over mogelijke uitplaatsing H zeeland 129 Woningcorporatie breekt woningen af Festiviteiten Scheldorado geschrapt veld ruimen voor woningbouw en uitbreiding begraafplaats Dronken Vlissinger twee keer betrapt Fietsster zwaargewond door aanrijding College van Terneuzen zet kwestie Belgische wegenvignet op agenda zaterdag 22 januari 2011 gebruikt voor het vergroten van de begraafplaats. Voorzitter John Verbraeken van Noad'67 bevestigt het bestaan van de plannen, maar het is voor de voetbalvereniging nog volstrekt on duidelijk of ze doorgaan. „Wij willen heel graag onze kleed accommodatie uitbreiden", stelt Verbraeken. „Hoewel we de ver gunning daarvoor al een tijd gele den hebben aangevraagd, is hij nog niet verstrekt. Dat kan erop duiden dat de voetbalvelden inder daad verplaatst gaan worden. In dat geval laat de gemeente ons na tuurlijk geen nieuwe kleedkamers meer bouwen." oewel Verbraeken begrip heeft voor het feit dat de gemeente tijd nodig heeft om een besluit te nemen, wil hij wel eens weten waar Noad aan toe terneuzen - Het Terneuzense col lege van B en W kaart in het eerst volgende overleg met Hulst en Sluis de invoering van een wegen vignet voor personenauto's in Bel gië aan. GroenLinks-raadslid Peter Clijsen drong daar op aan, omdat het vanaf 2013 niet meer mogelijk is om kostenloos Zeeuws-Vlaande- ren te verlaten of bereiken. Terneu zen wil met Sluis en Hulst een sig naal afgeven op het provinciehuis. is. Als er geen vergunning komt voor het uitbreiden van de kleedac commodatie moet er volgens hem een tijdelijke voorziening komen, want met de vier huidige kleedka mers kan de club nauwelijks meer uit de voeten. „Wij hebben vijftien teams en spelen alleen op zater dag. Als je dan een dag hebt waar op veel teams een thuiswedstrijd spelen, is het een behoorlijke puz zel. Qua velden gaat dat nog wel, maar de indeling van de kleedka mers is in zo'n geval haast niet rond te krijgen. Soms moeten twee teams een kleedruimte de len. Dat is natuurlijk niet wat je wilt als vereniging." Noad heeft de gemeente laten we ten dat - mocht het tot een verhui zing komen - de voetbalvereniging liever niet naar de overkant van de Rijksweg verhuist. Veel kinderen komen op de fiets en de club wil niet dat zij de drukke weg moeten oversteken. Als het dan echt niet anders kan, moet er volgens de voorzitter een voorziening komen, waardoor een veilige oversteek is gewaarborgd. Noad blijft sowieso het liefst zo dicht mogelijk bij de kern. „Op an dere plekken zie ik wel eens sport complexen die in een soort nie mandsland liggen. Op die manier worden ouders haast gedwongen om met de auto te komen. Dat wil len we absoluut niet. Ik ben bang dat een hoop kinderen in dat geval afhaken." Als het tot een verhuizing komt, wil Noad zeker praten over de mo gelijkheden om wat extra veld- ruimte te krijgen. De club heeft nu twee speelvelden en een trainings veld. Dat zou best wat meer mo gen worden. „Maar laten we eerst maar eens afwachten of het alle maal doorgaat", stelt Verbraeken. „Ik hoop dat de gemeente op kor te termijn duidelijkheid kan ver schaffen. We willen graag weten waar we aan toe zijn." Dat geldt ook voor tennis vereniging De Ruucstop- pelen, die zijn accommo datie naast de voetbalvelden heeft. „Ook wij zijn op de hoogte ge bracht van de plannen", vertelt se cretaris Roland Walpot. „Dat ge beurde net nadat we onze nieuwe banen in gebruik hadden geno men, dus we keken er van op. Vijf jaar lang hebben we gevraagd om die nieuwe banen. Als je ze dan hebt, komt er zo'n plan." Walpot zegt dat de tennisvereni ging al schetsen heeft gezien, waar op de banen op een nieuwe loca tie zijn ingetekend. Het gaat om een plek aan de Rijksweg, maar dan iets meer in de richting van Zijpe. „Op zich zitten we niet op een verhuizing te wachten", zegt Walpot. „We zitten nu prima. Dat wil niet zeggen dat we tegen zul len werken als het echt aan de or de komt. We stellen ons welwil lend op, mits we er niet op achter uit gaan." Beide sportverenigingen wachten dus op bericht van de gemeente Tholen. Daar was gisteren nie mand bereikbaar die iets kon ver tellen over de stand van zaken. Noad'67 weet nog niet of de kleedaccommodatie mag worden uitgebreid. