LGÏ reizen@wegener.nl is reizen 024-3650360 Zaterdag 22 januari 2011 Minneapolis j VERENIGDE STATEN citeit opwekken en dat trok vervolgens allerlei bedrijvig heid aan." Zoals de Wash- burn-Crosby fabriek: in de ja ren twintig van de vorige eeuw de grootste meelfabriek ter wereld. Nu is het een mu seum. Bezoekers gaan met een lift acht verdiepingen omhoog en zien en horen scènes uit het productieproces. Het is een wonder dat de oude fa briek er nog staat, want het ge bouw werd twee keer bijna verwoest door brand. Met een gangetje van 15 kilo meter per uur gaan we op de Segway verder langs de Missis sippi en komen zo op het schiereiland Nicollet Island. In dé tweede helft van de negen tiende eeuw was dit het cen trum van de houtindustrie. loopbruggen die winkels en kantoren met elkaar verbin den. Die heb je in beide ste den. Tijdens onze koude win ters kun je zonder jas van het ene naar het andere gebouw lopen. Verder zie ik alleen maar verschillen." Onze gids vervolgt: „In Min neapolis willen ze altijd het nieuwste van het nieuwste. Minneapolis is hip en jong, met veel theaters, je hebt er het Walker Art Center voor moderne kunst en er is een bruisend nachtleven. Het lijkt hier wel 100 mijl vandaan, zo anders is het. Saint Paul is heel knus met een historisch centrum en veel pleinen. Saint Paul is meer een stad voor ge zinnen." Het Science Museum is zo'n gezinsactiviteit. Een interactief populair wetenschappelijk mu seum, waar je alles kunt leren over dinosaurussen, maar ook over het menselijk lichaam. Saint Paul heeft ook het groot ste Imax (film)scherm ter we- Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Boomstammen werden via de rivier aangevoerd en vervol gens in de houtzagerijen ver werkt tot planken. Vanaf 1850 was er grote behoefte aan hou ten planken, omdat de huizen voor de vele immigranten er van werden gebouwd. Nicollet Island is nu een park, één van de vele in het groene Minnea polis. Wij leveren de Segway in en gaan naar Saint Paul, de hoofd stad van de staat Minnesota, met veel overheidsgebouwen en een enorme kathedraal. „In Saint Paul wonen veel Ieren, katholieken dus. Vandaar de kathedraal waar maar liefst drieduizend mensen in pas sen", vertelt onze gids. Ik vraag hem naar de overeen komsten tussen de tweeling steden. „Overeenkomsten?", herhaalt hij vragend. Na lang nadenken: „De skywalks, de reld. In het Minnesota History Center ervaren we hoe het is om middenin eén tornado te zitten. Ook spannend is de gangstertour in een voormalig illegaal casino. Een stuk braver is het eerbetoon aan Charles Schulz, de tekenaar van Char lie Brown, Snoopy, Lucy en Marcie. Voor het stadhuis van Saint Paul staan standbeelden van deze stripfiguren. We sluiten ons bezoek aan Saint Paul af met een tochtje over de Mississippi. De kapi tein van de raderboot geeft zijn mening over de tweeling steden. „Minneapolis is de eer ste stad van het Westen. Ze lijkt op de steden aan de west kust, zoals Los Angeles. Moder ne architectuur, wolkenkrab bers, veel staal en glas. Saint Paul is de laatste stad van het oosten en lijkt op steden aan de oostkust, zoals Boston." Minneapolis en Saint Paul een tweeling? In elk geval geen eeneiige. Want op elkaar lij ken, doen ze zeker niet. Bij de foto's met de klok mee: Een schoolbus in Saint Paul met op de achtergrond de kathedraal. Vanuit Saint Paul vertrekt de raderboot op de Mississippi. Het beeld van stripfiguur Marcie als eerbetoon aan Charles Schulz. Het kunstwerk Kers op lepel in Minneapolis. Per Segway over een oude spoorbrug over de Mississippi. Tijdens de gangstertour in Saint Paul. Kindervertier in de Mall of America. Grote ftto: De skyline van Minneapolis. foto Lutske Bonsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 91