sport 133 te vieren Rush van Vincent Bakker leidt herstel van DFS in Brouw brengt Zierikzee verder in de problemen met 0-0-gelijkspel Duiveland en koplopers maandag 24 januari 2011 Eerder versloegen we koploper Pelikaan met 5-1", zei trainer Henk Schouten zaterdag na afloop, „nu winnen we met 5-0 van Arnemuiden, dat nu boven aan stond. Het zou misschien het beste zijn als we elke week tegen de koploper zouden spelen." door Koen de Vries oosterland - Het was driedubbel feest zaterdag in Oosterland. Twee deklasser Duiveland boekte niet al leen een klinkende 5-0-overwin- ning op koploper Arnemuiden, de ploeg zag ook een foutloos optre den van keeper Leon Weeda in zijn eerste competitieduel en veer de op toen voormalig topscorer Dennie le Comte een bal achter de Arnemuiden-doelman kopte. Het feest begon aan het eind van de eerste helft. Pas in de 38e mi nuut stelde Duiveland-doelman Bennie de Looff voor het eerst op de proef en het was meteen raak. Marcel Zwager, op papier rechts back maar in de praktijk aanvallen de middenvelder, kreeg op de flank alle tijd een strakke voorzet te verzenden. Die kwam op het hoofd van Dennie le Comte en de bal verdween als een granaat tegen de touwen: 1-0. „Volgens mij was het nog maar mijn derde van het seizoen", keek Le Comte terug. „Vorig seizoen maakte ik er negen tien en het jaar ervoor geloof ik 28. Dit doelpunt kwam als een bevrij ding. Als je kansen blijft missen, gaat dat aan je knagen. Ik begon echt aan mezelf te twijfelen." Het tweede feestje had te maken met enkele schitterende reddingen van doelman Leon Weeda, die za terdag zijn eerste competitiewed strijd speelde. Hij liep vlak voor de competitiestart een zware hersen schudding op. Tijdens het trai ningskamp in Belek (Turkije) stond hij voor het eerst weer in het doel en zaterdag liet hij'zien helemaal hersteld te zijn. In de slotminuten van de eerste helft lag Duiveland zwaar onder vuur. Wee da ranselde eerst een inzet van Leon van Belzen schitterend uit de kruising en tikte daarna een kei harde kopbal van Marc van Haneg- hem fraai over de lat. „Beter kon niet", vond Weeda. Daarbij betrok hij ook enkele reddingen in de tweede helft. Zo keerde hij twee minuten voor tijd een strafschop van Jesper Poortvliet. Het derde feestje duurde eigenlijk de hele tweede en derde helft. Na rust profiteerde Duiveland van fla ters in de verdediging van Arne muiden, dat geen moment de in druk maakte koploper van de tweede klasse te zijn. Ronald Zwa ger en Wilmar van der Sande maakten 2-0 en 3-0, de 4-0 was van invaller Wesley Goud en Bar ry Steenpoorte tikte de 5-0 bin nen. De supporters van Duiveland haalden hun spelers daarna als kampioenen binnen. „We hebben weer eens gespeeld zoals we moe ten", vond trainer Henk Schouten. „We hebben er donderdag een goed gesprek over gehad. Onze kracht ligt in de aanval. We moe ten vooruit verdedigen. Dan zijn we op ons best." Karakteristiek Duiveland-Arnemuiden 5-0 (1-0). 