nu aan zware reeks sport31 nn I Tom Blomaard doet het weer tegen Schelluinen Aanval leeft zich uit bij SVD-ZSC'62:6-8 Concurrentie pakt wel drie punten Zeeuwse eersteklassers in de plus Bezoek onze sportweblogs via www.pzc.nl/blog/ maandag 24 januari 2011 Hekkensluiter ARC won zaterdag met 2-0 van Katwijk en naderde Hoek tot op drie punten. Sparta Nijkerk won verrassend met 0-1 bij IJsselmeervogels en heeft nu net als Hoek zeventien punten. FC Lisse haalde op eigen veld uit te gen SC Cenemuiden (5-0) en kwam óók op zeventien punten. Onderin verloor alleen CSV Apeldoorn, met liefst 8-2 bij koploper Rijnsburgse Boys. door Barry van der Hooft hoek - Op een dinsdagavond, eind augustus 2oio, maakte Nick de Jong zijn eerste en voorlopig enige twee treffers voor Hoek. De Noord-Hollander bezorgde zijn nieuwe ploeg destijds een 2-1-over- winning op Capelle, leek een toe gevoegde waarde voor de topklas- ser te worden, maar zakte daarna ver weg.-Zaterdag mocht hij tien minuten voor tijd als invaller ko men opdraven en leek hij zes mi nuten later opnieuw de gevierde te worden tegen Capelle. De Jong werd op maat aange- speeld door Ferry Alfons, mocht met links aanleggen, maar mikte l in het net van de ballenvanger. 1 „Die bal stuitte net op toen ik j schoot", keek De Jong na afloop zuur. De aanvaller is geen echte kil- Ier, maar hoefde zichzelf weinig te verwijten. Want vóór zijn entree had Hoek ook alweer een aantal kansen gehad die volgens het in middels bekende recept niet benut werden. Dat had soms met pech te maken, maar in veel gevallen toch vooral met een gebrek aan kwaliteit. „Een punt tegen Capelle is niet slecht", zei Alfons na afloop. „Maar het was weer een wedstrijd die je had kunnen winnen. Iedereen weet nu ook wel waardoor dat niet lukt. Volgens mij hebben we vandaag weer genoeg kansen gehad, maar we benutten ze niet." De bijna 34-jarige Alfons behoor de net als een week eerder tegen Sparta Nijkerk tot de beste spelers op het veld. De middenvelder was overal te vinden, raakte zoals altijd niet in paniek aan de bal, maar er gerde zich af en toe ook aan het ge brek aan inzicht bij medespelers. Met de bal aan de voet wilde hij na rust Mille Mendes de diepte in sturen. 'Go, go', riep Alfons, maar de kleine Braziliaan bleef onbegrij pend aan de zijlijn staan. „Het is een goed ventje hoor", zei Alfons over Mendes. „Hij moet alleen nog veel leren, vooral op tactisch ge bied. En hij wil nog altijd veel te vaak voor de actie gaan. Even op eigen helft twee man door de be nen spelen.... Dat kan dus niet, dat moet hij afleren." Mendes had zaterdag na vijf minu ten al de 1-0 op zijn voet, maar schoot wild en hard over. Nadat Stijn Mahieu daarna ook had ver zuimd de 1-0 op het bord te zet ten, stond Mendes aan de basis van de 0-1. Na een afgeslagen cor ner lag de bal voor zijn goede rech ter, maar besloot hij nog één keer te kappen. Balverlies leidde een snelle Capelle-counter in en nog geen vijftien seconden nadat Men des de bal aan zijn voet had, lag die achter de kansloze Jörg van Nieuwenhuijzen: 0-1. 