In de eenzaamheid 16 Prinses kwam anoniem zeeland in de vorige eeuw FILM Voorpremière van 'Sonny boy' in Terneuzen en Vlissingen Zaniac wint prijs brieven maandag 24 januari 2011 Uit de serie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh brengen we deze keer een stadsgezicht in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto geno men? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen al te graag anekdo tes of verhalen over de plek, toen en nu. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Mid delburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waarde bon. Veel mensen herkenden in de foto van vorige week de Kraanstraat in Veere. Zo ook H. Schipper uit Nieuw- en Sint [oosland: „Ik heb in Veere een tijd de post rondgebracht en het was een strijd om met je postkarre- tje door de Kraanstraat te rij den,omdat deze (en nog vele ande re straatjes in Veere) bestraat was (en is) met kinderkopjes." Schipper weet ook nog te melden dat de straat in 1490 is ontstaan en toen Balansstraat heette. Sinds 1543 is sprake van Kraanstraat. Mevrouw A. Lock-Burger uit Goes bewaart dierbare herinneringen aan de straat. „Links de achterzijde van het huis waar ik geboren en opgegroeid ben. Het was de brood- en banketbakkerij Burger, aan de Kade. Vroeger lag de haven vol met vissersboten uit Arnemui- den. De vissers kwamen vroeger al tijd bij ons in de winkel. Twee hui zen naast ons aan de Kade woon de de fantastische burgemeester jonkheer De Beer Poortugael." Voor Lisa van der Stel - Minneboo uit Wemeldinge vormde de foto ook een feest der herkenning: „Na mijn trouwen héb ik er gewoond van 1951 -1956 en daar is in 1952 één van mijn dochters geboren. Het pand rechts op de hoek was de woning en timmermanswerk plaats van Kodde. In het tweede huisje woonde wij, in het derde buurman De Rooi met zijn vrouw en op de hoek de beeldhouwer Hermen Schutte en schilderes An neke van der Veer, die hier alleen in de zomer woonde. We keken recht op het stadhuis, dus hadden we een heel mooi uitzicht. Leuk om deze kaart terug te zien." Kees Stevens uit Middelburg schrijft: Op 21 april 1958 bracht prinses Beatrix een bezoek aan de Kraanstraat. Een studiegenote van de prinses vierde daar haar verjaar dag en na afloop van het feestje ge noot de prinses van het binnenlo pen van de vissersbootjes in de ha ven. De aanwezigheid van de prin ses werd aanvankelijk niet opge merkt door de bevolking. Toen dat bekend werd, was zij inmiddels vertrokken. Winnaars van een boekenbon: H. J. Schip per, Nieuw- en Sint Joosland, A. Lock-Bur- ger uit Goes en E. Meyers uit Veere. In Sonny boy spelen Ricky Koole en Sergio Hasselbaink een blank/zwart liefdespaar dat in de TWeede Wereldoor log ten onder gaat. Morgen is de film als voorpremière te zien in zowel Terneuzen als Vlissingen. door Jos van der Burg Het verbaast niet dat Annejet van der Zijls bestseller Sonny boy verfilmd is, want het boek leest als een dramatisch filmscript. Het voert de Surinaamse student Waldemar op, die in de jaren twintig in Ne derland gaat studeren en een rela tie krijgt met zijn pensionhoud ster Rika. Dat de gescheiden vrouw en moe der van vier kinderen haar leven deelt met een jonge Surinamer, van wie ze ook nog eens een kind krijgt, zorgt voor roddel en uitslui ting in het stijve vooroorlogse Ne derland. Hun liefde is ertegen be stand, maar als ze in de oorlog Jo den laten onderduiken, is dat de opmaat van hun tragische onder gang. De rol van Rika is haar op het lijf geschreven, vindt actrice en zange res Ricky Koole. „Zo'n kordate Hol landse vrouw past qua type en leef tijd goed bij mij. Ook ik zit niet snel bij de pakken neer en ben kor daat en positief ingesteld." De casting van Sergio Hasselbaink, die nog nooit op een filmset had gestaan, was verrassender. Ook voor hem. „Ik zat in het tweede jaar van FAAM (Film Actors Aca demy Amsterdam) toen Hugo Met sers, de oprichter van de school, mij uit de les plukte en zei dat ik naar een auditie moest. Ik had geen idee waarvoor het was, maar drie auditierondes later stond ik te genover Ricky." Koole: „Er hadden al jongens audi tie gedaan, maar toen ik hem zag spelen, dacht ik dat we in de buurt kwamen.Waldemar moet een trot se houding hebben, maar ook me- AMSTERDAM - De Zeeuwse pop'n rollband Zaniac won gisteren de publieksprijs op de Kink-FM 2 mi- nutenshow, in Paradiso Amster dam. De prijs bevat onder andere workshops, airplay op Kink-FM en opnames in een studio. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Waterschapsbelasting 2 'Ontpoldering Hedwige levert geld op', Marije Schaafsma meent te we ten dat de Zeeuwen voor de vernie tiging van infrastructuur en goede landbouwgrond bereid zijn meer belasting aan het Waterschap te be talen. Wel, ik ben in ieder geval niet bereid hiervoor extra te beta len. We betalen al genoeg belasting aan het Waterschap, zo heft het Waterschap belasting over de waar de van het onroerend goed. Als dit grond en eventueel aangrenzende sloten zijn, kan ik dat begrijpen. Wat ik niet begrijp is dat na het verhogen van WÓZ waarde ik niet: alleen meer OZB aan de gemeente moet betalen, maar dat óók het Waterschap hiervan profiteert. Bij navraag geeft het Waterschap twee antwoorden, het staat zo in de wet, en, 'u houdt toch ook graag droge voeten'Het wordt hoog tijd dat de waterschapsbelastingen eens goed worden bekeken. T.W. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee Bezuinigingen Het is verbijsterend te vernemen dat het Middelburgs college uit 't Sergio Hasselbaink en Ricky Koole in Sonny boy. lancholie en eenzaamheid uitstra len, omdat hij zijn familie in Suri name mist. Die blik zag ik bij Ser gio." Het maken van de film ver liep anders dan Hassel baink zich had voorge steld. „Ik dacht dat we even een film gingen maken. Iets met een re gisseuse, een cameraman en nog iemand die met kabels en licht liep te sjouwen. Maar alleen voor de camera waren al vier mensen. Ik had niet verwacht dat het zo groot zou zijn." Ook aan het acteemiveau moest Hasselbaink wennen. „Als ik Ric ky met Marcel Hensema (Rika's eerste streng-religieuze echtgenoot in de film) zag spelen, voelde ik me een figurant. Ik vroeg me dan echt af wat ik daar deed." Hoe hij zich staande hield? „Heel goed opletten en tips van mensen aannemen. Ook was ik superblij met Ricky, omdat zij door haar er varing het reilen en zeilen goed kende." Ricky Koole noemt haar persona ge Rika ('het is wonderlijk om over iemand te praten die echt heeft bestaan') een charmante, lie ve, warme vrouw, die tamelijk im-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28