38. Dennie ie Comte 1-0, 59. Ro nald Zwager 2-0, 70. Wilmar van der Sande 3-0, 81. Wesley Goud 4-0, 85. Barry Steenpoorte 5-0. Ge le kaart: Rudi Koster (Duiveland), Maikel Moerings en Jesper Poort vliet (beiden Arnemuiden). Scheids rechter: C.W. Bos (Vlissingen). Aan tal toeschouwers: 200. Duiveland: Leon Weeda; Rudi Kos ter, Ronald van Vossen, Albert Ver hoek; Leen IJzelenberg, Marcel de Bruine, Wilmar van der Sande, Mar cel Zwager; Barry Steenpoorte, Dennie le Comte (71. Wesley Goud), Ronald Zwager (77. Jean-Paul van der Weele). door Klaas Verspoor burch-haamstede - De furieuze wijze waarop Wim Hoogerheide, leider van Colijnsplaatse Boys, in de 29e minuut reageerde op de goal van Vincent Bakker was veel zeggend. Zijn ploeg verspeelde op dat moment vrij goedkoop een i-o-voorsprong en werd vervol gens door DFS naar een 5-1-neder- laag gedirigeerd. De goal van DFS' aanvoerder was er eentje om in te lijsten, maar had in Hoogerheides ogen nim mer mogen vallen. „Gewoon ve gen. Maak die overtreding maar", liet hij zich voor de dug-out ont vallen. Een beetje gelijk had hij wel. Bakker startte zijn loopactie met de bal op eigen helft en stoomde ongehinderd richting de vijandelijke zestienmeter. Vanaf rechts trok hij naar binnen er schoot vervolgens links van de keeper raak: 1-1. Daarvóór was Colijnsplaatse Boys in de tiende minuut via Pascal Hoogerheide, zoon van de leider, al op 0-1 gekomen. DFS anticipeer de op dat moment niet goed op een pass vanaf het middenveld (trainer Edwin Kriens: „Te weinig druk op de bal.") en tussen vier DFS'ers in passeerde de aanvaller doelman Kevin Verboom. Veel ging er op dat moment niet goed bij DFS, maar de ploeg herstelde zich. „De eerste helft duurde het te lang voordat we druk gingen zetten", vond ook Mariko Rouw. Hij is voor Kriens een belangrijk puzzels tuk als het om de strategie van DFS gaat. Als aanspeelpunt moet hij de lopende mensen bedienen. Rouw: „Dat gaat steeds beter. In de tweede helft liet ik me wat in zakken en kwam wat meer aan de bal." Dat was in een fase waarin DFS het verschil ging maken. Voor rust was het zeker lange tijd moei zaam. Pas na de wonderschone 1-1 zette DFS Colijnsplaatse Boys steeds sneller onder druk. Via Tom van de Berg en Bas Hogen- door Klaas Verspoor middelburg - De eilandelijke der by tussen Zierikzee en Brouwers haven leverde zaterdag geen tref fers op. Dat betekende een flinke streep door de rekening van Zierik- zee-trainer Marcel van Duijn, die uit drie derby's negen punten wenste te halen. Zeven is nu het maximaal haalbare. Mevo pakte een punt bij BW'63 (2-2) en WIK'57 leed zijn eerste nederlaag onder Nico Schoute. Zierikzee-Brouwershaven 0-0: De werklust bij Brouwershaven was hartverwarmend. De bezoe kers wilden zich revancheren voor de eerdere 6-1-thuisnederlaag. Zie rikzee mocht als excuus aanvoeren dat het speelde zonder Martijn van Grunsven en dat Frank van der Helm slechts één helft kon spe len, maar had op eigen veld moe ten winnen om koploper Halste ren niet uit te zien lopen. De mees te kansen waren voor rust voor Zierikzee, maar Jaouoad Fertoute en Thomas Vos verzuimden te sco ren. Ook in de tweede helft liep de thuisploeg zich een aantal keren stuk op Brouw-doelman Meivin van Ast, die over de hele wedstrijd gezien enkele fraaie reddingen ver richtte. Na 62 minuten liep Zierik- zee-speler Björn Boot tegen zijn tweede gele kaart op. Met tien te gen elf leek Zierikzee beter te gaan voetballen. De bezoekende ploeg van trainer Ed van Lent kreeg daar na nog een heel goede kans, maar een uitval over de linkerflank werd, met drie man voor de goal, niet goed uitgespeeld. Brouw staat na dertien duels op de negende plaats. Zierikzee der de, met zes punten achterstand op Halsteren en vier op