracht door de Brabantse dek king en schoot Delta Sport naar de volle buit: 22-23. ,Jk hoop volgen de week tegen Avanti meer ont spannen te kunnen spelen. Dat zou goed voor het vertrouwen van de ploeg zijn", zei De Vos. Scores Delta Sport: Jimmy Niemans 8, Pieter Boot 4, Jordy Loo, Guido de Graaf en Kenneth Mellaart 3, Guust Sluijs 2. ZIERIKZEE - Voor de vierde keer (de laatste drie keer op rij) heeft Joey Grochal het Lenos snelschaak kampioenschap van Schou- wen-Duiveland op zijn naam ge schreven. De schaker van de Goese schaakvereniging bleef de concur rentie zaterdag ruim voor. Helaas was het toernooi niet heel sterk bezet, in vergelijking tot eer dere edities. Grochal was dan ook met de afstand de grote favoriet. Door de mindere deelname be sloot de wedstrijdleiding tot een andere opzet. Iedere speler moest met wit en met zwart tegen dezelf de opponent aantreden en dat in zes ronden. Hans Aangeenbrug ging na drie ronden aan kop omdat Joey Gro chal tweemaal een puntendeling toestond aan de voor het Rotter damse Charlois Europoort spelen de Lendert van den Ouden. Nadat Aangeenbrug tegen diezelfde Van den Ouden punten had laten lig gen en de onderlinge confrontatie met Grochal in het voordeel .be slist werd van de Goesenaar was het eigenlijk een gelopen koers. De laatste ronde kende Grochal geen problemen meer en won zijn beide potjes, waardoor de concur renten op gepaste afstand werden gezet en Grochal een mooie beker en een enveloppe met inhoud in ontvangst mocht nemen. Tweede werd Lendert van den Ouden voor Hans Aangeenbrug die te vens de prijs voor beste Schou- wen-Duivelander in ontvangst mocht nemen. De organisatie wijdt de magere deelname aan het feit dat het toernooi eerder gehou den werd dan de gebruikelijke der de zaterdag in februari. Men ver wacht dan ook dat er volgend jaar weer een betere bezetting is van het toernooi aangezien men het toernooi dan wel op de 'vaste' da tum kan laten spelen. De laatste Schouwse winnaar van het toernooi was Sven Stange. De schaker uit Burgh-Haamstede won in 2000. Hij speelde toen voor Mid delburg. 2011: Joey Grochal (Goes) 2010: Joey Grochal (Goes) 2009: Joey Grochal (Goes) 2008: Maarten Rademakers (HWP) 2007: Robin Bosters (Souburg) 2006: Joey Grochal (Goes) 2005: Roeland Alders (Souburg) 2004: Jeroen Hekhuis (Souburg) 2003: Jeroen Hekhuis (Souburg) 2002: Roeland Alders (Souburg) 2001: Roeland Alders (Souburg) 2000: Sven Stange (Middelburg) door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handballers van Delta Sport 2 hebben gisteren een knap gelijkspel behaald bij Heerle 2 in de tweede klasse. Het werd 26-26. De Brabantse gelijkmaker viel pas tien tellen voor het einde. EMM blameerde zich tegen num mer laatst Blauw Wit (13-16), ter wijl Orion uithaalde tegen Groene Ster: 40-24. Heerle 2-Delta Sport 2 26-26: Het spel van de Schouwse reserves zit de laatste twee duels in de lift. Op de acceptabele nederlaag tegen koploper HMC. (27-33) werd nu voortgeborduurd. Vooraf was voor de remise getekend gezien de stand van de ranglijst. Maar in de realiteit mocht Heerle de handen dichtknijpen met een remise. Vooral het vizier van het tandem Peter Lefevre (10 treffers) en Rick Evertse (6 treffers) stond bij Delta Sport op scherp. Ook talent Jor- ben Sprong deed met drie treffers een duit in het zakje. Daarnaast ontwikkelt ook het duo Mick en Tim Vleeshouwer zich voorspoe dig. Tien seconden voor tijd zagen de Zierikzeeënaars de winst pas door de vingers glippen. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 10, Rick Evertse 6, Leon van de Sande 5, Jorben Sprong 3, Tim Vleeshouwer en Arjo Nieuwkoop. EMM-Blauw Wit 13-16: EMM wil de het groeiproces van de laatste weken tegen de hekkensluiter be kronen met twee punten, maar de Middelburgers kwamen van een koude kermis thuis. Blauw Wit nam revanche voor de eerder gele den thuisnederlaag (15-18). Overi gens met hulp van EMM, want be halve de legio open kansen wer den maar liefst zeven pingels om zeep geholpen. Alleen Marcello Tax was trefzeker van de zevenme ter, maar toen was de opgelopen schade niet meer te herstellen. Scores EMM: Kevin Meulmeester 5, Marcello Tax en- Mayron Bouwmeester 2, Len Stroy, Ruben Notebaart, Tijs de Vos en Jerry Aertssen. Orion-Groene Ster 2 40-24: De Bevelandse equipe haalde vernieti gend uit voor eigen publiek. Daar mee was de openstaande rekening voor de heenwedstrijd (30-14-ver- lies) vereffend. De geroutineerde bezoekers kregen dankzij het moordende tempo geen poot aan de grond. Sluitpost Rene Hooij- schuur en Ron van Dalen waren de-aanjagers van de monsterscore. mmssBBsasmmmmmmmBBmBsexa de eerste helft komen van onacht zaamheden bij Stormvogels. Uit de weinige schoten was het rende ment hoog. Hoewel Stormvogels qua veldspel domineerde, bleef All-Ready in het spoor, omdat de thuisploeg moeite had met de ver taalslag naar doelpunten. Op 8-4 leek Stormvogels dat euvel te boven. Het had er de schijn van dat één doelpunt het verzet van All-Ready definitief zou breken, toen de zenuwen aan Stormvogels kant het overnamen. De ploeg viel stil en kon het puntje voor puntje naderende onheil niet afwenden. Op 8-9 kreeg All-Ready de zaal stil. In tien hectische slotminuten herstelde Stormvogels knap. Na de gelijkmaker volgden een paar ze nuwslopende aanvallen, waaruit Stormvogels de winnende treffer wist te maken en alsnog de eerste benauwde punten binnenhaalde. Scores All Ready: Henk de Graaf en Robert den Oude 2, Bram Bolle, Stefan Peeren, Jacco de Loof, Esther Snoek en Manon Torensma 1. Olympia-Ondo 9-6: Aan de puike invallers Thomas Mesu en Anita Geschiere lag het niet, maar zon der de geblesseerde Ronald Wisse leed Ondo het eerste puntverlies. Verdedigend stonden de bezoekers goed, aanvallend werden open kan sen onbenut gelaten. Op 5-4 kreeg Ondo het deksel op de neus en zag Olympia niet meer terug. Scores Ondo: Robbie Mesu 2, Jeroen Mesu, Annemieke Koppelaar, Lianne Lorier en Niki Geervliet 1. Blauw Wit-Togo 15-15: Op voor beiden vertrouwde grond verdeel den Blauw Wit en Togo de pun ten eerlijk. Een juiste weerspiege ling ook van krachtsverhouding vonden beide coaches. De voor spong bij rust (8-5) voor Blauw Wit was verdiend, op basis van de inhaalslag van Togo het punt ook. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 4, Marco de Jonge en Edwin Bommeljé 3, Basti- aan Rijk en Claudia Timmermans 2, Ja- net Verboom 1Scores Togo: Kevin de Waele 7, Niek Meerman en Corné van Rooijen 2, Anouk Hazelaar, Wendy Uit- terhoeve, Jan-Kees Goossens en Marcel Viergever 1 MIDDELBURG - Het damtiental van PWG 's-Gravenpolder heeft zater dag met 10-10 gelijkgespeeld tegen Den Haag. Dankzij dit resultaat is het vrijwel zeker dat de ploeg ook volgend seizoen in de hoofdklasse mag uitkomen. Het was eei\ enerverende wed strijd, al doet het grote aantal remi ses (acht) anders vermoeden. PWG gaf hier en daar onnodig punten weg. Zo moest Martin van Dijk na een ernstige fout toch nog remise toestaan. Ook de nederlaag van Jos de Wild tegen de sterke Fred Ivens was te voorkomen ge weest. Aan de andere kant moes ten enkele PWG'ers alles uit de kast halen om een punt veilig te stellen. Danny de Jager bleef aan bord vijf met kunst- en vliegwerk overeind en topscorer Daaf Kasse redde na een mislukte omsinge ling maar net het vege lijf Bij een 10-8 achterstand stelde Arjo Kouse maker na een kleine zes uur spe len het punt voor zijn ploeg veilig. Voor de eerste keer sinds 16 okto ber slaagde de Middelburgse dam club erin te winnen. In Sint-Lau rens kreeg Harderwijk 2 met 14-6 klop. Het tweedé van PWG blijft het goed doen in de tweede klasse. Zaterdag werd Verhaar Montage/ DVA met 14-6 verslagen, onder meer door een zege van Cor Boot. De deelname aan het jaarlijkse snelschaaktoernooi in Zierikzee viel tegen, maar de winnaar was vertrouwd: Joey Grochal. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35