Nieuw leven voor spectrum 8 Zaterdag 22 januari 2011 Het interieur van het Kruitmagazijn. Het schilderachtige jachthaventje tegen het decor van de containerkranen van het Deurganckdok in de Antwerpse haven. Bergen op Zoom NEDERLAND BELG IE Geheel omsingeld door de Antwerpse havenindustrie gaat Fort Lillo toch een nieuw leven tegemoet. Waar het dorpje Doel ten prooi is gevallen aan de expansiedrift van de havenbaronnen, wacht de vijfentwintig zielen tellende enclave er pal tegenover op de andere oever van de Schelde juist een investering van vele miljoenen euro's. door Harold de Puysseleijr Tienduizenden dagtoeristen vin den er jaarlijks vermaak; tij dens het Ganzenrijden, de rom melmarkt, 'Lillo Boekendorp' of het feest om de onafhanke lijkheid te vieren. Het dorpje Lillo mag dan grotendeels opge slokt zijn door het uitdijende Antwerpse havenbedrijf, het zestiende-eeuwse fort met twee kroegen, voormalige officierswo ningen, tot loft verbouwde kazematten en een jachthaventje bestaat nog steeds en hoe. Dit eilandje vormt een merkwaardige toeristische trekpleister temidden van pe trochemische bedrijven aan de ene- en im mense containerkranen aan de andere kant. Op een winterse zondagmiddag ech- ter, zijn de enkele smalle straatjes er zo goed als uitgestorven en valt vooral de stil te op; zelfs industrielawaai is er niet te ho ren. „Vooral in de zomer is het hier druk", vertelt Kris Dockx. Hij is net aan komen rij den en noemt zichzelf' burgemeester' van Lillo. Bereidwillig vertelt Dockx honder duit over het fort, waar hij enkele jaren ge leden een van de monumenten omtover de tot feestzaal. Het Kruitmagazijn, de op- splagplaats die in opdracht van Napoleon werd gebouwd, is in zijn soort het enige liëofcü De containerkranen van het Deurganckdok. In de toekomst wordt Lillo zoals vroeger weer volledig omringd door water. '«KflUü7 f" «GOKEiV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 84