cC OM vervolgt weduwe Inbraak domper voor broers Saunders 16 en 17 'PW wordt in Limburg nr. 1' Unieke prestatie Liga Ladies 'Politiemissie in Kunduz gaat levens kosten' Bewolkt en regen 7° Sonny Boy morgen in voorpremière MAANDAG 24 januari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 19 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 ZAAK-VAN DEN DOOL Justitie verdenkt vrouw van moord op man uit Kattendijke Ajax-coach Frank de Boer onaangenaam verrast door instelling Ajax-spelers WALCHEREN ZWAAC - In het ouderlijk huis van Ben en Dean Saunders in Zwaag is zaterdagavond ingebroken. De poli tie bevestigt alleen dat in de straat waar de familie Saunders woont is ingebroken. Een woordvoerder van SBS 6 laat echter weten dat het met zekerheid de woning be treft van de ouders van de zang- wedstrijdwinnaars. De inbraak werd gepleegd terwijl Dean Saun ders in Hilversum werd verkozen tot winnaar van het SBS-program- ma Popstars. Zijn ouders waren in de studio aanwezig om hun zoon toe te juichen. Ben (27) en Dean (30) Saunders schreven dit week einde beiden een talentenjacht op hun naam. Ben won vrijdagavond The Voice of Holland, een dag later won zijn broer Dean Popstars. pagina 4 en 5: Thuiskomst zin gende broers drama mmmm g Kabinet verbloemt risico's politiemissie Afghanistan reageer op www.pzc.nl Er moet meer geld naar het onderwijs WÊSÈÊGÊËKÊBË 61% ms 1 39% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688"555530 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De 54-jarige wedu we van Ad van den Dool uit Kat tendijke wordt vervolgd voor moord. Ze moet komende donder dag voor het eerst voor de recht bank verschijnen. Het Openbaar Ministerie stelt dat de vrouw haar man 'in hulpeloze toestand heeft gebracht en gela ten'. „En dat is met voorbedachten rade gebeurd", zegt woordvoerster Elke Kool. „Dus is het moord." Ver der wil Kool niet toelichten wat er volgens het Openbaar Ministerie is gebeurd in de woning aan de Striephoekstraat. De zestigjarige Ad Van den Dool werd op 8 maart 2009 dood aange troffen in huis. Zijn vrouw werd vrijwel direct in hechtenis geno men, maar werd vier dagen later door de rechtbank weer op vrije voeten gesteld. Vanaf het begin is de zaak omgeven met vragen: het vaststellen van de doodsoorzaak bleek lastig. De politie twijfelde in de eerste weken na de dood van Van den Dool of er eigenlijk wel sprake was van een misdrijf „Er is twijfel gerezen, maar het is een las tig onderzoek", zei een politie woordvoerster destijds in deze krant. „De zaak speelt zich af in een grijs gebied. Het kan ook zijn dat er niets aan de hand is." De vrouw is altijd verdachte geble ven; ze moest beschikbaar blijven voor het onderzoek. Op 20 okto ber vorig jaar leidden nieuwe ont wikkelingen opnieuw tot haar ar restatie. De vrouw zit sinds die tijd vast. Het Openbaar Ministerie heeft tot nu toe nooit willen toe lichten waarop de verdenking van de vrouw berust. „Tijdens de zit ting op de Rechtbank wordt meer duidelijk", aldus Kool. De zitting van donderdag is een pro-forma zitting, waarop bepaald wordt hoe de zaak moet worden behandeld. HILVERSUM - Nederland moet er re kening mee houden dat een Neder landse politietrainingsmissie in de Afghaanse provincie Kunduz men senlevens gaat kosten. Daarvoor waarschuwde een hoge politiefunc tionaris uit Kunduz gisteren in RTL Nieuws. Volgens politiecommandant Ab dul Rahman Aqtash vallen er jaar lijks tientallen doden in Kunduz onder de politie en bij andere vei ligheidsdiensten. „Het is oorlog", zei Aqtash. Volgens hem vechten ook buitenlandse soldaten mee aan de kant van de Taliban. De Tweede Kamer houdt vandaag een hoorzitting met Afghaanse en Ne derlandse functionarissen en des kundigen over het kabinetsvoor stel om 545 man naar Kunduz te sturen. PW, PvdA en SP zijn ze ker tegen. Het kabinet heeft voor een Kamermeerderheid de steun nodig van D66, Christenunie en GroenLinks. Binnen de laatste par tij is de weerstand het sterkst, bij de Christenunie is twee derde van de achterban tegen. Volgens de Grondwet mag een kabinet zelf standig troepen uitzenden zonder instemming van de Kamer. Maar elk kabinet wil voor missies een zo groot mogelijke steun. pagina 4 en 5: krachttoer Rutte HEERENVEEN - Wanneer Annette Gerritsen (links) de afgelopen maanden werd gevraagd naar haar verwachtingen voor de WK sprint, dan begonnen haar ogen te glinsteren. Om dan met een glim lach vol bravoure te zeggen: „Ik hoop op een vol ledig Liga-podium." Na het afscheid van de kop- vrouw van de ploeg, Marianne Timmer, was die droom niet meer uitvoerbaar. Maar toch volde den 'Liga Ladies' Gerritsen en Margot 'Boer (rechts) aan de doelstellingen. In Thialf schaat sten ze - op ruime achterstand van winnares Christine Nesbitt - naar zilver en brons. Nooit eer der stonden twee Nederlandse vrouwen op het podium van een WK sprint, foto Olaf Kraak/ANP pagina 28 en 29: WK sprint SITTARD - Het CDA hangt op 2 maart een zware nederlaag boven het hoofd bij de Limburgse Staten verkiezingen. Volgens een peiling in opdracht van de Limburgse dag bladen door onderzoeksbureau RMI, houden de christendemocra ten vijf van de achttien zetels over. Afgaande op de peiling, de eerste in een serie van twee in aanloop naar de verkiezingen, wordt nieuw komer PW met dertien van de 47 zetels de grootste partij in Provin ciale Staten. De partij 50PIUS zou op vier zetels kunnen rekenen. De VVD wint twee zetels, de PvdA verliest er twee, de SP zou van ne gen naar vijf zetels zakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1