Clubs in onzekerheid 281 zeeland Broer en zus tegelijk geslaagd op Nyenrode wmÊèmë Expositie 'Met verve' in Kerkje Ellesdiek Plantendokter vertelt over de Viburnum Expositie van Sloveen Cutman in 't Kunstuus Informatieavond over borstkanker bij ADRZ De Reilanders spelen in Luctor et Emergo Gratis bus slaat aan bij 65-plussers SINT PHILIPSLAND Noad'67 en De Ruucstoppelen moeten wellicht het Duikwrak naar de Grevelingen Eerste actie van KNRM in 2011 blijkt loos alarm zaterdag 22 januari 2011 SSSBBSHMBH ELLEWOUTSDIJK „Geschilderd met verve" heet de ex positie die vandaag en morgen te zien is in het Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. 24 cursisten van de stichting Kunst educatie Walcheren stellen er hun werken ten toon die ze maakten in hun lessen bij Johannes Milhous. De opening is zaterdag om 14.30 uur. Zondag is het kerkje eveneens vanaf die tijd open. 'S-GRAVENPOLDER Ward van Teylingen uit Boskoop is kweker en houder van de nationa le Viburnum-collectie. De winter groene, vroegbloeiende en besdra- gende struik is onderwerp van een lezing die hij geeft in het dorps huis van 's-Gravenpolder, donder dag 27 januari vanaf 20.00 uur. Van Teylingen is ook plantendokter, zie ke plantendelen en vragen kunnen hem worden voorgelegd. MEEST GELEZEN THOLEN 1Verpauperd schip wekt ergernis. 2. Stadlander helpt 'rijke' huurders. 3. Kritiek op dure kaartjes zwembad. THOOLSE TIPS NAAR tholen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HEINKENSZAND Emil Gutman is geboren in Slove nië en woont nu in 's-Gravenpol- der. Hij is gefascineerd door de wer ken van Grote Meesters in de schil derkunst en reproduceert die veel. Hij volgde kunstonderwijs in Ne derland en leerde de portretkunst in Ohio. Gutman laat vanaf maan dag zijn stillevens en portretten van mens en dier zien in galerie 't Kunstuus in Heinkenszand. GOES Borstkanker Vereniging Nederland houdt donderdag 27 januari een in formatieavond over borstkanker in het Goese ziekenhuis van Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Internist en oncoloog Leon Kerkhofs geeft een lezing met de nursepractitioners Ju dith Kuiper en Inge Smit. Aan de orde komen hormoon-, chemo- en immunotherapie, bijwekingen en gevolgen. Aanvang is 19.30 uur. RILLAND Toneelclub De Reilanders speelt op vrijdag 28 en zaterdag 29 januari de relatie-komedie 'In de holte van je arm' van Dimitri Frenkel Frank in het dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland. De komedie gaat over een .man die zijn luxe leventje beu is, maar zijn vrouw is er erg aan ge hecht De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Toegangskaarten kos ten 8 euro (kinderen 5 euro) en zijn verkrijgbaar bij Hans Bakker, tel. 0113-552024, Lia Wiskerke, tel. 0113-551902, Huib Meeuwsen, tel. 0113-551248 en evt. aan de zaal. door Theo Giele MIDDELBURG - Dat broer en zus kie zen voor dezelfde opleiding is al opmerkelijk, maar dat ze allebeid op exact dezelfde dag afstuderen komt zelden voor. Broer en zus Remco (23 jaar) en Nicole Tramper (22) uit Middel burg kregen dit voor elkaar. Deze week slaagden ze aan de Nyenrode Business Universiteit voor hun op leiding master of science. De twee volgden het basisonderwijs op de Willem Alexanderschool in Sint Laurens en de Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren in Mid delburg. Voordat ze naar Nyenrode vertrok- door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De proef met gratis openbaar vervoer voor 65-plussers in Zeeuws-Vlaanderen is succes vol. Uit een enquête onder