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De grootste woning corporatie in Zeeuws-Vlaanderen, Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, is van plan tien procent van de ruim 6300 huurwoningen af te breken. De onafhankelijke stichting Rae- flex die Woongoed grondig onder de loep heeft genomen, meldt dit in haar gisteren gepresenteerde vi sitatierapport. Woongoed wil met de voorgeno men sloop van plusminus zeshon derd woningen inspelen op de ver wachte daling van het aantal inwo ners in Zeeuws-Vlaanderen. Vol gens stichting Raeflex zal de bevol- kingskrimp zich vooral laten voe len in de kleine kernen waar juist Woongoed actiefis. Met name wo ningen die niet meer aan de eisen van de tijd voldoen, zullen wor den afgebroken. De woningcorporatie laat het daar niet bij. De vraag naar seniorenwo ningen stijgt door de vergrijzing, terwijl de behoefte aan eengezins woningen afneemt. Woongoed zal daarom ook inzetten op de bouw van seniorenwoningen. Dat is de laatste jaren al volop gebeurd. In Breskens is in 2006 woonzorgcen trum De Hooge Platen opgeleverd. In Zaamslag is in 2008 Molenhof gerealiseerd. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Subtropisch zwempa radijs Scheldorado in Terneuzen schrapt de komende dagen alle feestelijkheden in het kader van zijn twintigjarig bestaan. Donderdagavond overleed in het ziekenhuis in Terneuzen een twaalfjarige jongen uit Axel, die 's middags in het zwembad een epi leptische aanval kreeg. Het zwem bad ging gisteren om 15.00 uur in plaats van 11.00 uur open. „We hebben de personeelsleden de tijd gegeven om tot zichzelf te komen. In overleg met hen zijn we halver wege de middag weer opengegaan. We zijn voorlopig onder gepaste omstandigheden open. We draaien de komende dagen, in elk geval tot de uitvaart, geen muziek, doen geen bingo's en hangen geen vlaggen op. De actie met de en treeprijs van een euro laten we tot eind volgende week wel door gaan", vertelt bedrijfsmanager Ro bert van de Steenover van Scheldo rado. Het personeel draagt tot en met de uitvaart zwarte badges. Van de Steenover spreekt van een enorme domper. Op internet was het ongeval voer voor speculaties over het toezicht in het zwembad. In 2009 kwam het bad op dat vlak slecht uit een test van de ANWB. VLISSINGEN - Een 53-jarige Vlissin ger is in de nacht van donderdag op vrijdag twee keer kort na elkaar aangehouden. Een agent zag omstreeks 01.00 uur een scooter slingerend over de Kle- verskerkseweg in Middelburg rij den. De man bleek te veel alcohol te hebben gedronken. Hij ging hij vrijwillig mee naar het politiebu reau en liet zijn scooter achter. Op het bureau werd zijn brommerrij bewijs werd ingevorderd. Enige tijd later bleek dat de man toch weer op zijn scooter was gestapt en richting Vlissingen reed. Daar opnieuw aangehouden. BRESKENS - Een 26-jarige vrouw uit Brugge is donderdagavond zwaargewond geraakt toen ze op de parallelweg tussen Schoondijke en Breskens werd geschept door een auto. Ze fietste daar omstreeks 18.45 uur samen met een andere fietser, toen een 40-jarige automobilist uit de gemeente Sluis hen tegemoet kwam rijden. Door nog onbekende oorzaak kwa men de fietster en de auto frontaal met elkaar in botsing. De vrouw raakte daarbij zwaargewond aan haar gezicht en been. Ze is overge bracht naar het ziekenhuis in Brug ge. De automobilist was onder in vloed van alcohol. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73