Zeeland PZCIn Stichting Renesse besteedt vijf ton Uitgetrokken SCHOUWEN-DUIVELAND 26 26 en 27 BEGROTING Voor standbeelden in dorpen dit jaar 20.000 euro Spinningmarathon Burgh-Haamstede levert 100.000 euro op voor kinderziekenhuis KNRM assisteert zeeman bij evacuatie Belgen in café betrapt op bezit coke en wiet Vermist meisje (17) is weer terecht almanak 'Burghse Wal was bruggenhoofd van de Vikingen' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Maandag 24 januari 2011 Inwoners van Serooskerke willen eind aan sluipverkeer door Ton van den Nouweland RENESSE - De stichting Renesse heeft dit jaar 500.000 euro te beste den. Bijna 420.000 euro hiervan gaat naar de Museumhaven in Zie- rikzee, de Stichting.Monumenten, en de sportcentra Westerschou- wen en Onderdak. Dat blijkt uit de begroting 2011 van het voormalige grondbedrijf van de gemeente Westerschouwen. De resterende 80.000 euro wordt uit gegeven aan subsidies en garantie- bijdragen voor sociaal-culturele ini tiatieven op Schouwen-Duiveland. De stichting heeft ook maximaal 20.000 euro beschikbaar voor een standbeeld in twee dorpen. Voor zitter Renger Erenst zei afgelopen zomer bij de onthulling van het standbeeld van Jacob Cats in Brou wershaven dat meer woonkernen een standbeeld verdienen van een prominente inwoner. Net zoals Zierikzee zijn Pieter Mogge-beeld- je en Zonnemaire zijn torso van Pieter Zeeman heeft. De stichting trekt 20.000 euro uit voor twee beelden. Van wie en waar die ko men, is nog onbekend. De stichting heeft ook haar jaarre kening over 2009 gepubliceerd. Die sluit met een bescheiden posi tief resultaat van 6000 euro. De in vestering van drie ton in de Stads 8c Commerciewerf drukte het re sultaat. Maar daar staat een meeval lende beleggingswinst van 360.000 euro tegenover. „Wij kun nen het ons niet veroorloven risi co's te lopen op de beurs", licht penningmeester Rien van Beur den toe. „Daarom is van de effec tenportefeuille een beperkt gedeel te belegd in aandelen. Meer in obli gaties." De opbrengst hiervan is be groot op 4 procent. De sportcentra in Burgh-Haamste- de en Zierikzee blijven de stich ting zorgen baren. „De mensen sporten minder. Dus de opbreng sten dalen, terwijl de kosten toene men. De afgelopen zes jaar zijn de tekorten van sportcentrum Wester schouwen 80.000 tot 100.000 euro hoger geworden. Sportcentrum Onderdak gaat volgend jaar terug naar de gemeente." Komend jaar bouwt de stichting aan de Jan van Renesseweg een nieuw kantoor voor zichzelf Het 'noodgebouwtje' wordt gesloopt. De stichting Renesse heeft een ver mogen van 7,8 miljoen euro in on roerend goed en effecten. Van Beurden: „De grond is bij verkoop meer waard dan in de boeken staat. Dat is onze stille reserve." BURGH-HAAMSTEDE - De jaarlijkse actie Zee land sport voor Sophia, zaterdag in Burgh-Haamstede, heeft een ton opgeleverd. Het geld is bedoeld voor onderzoek naar nier ziekten bij kinderen door het Rotterdamse So phia Kinderziekenhuis. Zeshonderd Zeeuwen beklommen de spinningbike voor het goede doel. Het evenement werd geopend door oud-premier Ruud Lubbers (r) en burgemees ter Gerard Rabelink (m). 's Middags gaf ex-profrenner Michael Boogerd een uurtje les. „Die bracht 5000 euro mee en later droeg ser STELLENDAM Personeel van het KNRM-station Stellendam heeft gistermiddag ge holpen bij de medische evacuatie van een Russische zeeman. De man kreeg een beroerte aan boord van de Ajax, een onder Panamese vlag varende tanker. De KNRM was om 13.30 uur voor de kust van Rotterdam, waar de Ajax ten anker lag. Even later zette een marineheli kopter een arts aan boord. De Rus is met de dokter naar het Erasmus MC in Rotterdam gevlogen. GOES In een horecabedrijf op de Oude Vismarkt in Goes zijn gisteroch tend vroeg twee Belgische mannen aangehouden wegens het in bezit hebben van drugs. Het gaat om een 24-jarige man uit Gent-Iderberg en een 22-jarige man uit Gent. Zij wa ren beiden in het bezit van cocaïne en wiet. De 24-jarige werd met de cocaïne op het toilet betrapt. Beide mannen zijn na inbeslagname van de drugs en het opmaken van pro- ces-verbaal in vrijheid gesteld. mmmmm 'a J MIDDELBURG De vermiste Shanfranca Natoushka uit Middelburg is weer terecht, al dus de politie. Het zeventienjarige meisje is aangetroffen in Rotter dam. Ze werd sinds 14 januari vermist. Het meisje was die dag met de trein vertrokken naar haar moeder in Rotterdam, maar kwam daar nooit aan. Zowel door de politie in Zeeland als de politie in Rotterdam is vervolgens naar het meisje ge zocht. viceclub Kiwani's onverwacht nog eens 20.000 euro bij", zegt organisator Marcel Wil- lemse. Hij had op een opbrengst van circa 80.000 euro gerekend, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Die Thoolse mevrouw op jaren is nog kras en vervoert zichzelf per au to naar verderweg gelegen bestem mingen. Zoals onlangs, toen ze een bezoek bracht aan een vriendin. Gezellig kletsen en intussen wat breien. Toen ze 's avonds thuiskwam, parkeerde ze haar auto in een vak om de hoek bij haar huis. Tasje eruitbreiwerk onder de arm en niet vergeten de auto op slot te doen. Toen ze bij haar voordeur kwam, legde ze de spulletjes even op de grond om haar sleutel uit haar tas te halen. Daarbij merkte ze ge schrokken dat haar breiwerk de helft geslonken was. Toen zag ze de gele draad en volgde die via een boompje, de heg, een elektriciteitskastje en een lantaarnpaal naar haar auto. Daar lag de bol wol op de voorstoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25