Bepaal zelf de agenda voor de statenverkiezing spectrum Taak van de provincie Geen taak provincie 7 PvZ D66 II' I I II i: c Zaterdag 22 januari 2011 met de lijstnummers: 8. GL GROENLINKS 9. PVV 12. D66 Ruimtelijke ontwikkeling: Op elke plaats in de provincie moet binnen vijftien waar komen nieuwe wijken, nieuwe wegen, waar is minuten een ambulance kunnen zijn. ruimte voor natuur en landbouw, sturing bij woningvoorraad Regionale economie stimuleren van economische ontwikkeling Milieu, energie en klimaat zorgen voor duurzame werkgelegenheid door verlenen van milieuvergunningen, handhaven van ontwikkelen gunstig vestigingsklimaat milieuwetten bevorderen recreatie en toerisme stimuleren duurzame energie schoonmaken van vervuilde grond Culturele infrastructuur kwaliteit van het (zwem)water culturele activiteiten subsidiëren archeologie, bibliotheken en monumenten Water, natuur en vitaal platteland Regionale omroep ontwikkelen en beheer natuur Kwaliteit openbaar bestuur Regionale bereikbaarheid toezicht op waterschappen streekvervoer per bus en veerdiensten toezicht gemeentefinanciën stimuleren van fietsen, verkeersveiligheid schakel tussen rijk en gemeenten (toetsende en goedkeurende rol) Wel of geen tweede kerncentrale Plaats en aantal ziekenhuizen Al dan niet ontpolderen Hedwigepolder Jeugdzorg wordt waarschijnlijk in 2015 bij de gemeenten ondergebracht Openhouden of sluiten kleine basisscholen Veiligheid tegen overstromen Voorzieningen in dorpen en steden Bouwvergunningen Inkomensbeleid Willem Adriaansens bron provincie Zeeland foto Lex de Meester Wat willen Zeeuwen zelf? Sluiten de verkiezingsprogramma's aan op de wensen van de Zeeuwse bevolking? De redactie van deze krant maakt een inventarisatie van uw wensen en legt die vervolgens voor aan de lijsttrekkers van de twaalf partijen. door Nadia Berkelder Wat wilt u de komende vier jaar veranderen in Zeeland? Of moet alles gewoon blijven zoals het nu is? Moet er meer geld in de eco nomie worden gepompt? Moet er meer na tuur komen? Of juist niet? Zijn er manieren om meer mensen naar Zeeland te halen en de krimp tegen te gaan? Of is dat niet nodig? Moet er meer geld naar cultuur, of kan het wel wat minder? Hoe kan de provincie het toerisme stimuleren? En wat voor soort toerisme moet dat precies zijn? Moet er geld naar het bevorderen van de verkeersveiligheid? Of is dat verspilde moeite? De verkiezingsprogramma's van de twaalf politieke partijen die meedoen aan de verkiezingen staan vol met plannen, voor nemens en beloftes. De PZC wil het omdraaien: de komende week inventariseert de redactie uw wensen voor de toekomst van Zeeland. Uit al die wensen stellen we een lijst samen met punten die volgens u prioriteit hebben. Vervolgens vragen we de lijsttrekkers van alle politieke partijen of ze die wensen wil len realiseren, met welke andere partijen, en op welke manier. De redactie vraagt u realistisch te zijn, uw wensen moeten za ken zijn waar de provinciale politiek echt invloed op heeft, maar laat u desondanks uw fantasie vooral de vrije loop. U kunt uw wensen voor Zeeland insturen naar verslaggeving@pzc.nl of naar Redactie PZC, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. De verkiezingsprogramma's van de verschillende partijen zijn te raadplegen via www.pzc.nl/statenverkiezingen foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79