Zeeland PZC Schooldirecties tegen verschraling 'Werkers' leggen eerste steen Uitgetrokken WALCHEREN 26 en 27 26 MIDDELBURG Leiding van basisscholen verzet zich tegen bezuinigingsplannen gemeente almanak Tip? redactie@pzc.nl Aanhouding voor slaan met bierfles Drugs ontdekt bij aanhouding Veerplein Vermist meisje weer terecht Maandag 24 januari 2011 Middelburgs 'oudste orgel van Europa' blijft middelpunt van strijd 13 Kleverskerkseweg blijft in beeld als locatie voor coffeeshop Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De directies van alle Middelburgse basisscholen zullen bezwaar aantekenen tegen de ver schraling van het onderwijs, aldus directeur-bestuurder Cees Corstan- je van de Walcherse Archipelscho len. Het gaat hen niet alleen om de be zuinigingen op het schoolzwem men, zoals voorgesteld in de om buigingsnota van de gemeente, maar ook om andere plannen die het basisonderwijs raken. „Ook de schoolbegeleidingsdienst wordt ge troffen,„de zorgadviesteams en de brede scholen." Volgens Corstanje vinden de direc teuren dat die maatregelen stuk voor stuk het onderwijs negatief raken en niet in het belang zijn van de ontwikkeling van het hoofd, het hart, de handen en de voeten van de Middelburgse schooljeugd. Tot nu toe was duidelijk geworden dat vooral de bezuinigingen op het schoolzwemmen niet met alge meen gejuich is ontvangen op de Middelburgse basisscholen. Een aantal scholen vindt die bezuini ging logisch, gezien het feit dat bij hen zowat alle leerlingen van groep vier al kunnen zwemmen. Er zijn echter ook scholen, zoals De Leeuwenburch, waar zorgelijk wordt gekeken naar het snijden in deze voorziening. Bij het speciaal onderwijs is die korting slecht gevallen, omdat daar maat heel weinig kinderen zijn die in de groep vier al kunnen zwemmen. Korstanje wijst er ook op dat schoolzwemmen ook ge zien wordt als natte gymnastiek en goed is voor de ontwikkeling van een kind. Hij vreest verder dat door bezuinigingen op de brede scholen er activiteiten zullen ko men te vervallen waar kinderen nu nog van profiteren. Middelburg wil ook snijden in de subsidie aan de onderwijsbegelei dingsdienst RPCZ Waardoor deze instelling straks minder begelei ding aan kan bieden. Het gaat om een korting van 25.000 euro in 2012, 50.000 het jaar daarop en 75.000 in 2014 en eenzelfde bedrag in 2015. Volgens de gemeente heeft de kor ting voor de zorgadviesteams geen gevolgen voor de scholen omdat er alleen minder zal worden over legd. Door de korting van jaarlijks 15.000 euro ligt het in de bedoe ling dat de teams integreren met andere overleggroepen. Gilles Izeboud en Bram Kesteloo zorgen ervoor dat de 'eerste' steen van de nieuwe ontmoetingsruimte van de Protestantse Gemeente Koudekerke goed recht ligt. foto Lex de Meester KOUDEKERKE - Gilles Izeboud en Bram Kesteloo metselden zaterdag de 'eerste steen' in de nieuwe ont moetingsruimte van de Protestant se Gemeente Koudekerke. Beide mannen zijn vanaf het be gin nauw betrokken bij de bouw. Ze hebben ook al heel wat werk verzet. Niet alleen bij het beden ken en uitwerken maar ook bij de daadwerkelijk bouw. Voorzitter Giel Jan Lokerse zei zaterdag dat de twee 'werkers' zich daadwerke lijk volop hebben ingezet. De bouw van de ontmoetings ruimte zal waarschijnlijk in mei zijn afgerond waarna het nog twee maanden duurt voor het pand he lemaal is ingericht. Daarna be schikt Koudekerke weer over een gemeenschappelijke ruimte waar niet alleen alle kerkgangers terecht kunnen maar ook de koersballers, de schaakvereniging, de platte landsvrouwen en de inwoners die maandelijks namens Amnesty In ternationaal brieven schrijven om het lot van politieke gevangenen te verbeteren. Blaas Paauwe van de PKN bena drukte dat het gebouw de horeca geen concurrentie aan al zal doen. Maar dat inwoners straks wel een alternatief hebben als ze voor een niet-commercieel doeleinde een ruimte nodig hebben. MIDDELBURG Een inwoner (18) van Arnemuiden is in de nacht van zaterdag op zon dag in Middelburg aangehouden omdat hij verdacht wordt van het slaan met een bierfles. Het slachtof fer, een man (23) uit Oost-Souburg bevond zich om 02.00 uur in een café op het Damplein. Nadat hij eerst een medebezoeker had aange sproken op diens gedrag, werd hij door een andere bezoeker met een bierfles in zijn gezicht geslagen. Hij raakte daarbij gewond. BRESKENS Tijdens een drugscontrole, zater dag rond 16.30 uur, in een bus op het Veerplein in Breskens bleek een man uit het Belgische Schelle- belle softdrugs bij zich te hebben. Volgens de politie ging het om vijf gram hennep en vier gram hasj. De man werd aangehouden en deed af stand van de drugs. Hij werd met een dagvaarding op zak weer in vrijheid gesteld. De politie voert op het Veerplein vaak controles uit wegens klachten over drugs. MIDDELBURG De vermiste Shanfranca Natoushka uit Middelburg is weer terecht, al dus de politie. Het zeventienjarige meisje is aangetroffen in Rotter dam. Ze werd sinds 14 januari vermist Het meisje was die dag met de trein vertrokken naar haar moeder in Rotterdam, maar kwam daar nooit aan. Zowel door de politie in Zeeland als de politie in Rotterdam is vervolgens naar het meisje ge zocht. Die Thoolse mevrouw op jaren is nog kras en vervoert zichzelf per au to naar uiteenlopende verre bestem mingen. Zoals onlangs, toen ze een bezoek bracht aan een vriendin. Gezellig kletsen en intussen wat breien. Toen ze 's avonds thuiskwam, parkeerde ze haar auto in een vak om de hoek bij haar huis. Tasje eruit, breiwerk onder de arm en niet vergeten de auto op slot te doen. Toen ze bij haar voordeur kwam, legde ze de spulletjes even op de grond om haar sleutel uit haar tas te halen. Daarbij merkte ze ge schrokken dat haar breiwerk de helft geslonken was. Toen zag ze de plotseling een gele draad. Ze volgde deze via een boom pje, de heg, een elektriciteitskastje en een lantaarnpaal naar haar voer tuig. Daar lag de bol wol op de voor- stoel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13