zeeland 115 voor vluchtende Vikingen' Namen Vlucht 'Open huis' Poëzie Pannenkoeken Party voor leerlingen Bovenste deel van Gevangenpoort open Wethouder pleit voor stuifschermen strand (Opgepakt voor klap met bierflesje parkeren in Terneuzen is een crime Carino maandag 24 januari 2011 s 1 Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UWaemak! Bestel online: WWW.DERODEPILAREN.NL jsg||lnfo:0113-25051S OUDDORP Basischoolleerlingen uit de ge meente Goedereede kunnen don derdagmiddag aanschuiven voor een Poëzie Pannenkoeken Party in de bibliotheek van Ouddorp. De snoeperij is de afsluiting van een poëziewedstrijd ter gelegenheid van de Nationale Gedichtendag. Ook in de bibliotheek van Zierik- zee en in cultureel centrum het Diekhuus in Middelharnis zijn ge dichtenwedstrijden voor kinderen. In de Hema in Zierikzee treedt het Schouws Dichterscollectief op. VLISSINGEN red van der Werf bij het gerestaureerde gedeelte van de Burghse ringwal, die volgens hem door de Vikingen is opgeworpen. foto Dirk-Jan Gjeltema De boulevard in Viissingen heeft een stukje historie terug. Met het restaureren van de eerste etage brengt restaurant De Gevangento ren meer leven in één van de beeld bepalende gebouwen van Viissin gen. De bovenetage wordt vanaf vandaag in gebruik genomen als vergaderruimte. Na de brand van augustus 2009 is restaurant De Ge vangentoren sinds maart 2010 weer geopend. De Gevangentoren is het restant van een in de vijftien de eeuw gebouwde stadspoort. VLISSINGEN De Vlissingse wethouder Piet Pol derman hoopt dat Rijk, waterschap en gemeente geld uittrekken voor stuifschermen bij de stranden van af Piet Hein tot aan het Badstrand. Schermen zorgen ervoor dat het zand langer blijft liggen, waardoor het strand breder blijft. Volgens Polderman is dat van belang voor recreanten en mensen die verant woordelijk zijn voor de veiligheid. Rijkswaterstaat spuit dit voorjaar het strand op omdat er de laatste ja ren veel zand is verdwenen. De Vikingen waren woedend en op de vlucht BilQuist, Berman, Both, Bolle, Kik, Raas, Ris en Moelker zijn Zeeuwse na men die ook veelvuldig voorkomen in Denemarken. Er schijnt ook een plaats met de naam Vannekinsdorp te hebben bestaan op Schouwen. middelburg - Een Arnemuidenaar (18) is zondagochtend in Middel burg aangehouden omdat hij een 23-jarige man uit Oost-Souburg met een bierfles in het gezicht sloeg. Dader en slachtoffer ston den om 2.00 uur in een café aan het Damplein. Het slachtoffer sprak een andere bezoeker aan op zijn gedrag en kreeg de klap. www.carino-vlissingen.nl Ronduit genieten in Viissingen modelappartement Woensdag 26 januari van 15:30 -17:00 uur Zaterdag 29 januari van 10.00 -12.00 uur (Antoni Gaudipark 12, Viissingen) door Wout Bareman terneuzen - Soms is het over macht en worden de problemen bij de parkeergarage onder het Theaterplein in Terneuzen veroor zaakt door stroomstoringen, zoals vrijdagavond laat, na de voorstel ling van zangeres Belle Pérez. Maar veel vaker zijn er heel andere oorzaken van de lange files bij de ingang van de parking. Bezoekers worden bijvoorbeeld geconfron teerd met haperende kaartjesauto maten, met een toegangshek tot de garage dat hardnekkig weigert zich te openen en ander leed. Volgens de ondernemers in de om geving en de exploitanten van Scheldetheater en Cine City Ter neuzen zijn de parkeervoorzienin gen in het noordelijk deel van het stadscentrum 'een zooitje'. Voor de parkeerlocaties gelden maar liefst vijf verschillende tarieven. Bovendien is er, hebben ze met cij fers gestaafd, behoefte aan min stens driehonderd extra plaatsen. Verkeerswethouder Co van Schaik spreekt dat tegen en beweert, wap perend met een rapport dat er vol doende parkeergelegenheid is. „Maar het is in Terneuzen kenne lijk zo dat parkeren de eerste le vensbehoefte is. Meer nog dan eten en kleding..." Horeca-ondernemer Rein van Glansbeek, ook namens z'n colle ga's: „Meneer Van Schaik houdt ons geweldig aan het lijntje. Ieder een ziet dat het een puinhoop is, dat de dienstverlening aan onze gasten ernstig tekort schiet. Maar als wij vragen om maatregelen, moeten we het doen met een glim lach van de wethouder. We mo gen ons zegje doen en daarna doet hij toch weer gewoon zijn zin. De parkeerautomaat aan de Veerha ven is zo'n voorbeeld. Die is ge plaatst in ons werkgebied, maar wel zonder enig overleg." Uit een peiling onder 400 bezoe kers van het Scheldetheater blijkt dat die zich in toenemende mate ergeren aan de haperende parkeer voorzieningen. Wie bij een druk bezochte theatervoorstelling een plekje in de parkeergarage wil be machtigen, moet zorgen dat hij voor half acht arriveert. Daarna zijn het terrein achter de Wester- scheldedijk, de Veerhaven en de Scheldekade de alternatieven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27