1 1 HOEK CAPELLE Van Nieuwenhuijzen Van der Burg Koné 4 Tol - 89.Delbeke Adelmund Van Nieuwstadt Molendijk Siereveld Koppelaar De Loof Visser Mendes Bosscha 80. De Jong Rothman Dildick Vermunt Alfons Van Culdener Schot Richard Mahieu 69. Pattinama Roussel Doelpunten 26. Visser 0-1; 34. Dildick 1-1 Kaarten Capelle: Tol Scheidsrechter M. van der Roëst (Alkmaar) Aantal toeschouwers I 700 Hoek ontsnapte minuten later aan een tweede tegentreffer, om ver volgens met een knappe goal langs zij te komen. Dwayne Dildick com bineerde op de rand van het straf schopgebied met Mendes en schoot de bal knap binnen (1-1). Meteen na rust, één minuut en acht seconden om precies te zijn, miste de verder onzichtbare Céd- ric Roussel de kans op 2-1. Daarna golfde het spel op en neer, lag het middenveld vaak helemaal open, raakte Gertjan Rothman (Capelle) de lat en pegelde De Jong de bal hard naast. De teller van Hoek bleef daardoor op slechts vier ze ges staan. „Ik moet mijn verdedi gers een compliment geven", zei trainer Gaby Demanet. „Capelle is een ploeg met veel lengte, maar we zijn niet echt in de problemen geweest. Aan de andere kant laten we ook weer een paar goede kan sen liggen. Ik zie progressie en dat kunnen we ook gebruiken. Want we staan aan het begin van een zware reeks." Zaterdag gaat Hoek op bezoek bij Spakenburg, daarna volgen duels met IJsselmeervogels, Katwijk, Rijnsburgse Boys, SC Ge- nemuiden, Flevo Boys en Excel- sior'31. Die serie resulteerde voor de winterstop in één gelijkspel en zes nederlagen op rij. Alfons: „Toch gaan wij het wel red den. Vooral in de laatste zeven wedstrijden gaat het er denk ik voor ons op aankomen." Morgen speelt Hoek het bekerduel met Rijsoord 2. Een aantal spelers krijgt rust en Demanet hoopt de twee nieuwe Belgen Sam Devinck en Kim van Brabander dan speel tijd te kunnen geven. Tegen Capel le waren ze nog niet speelgerech tigd. „Devinck is een goede voet baller en ik vind die Kim echt een versterking", zei Alfons. „We kun nen hem ook goed gebruiken. Dat hebben we vandaag tegen Capelle weer gezien." door Klaas Verspoor schelluinen - In de eerste klasse C boekte Bruse Boys door een treffer van Tom Blomaard een knappe 1-0-uitzege op Schelluinen. „Een overwinning van het collectief', verklaarde trainer Ronald van Oeveren. Met de vierde Bruse seizoenszege had vooraf nauwelijks iemand re kening gehouden. Bruse Boys was gehavend afgereisd naar Schellui nen. Jasper Maaskant, George Ge luk, Johan Vroegindeweij, Rudi van der Bijl en Dimitri Hooftman ontbraken om uiteenlopende rede nen. Maar evenals in de thuiswed strijd, toen Bru met 4-2 won, ont popte de Duivelandse ploeg zich als angstgegner van de Zuid-Hol landse formatie. Tom Blomaard was zaterdagmid dag opnieuw de gevierde man. Op de openingsdag van dit seizoen trof hij al drie keer doel tegen Schelluinen (drie keer uit een in- worp van Mats Willemse) en zater dag stond hij na ruim een kwar tier op de juiste plek om een cor ner van diezelfde Mats Willemse om te zetten in een treffer. „De eer ste helft had het eigenlijk al 0-3 moeten staan", keek Van Oeveren terug. De trainer zag dat Gerard Vogel het houtwerk raakte en dat een inzet van Mats Willemse van de doellijn werd gered. Vlak voor rust moest de thuisploeg met tien man verder, omdat Danny Muil wijk een kopstoot uitdeelde aan Vogel. Van Oeveren: „Daarna werd het tegen tien man voor ons juist moeilijker voetballen, maar wij hadden gewoon de 0-2 binnen moeten schieten." Blomaard en Peter en Mats Willemse hadden daar de kans voor. Toch toonde Van Oeveren zich erg tevreden: „Als je bij Schelluinen uit wint, dan zijn dat gewoon bonuspun- ten." Karakteristiek 5 Schelluinen-Bruse Boys 0-1 (0-1). 