Vosmeer. Wel heeft Van Duijns ploeg nog een duel tegoed. Vosmeer-WIK'57 2-0: Nico Schou te debuteerde als trainer van WIK'57, maar dat resulteerde niet in één of meer punten voor zijn ploeg. Vosmeer kreeg in de eerste helft na een overtreding op Ra- chid Bouhoudane een strafschop. Vanaf de stip schoot de aanvoer der zijn ploeg zelf naar 1-0. WIK'57 kon mee in het spel met Vosmeer, maar de meeste kansen waren voor de thuisploeg. In de 85e minuut besliste Hassan El Helw het duel. BW'63-Mevo 2-2: Het vierde ge lijkspel voor Mevo leek ver weg toen Erhan Akcay voor rust voor 1-0 zorgde en Rachid Achahbar er na rust 2-0 van maakte. De Zierik- zeese ploeg hervond via Daniël Lodders de aansluiting. Uit een Bertus Siereveld (gele sokken) van Colijnsplaatse Boys probeert DFS'er Pie- ter de Munnik van de bal te krijgen. stein kreeg DFS al voor rust de ge legenheid om op voorsprong te ko men. Kriens: „In de rust heb ik ge zegd: 'Speel ze maar kapot'. Het is moeilijk om tegen ons te spelen. We hebben zoveel kwaliteit." Zo kon Kriens het zich veroorlo ven om Jeroen Grefkens en Anco van der Linde ritme en conditie op te laten doen bij het tweede elf tal. Lennart Padmos, die in de week voor 'Colijn' ziek was, werd na rust ingebracht voor de tegen vallende Donadoni Warrenaar. Padmos' entree zorgde voor de no dige aanvallende impulsen. In de 54e minuut was hij betrokken bij de 2-1, die Pieter de Munnik op aangeven van Kevin Veerhoek bin- nenwerkte. Vijf minuten later was Rouw de aangever bij de 3-1 van Padmos. Colijnsplaatse Boys bleef hetzelfde spelsysteem hanteren en bezorgde DFS daarbij nauwelijks proble men. De Munnik, Rouw en Bak ker waren dicht bij de 4-1, maar het was Padmos die hem maakte. In blessuretijd had Padmos de 5-1 op zijn schoen. Padmos: „Ik kwam verkeerd uit met mijn passen." Doelman Leon van Loon bracht foto Dirk-Jan Gjeltema redding, maar in tweede instantie schoot Patrick Verboom de vijfde DFS'goal alsnog binnen. DFS hield door de zege de druk op koploper Yerseke. Die ploeg klopte Kapelle (4-1) en behield twee punten voorsprong op de ploeg uit Burgh-Haamstede. Karakteristiek 0 DFS-Colijnsplaatse Boys 5-1 (1-1). 10. Pascal Hoogerheide 0-1, 29. Vincent Bakker 1-1, 54. Pieter .de Munnik 2-1, 59. Lennart Pad mos 3-1, 85. Lennart Padmos 4-1, 90+1. Patrick Verboom 5-1. Scheidsrechter: M. van de Luitgaar- den (Sliedrecht). Gele kaart: Mari ko Rouw (DFS), Wouter van Gilst en Bertus Zoeteweij (Colijnsplaatse Boys). Aantal toeschouwers: 115. DFS: Kevin Verboom, Vincent Bak ker, Martijn Boot, Jarno Vermeu len, Kevin Veerhoek (79. René van der Linde), Huib Nortier, Bas Ho- genstein (76. Patrick Verboom), Tom van de Berg, Mariko Rouw, Pieter de Munnik en Donadoni Warrenaar (46. Lennart Padmos). Zierikzee-speler Björn Boot (links) strijdt voor de bal. Hij liep tegen Brou wershaven tegen twee gele kaarten op. foto Dirk-Jan Gjeltema strafschop bezorgde Pieter van de Neut Mevo het zevende punt van deze competitie. Chrislandia-Kruiningen 0-4 (0-2). Ray mond Sas 0-1 (eigen doelpunt), Arno van de Berge 0-2, Wesley Buur 0-3, Ad Lokerse 0-4. Stavenisse-Kogelvangers 1-4 (0-1). Joey Nieuwdorp 0-1, Anne Willem de Rooij 0-2, 1-3 (strafschop) en 1-4. Erik de Rijke 1-2. Halsteren-SPS 2-1 (1-1). Matthew Kra mer 1-0, Michel Lisseveld 1-1, Alwin de Nijs 2-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33