gebrui kers is gebleken dat ze 'beduidend meer' de bus nemen na 9.00 uur 's ochtends, sinds ze daarvoor vanaf 1 maart vorig jaar niet meer hoe ven te betalen. De Terneuzense wethouder Co van Schaik wil het experiment dan ook zeker met door Rob Paardekam Voetbalvereniging Noad'67 en tennisvereni ging De Ruucstoppelen uit Sint Philipsland ver keren in grote onzekerheid over een mogelijke verplaatsing. De voetbalclub wil dolgraag zijn kleed- accommodatie uitbreiden, maar een vergunning wordt vermoede lijk niet verstrekt tot duidelijk is of die verhuizing doorgaat. „Ik hoop dat de gemeente ons heel snel ze kerheid kan bieden", zegt voorzit ter John Vetbraeken. In het dorp doen al een tijdje ge ruchten de ronde dat het sport complex aan de Zijpestraat over een aantal jaar moet wijken voor woningbouw. „Et schijnt al een ontwikkelaar te zijn", zegt de door gaans goed ingevoerde Wim Quak van de dorpsvereniging. „Ik weet natuurlijk niet tot in detail hoe het zit, maar er is echt wel iets van waar, hoor." Volgens Quak kan de gemeente door de voetbalvelden te verplaat sen ook meteen het probleem van de naastgelegen begraafplaats op lossen. Die is over een tijdje aan uitbreiding toe, maar de mogelijk heden zijn beperkt. Als het sport park verkast, kan een stukje van de huidige voetbalvelden worden ken volgde Nicole een opleiding communicatie op de Hogeschool Zeeland en Remco deed heao-be, eveneens aan de HZ. Op Nyenrode zaten ze samen in het overkoepelende vijfkoppige da gelijks bestuur van de studenten vereniging. Remco als treasurer en Nicole als commissioner. Het was voor het eerst in de historie van het instituut dat een broer en zus samen in het bestuur zaten. Het einde van de studie betekent ook dat de wegen van broer en zus zijn gescheiden. Remco Tramper werktinmiddels in Amsterdam, zijn zus Nicole heeft een baan gevonden in de Ier se hoofdstad Dublin. De begraafplaats van Sint Philipsland is aan uitbreiding toe. Dat kan straks wellicht op het huidige sportcomplex. een jaar verlengen. „Het is dankzij het gratis openbaar vervoer gelukt meer mensen vanachter de gera niums te krijgen. In die zin is de proef geslaagd, want één van de doelstellingen is de mobiliteit van 65-plussers te stimuleren." Met dit resultaat steekt Zeeuws-Vlaande- ren gunstig af bij Schouwen-Duive- land waar het gratis busvervoer voor ouderen op 1 juli 2008 is inge voerd. Daar ging slechts twee pro cent ging vaker met de bus. ---! - -I V V;' ""i'iimiafT-7 KRABBENDIJKE - Aannemer Timmerman uit Yerseke is gisteren begonnen met het weghalen van alle slik en zand rondom het zestig meter lange scheepswrak bij de Schelphoek bij Serooskerke. Het wrak van Le Serpent wordt gelicht om vervoerd te worden naar het Grevelingenmeer. Daar zal het wrak ter hoogte van het duikcentrum De Kabbelaar in Scharendijke op nieuw worden afgezonken en dienst gaan doen als duikobject. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGHSLUIS - Om kwart over ze ven gisterenmorgen werden de KNRM reddingboten van het red dingstation Neeltje Jans opgeroe pen voor hulpverlening. Boven de Oosterscheldekering was een vuurpijl waargenomen en dat was gemeld aan de alarmcentrale. Hierop werden door het Kust wachtcentrum in Den Helder de reddingboten Koopmansdank en Harder gealarmeerd voor een zoek actie. De Koopmansdank en de Harder maakten enkele zoekslagen aan beide zijden van de kering, maar vonden niets. Na overleg met de Kustwacht werd besloten de actie af te blazen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72