Bin Laden dreigt Parijs 81 buitenland Zonvakanties CURACAO Realityster dood na Fl^llS D^fll fefilCGItM® Z6G zesde borstvergroting Blair in 2002: Saddam omver werpen logisch Honderden mensen nog vermist in Brazilië Aftreden Jordaanse regering geëist Britse mediachef vertrekt om schandaal ONTVOERING Leven gijzelaars loopt gevaar Onlusten in Tirana TOPhotels bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 22 januari 2011 Een Duitse realityster en porno-ac trice die na haar zesde borstvergro ting in coma raakte is overleden. Carolin Berger (23) deed vorig jaar mee aan de Duitse versie van Big Brother. Ze begon daarna aan een se rie borstvergrotingen. De laatste operatie betrof een vergroting van cupmaat F naar G. Ze raakte op 11 januari in coma wegens ernstige complicaties en overleed gisteren. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Over zes jaar moet in Frankrijk de eerste onderzeese kerncentrale in gebruik zijn. Het plan komt uit de koker van DCNS, de producent van achttien met kernenergie aangedreven oorlogs schepen. Het bedrijf werkte twee jaar aan de ontwikkeling van het concept. De bouw van het prototy pe begint over twee jaar. DCNS presenteert de centrale, Flex Blue gedoopt, als een goedkoop en vei lig alternatief voor de gewone kern centrale. De Flex Blue wordt een honderd meter lange cilindrische reactor met een diameter van vijf tien meter. Afhankelijk van het type kan de reactor tussen de 50 en 250 megawatt opwekken. Met die capaciteit, zegt DCNS, kan in de behoefte worden voorzien van 100.000 tot 1 miljoen mensen. De reactor wordt op honderd me ter diepte op de oceaanbodem ge plaatst en bediend vanaf het vaste land. Omdat het principe hetzelf de is als dat van een reactor die een onderzeeër of vliegdekschip aandrijft, zouden de ontwikke lingskosten laag zijn. De technolo gie, aldus DCNS, is grotendeels be kend. DCNS zegt dat de centrale veel vei liger is dan de 'drijvende kerncen trale' die Rusland ontwerpt. Een onderzeese centrale is buiten be reik voor terroristen en kan niet worden beschadigd door neerstor tende vliegtuigen en aardbevin gen. Greenpeace laat weten te den ken aan een 1 aprilgrap. LONDEN - De voormalige Britse pre mier Tony Blair is gisteren op nieuw verschenen voor de com missie die onderzoek doet naar de invasie in Irak. Hij gaf de commis sie een brief die hij een jaar voor de invasie schreef aan chefstaf Jo nathan Powell. Daarin zegt hij dat het 'natuurlijk logisch is' dat het re gime van Saddam omver moest. Blair gaf de commissie ook brie ven en documenten waarin gede tailleerd de intense discussie bin nen de regering over de dreiging van Saddam werd beschreven. Blair-erkende in 2002 schriftelijk dat het moeilijk zou zijn om scepti ci van een invasie te overtuigen. „Mijn eigen aanhangers zijn be zorgd. De- publieke opinie is broos." Bovendien schreef hij dat het wapenprogramma van Irak 'niet veel slechter leek te zijn dan drie jaar geleden'. Sa3MBB«aSWB»™iig88889%Sgggg8BBSlg^^ SAO PAULO Nog vierhonderd mensen worden vermist na de modderstromen en landverschuivingen die in Brazilië al aan 767 mensen het leven heb ben gekost. Het dodental door de modderstromen, die werden ver oorzaakt door regenval, loopt op nu reddingsteams geïsoleerde ge bieden bereiken en meer slachtof fers vinden. Het is de ergste ramp in Brazilië in veertig jaar. AMMAN Duizenden Jordaanse demonstran ten hebben gisteren in verschillen de steden in het koninkrijk opge roepen tot het aftreden van de rege ring. De demonstranten zijn woe dend over de zwakke economie en het gebrek aan democratie. De rege ring heeft al maatregelen getroffen. Zo beloofde men voor bijna 93 mil joen euro aan subsidies te verstrek ken op brandstof en brood. LONDEN Het hoofd communicatie van de Britse premier Cameron heeft ont slag genomen. Andy Coulson kon zich niet langer volledig inzetten voor de premier. Voortdurende aan dacht voor zijn doen en laten in zijn oude baan als hoofdredacteur van News of the World is de oor zaak. Volgens de politie heeft hij toen journalisten aangemoedigd il legaal telefoons af te luisteren. Leider Al Qaeda zegt dat Fran se weigering troepen terug te trekken fataal kan zijn. Vijf Franse gijzelaars werden vorig jaar in Niger ontvoerd. Franse regering zegt niet te peinzen over gestelde voor waarden. DUBAI - Osama Bin Laden, de lei der van terreurnetwerk Al Qaeda, stelt dat een groep Franse gijze laars in Niger alleen wordt vrijgela ten als Frankrijk zijn militairen te rugtrekt uit 'moslimlanden'. Dat blijkt uit een audioboodschap van hem, die gisteren openbaar werd gemaakt door onder meer de nieuwszender Al Jazeera. Zeven buitenlanders, onder wie vijf met de Franse nationaliteit, werden vorig jaar september ont voerd in Niger. De Noord-Afri kaanse tak van Al Qaeda claimde de verantwoordelijkheid. Bin La den zei in zijn meest recente bood schap dat Frankrijk een zware prijs zal betalen voor zijn bemoeie nis met een aantal landen waar moslims wonen, zoals Afghanis tan. „De weigering door Nicolas Sarkozy om zijn troepen weg te ha len uit Afghanistan is niets meer dan een groen licht voor het ver moorden van Franse gijzelaars", al dus Bin Laden in de opname. Frankrijk heeft op dit moment 3.750 militairen gelegerd in Afgha nistan. Parijs liet in een reactie we ten dat het er niet over peinst om troepen terug te trekken uit het Centraal-Aziatische land. Eerder deze maand zette Frankrijk nog commando's in tijdens een zoek tocht in Mali naar twee Franse slachtoffers van een gijzeling die was uitgevoerd in Niger. Uiteinde lijk werden de stoffelijke overschot ten van de beide mannen gevon den in een woestijngebied nabij de grens tussen beide Afrikaanse landen. Al Qaeda eiste de verant woordelijkheid op voor de ontvoe ring van en moord op de 25-jarige slachtoffers. Zij waren ontvoerd in Niamey, de hoofdstad van Niger. Een van de slachtoffers was oud-medewerker van een hulporganisatie. Hij was in Niger om te trouwen met een vrouw die hij daar had ontmoet. Zijn metgezel zou zijn getuige zijn. TIRANA - In de Albanese hoofdstad Tirana is het gisteren tot zware rel len gekomen tussen politie en beto gers tegen de regering van premier Sali Berisha. Zeker drie burgers wer den doodgeschoten. Het is onduide- MAMBO BEACH Lions Dive**** Zie www.kras.nl/25300 Zie www.kras.nl/25305 Zie www.kras.nl/25306 MEER INFORMATIE: www.kras.nl/zon-curacao 15 cpm Prijzen zijn'per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. boek nu de laatste plaatsen in maart geniet van de parelwitte stranden, unieke baaien en de bijzondere sfeer ontdek de kleurrijke hoofdstad Willemstad Eigen 5-sterren PADI duikschool en direct aan het gezellige Marnbo Beach. Zonder twijfel het meest complete super All Inclusive resort van Curacao. Populair en rustig gelegen resort nabij het strand van de Jan Thiel Baai. www.curacao.com Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8