16. Tom Blomaard 0-1 Scheidsrechter: A.H. Kuup (Vlaar- dingen). Rode kaart: 43. Danny Muilwijk (Schelluinert). Gele kaart: Jaimy Bakkenes en Ricardo Papilaya (Schellujnen), Rudo van den Berge (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 255. Bruse Boys: Rick Postema, Robin Meertens, Olaf Willemse, Peter Willemse (90+4. Mare Bij de Vaate), Nathan Olree, Tom Blom- aard, Marco Ketting, Mats Willem se, Thomas Groeneveld, Emiel Dorst (70. Rudo van den Berge) en Gerard Vogel. middelburg - De enige Zeeuwse nederlaag in de zaterdagse eerste klasse kwam - hoe kan het ook an ders - op het conto van Dauwen- daele (1-3 tegen Alblasserdam). Be halve Bruse Boys won ook Zaam- slag zijn eerste duel na de winter stop (2-1 tegen WGZ), terwijl GPC Vlissingen (bij Roda Boys) en Terneuzense Boys (tegen Stedoco) moesten berusten in een 1-1-gelijk- spel. Roda Boys-GPC Vlissingen 1-1 (0-1). Grigor Sahakjan 0-1, Michel Kooijman 1-1. Scheidsrechter: P.G.M. Oudijk (Beuningen). Aantal toeschouwers: 200. Terneuzense Boys-Stedoco 1-1 (0-0). 72. Sam Versluis 0-1, 90+5. Marco Faas- sen 1-1. Scheidsrechter: F. Kreté (Hoogstraten). Rode kaart: Pascal van Delden (Stedoco). Gele kaart: Didier Haeck (Terneuzense Boys), Fitim Meha (Stedoco). Aantal toeschouwers: 125. Zaamslag-VVGZ 2-1 (1-1). 3. Michael Dell'avo 0-1, 44. Tommy Tissink 1-1, 85. Jorin Missu 2-1. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Gele kaart: Michael Dell'avo, Kevin de Geus, Jeroen Beze- mer (WGZ), Ivo Verstraeten, David de Haan (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 100. Pagina 34 en 35: Dauwendaele: Als we maar van die nul afko- door Tom Vennink middelburg - De verdedigers van SVD en ZSC'62 hebben zichzelf collectief voor schut gezet bij de competitiehervatting in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De bezoekers uit Scharendijke maakten de minste fouten en keer den met een zelden vertoonde winnende score huiswaarts: 6-8. SVD-ZSC62 6-8: Het duel gaat de boeken in als een ellenlange aan eenrijging van ontstellende fou ten. Dat ZSC'62 twee doelpunten meer maakte dan SVD werd bijna tot een bijzaak. De aanvallers, die wél ontwaakten uit hun winter slaap, hadden vrij spel. Namens ZSC'62 scoorden Robin Provoost (2x), Don van Vliet, Arjan Smal- heer (3X), Jos Erades en Kasimier Snoek. De eerste treffer van Arjan Smalheer was de spectaculairste van het rijtje. Bij SVD waren Rode- riek van Iwaarden en Bas de Kra ker beiden goed voor drie doelpun ten. ZSC'62 houdt dankzij deze ze ge uitzicht op de titel. Apollo'69-Cadzand 4-1 (3-1). Sander Nagelkerke 1-0, Christiaan Vercouteren 1-1, Jeffrey Otten 2-1, Robin Braam 3-1, Kees Jan Verstrate 4-1 (straf schop). 's-Heer Arendskerke-Borssele 1-1 (0-1). Jasper van Houcke 0-1, Wouter de Kort 1-1. MZVC-Hoedekenskerke 0-4 (0-0). Jer- mo Stoel 0-1, Anne van het Veer 0-2, Jermo Stoel 0-3, Niels Otte 0-4. Waarde-Bevelanders 2-2 (1-0). Frank Lobbezoo 1-0, Frank van Halst 1-1, Cor- né van Liere 2-1, Frank van Halst 2-2. Wemeldinge-Wolfaartsdijk 4-0 (4-0). Niels Kole 1-0, Niels Kole 2-0, Dennis Wisse 3-0, Remy Bruijnooge 4-0. Michel Maaskant (rechts) had zijn handen vol aan spits Jelle Baan van Nieuw-Lekkerland. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31